Amazon Prime Üyelik İptali

Amazon Prime son dönemde en çok tercih edilen dijital medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Özellikle Amazon gibi devasa bir şirketin bu sektöre giriş yapması ile birlikte dünyanın pek çok fakrlı bölgesinde adım adım kullanıma sunulan Prime video uygulaması aracılığıyla kullanıcılar video içeriklerden filmlere, dizilerden belgesellere kadar son derece geniş yelpazeli izleme seçeneği elde edebilmektedir.

Ayrıca Amazon Prime tarafından ücretsiz deneme üyeliği seçeneği de sunulmuştur ve kullanıcıların ücretsiz deneme özeliğini kullanarak kısa bir süreliğine Amazon Prime tarafından sağlanan hizmetlere ücretsiz olarak erişmesi mümkündür. Bu durumda kullanıcılar tarafından en çok merak edilen durum da Amazon Prime üyelik iptali nasıl gerçekleşir? Sorusu olmaktadır.

Özellikle ücretsiz deneme üyeliğini kullanan kullanıcıların, deneme üyeliğinin sonuna gelinmesi halinde Amazon Prime üyelik iptali adına yoğun bir talepte bulunduğu bilinmektedir. Bu bağlamda Amazon Prime üyelik iptali için yapılması gerekenler son derece basittir ve firma, sahip olduğu kullanıcı sözleşmesi ile kullanıcıların arzu etmeleri durumunda cüretli ya da ücretsiz tüm üyeliklerden cayma haklarını saklı tutmuştur.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Amazon Prime üyelik iptali işlemleri için yapılması gerekenler birkaç adımdan oluşmakla birlikte aynı zamanda ücretli veya ücretsiz üyeliklerin iptali için takip edilmesi gereken yönerge aynıdır. Ücretli ve ücretsiz üyeliklerin iptali kapsamında ortaya çıkan en temel fark yapılacak iptal işlemlerinin son halkasında yer aldığından, son halkaya gelinceye dek süreç aynı şekilde takip edilmeli ve son tercih arzu edildiği düzeyde belirlenmelidir.

Adım Adım Amazon Prime Üyelik İptali

Amazon Prime iptal etme işlemlerinin belirtilen güzergahın kullanılması ile son derece kısa sürede ve hızla tamamlanması mümkündür. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına yapılması gerekenler oldukça basit olmakla birlikte kısa süre içerisinde etkili bir çözümün elde edilmiş olması da olasıdır..

Amazon’un sağlamış olduğu hizmetlerden üyelerinin cayma haklarını saklı tutuyor olması ve iptal işlemleri konusunda kolaylık sağlıyor olması da Amazon Prime üyelik iptali işlemlerinde elde edilebilecek en temel avantaj olarak dikkat çekmektedir.

Söz konusu Amazon Prime iptal etme işlemlerinin aynı zamanda ücretsiz olarak kullanılan deneme üyeliklerinin iptal edilebilmesi adına kullanılması mümkündür. Bu bağlamda ücretsiz deneme üyeliğine sahip olan kullanıcıların da belirtilen yöntem aracılığıyla Amazon Prime üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür.

Amazon Prime iptal etme işlemleri için takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak Amazon Prime uygulamasının web arayüzüne erişmek adına ana sayfasına geçiş yapılmalıdır.
 • Bu noktada uygulama kullananlar için uygulamanın açılması yeterli olacaktır.
 • Ana sayada bulunan “Giriş Yapın” seçeneği kullanılarak giriş sayfası açılmalıdır.
 • Burada kullanıcı adı ve şifre doğru şekilde girilerek işleme devam edilmelidir.
 • Yine sağ üst bölümde yer alan hesap simgesi kullanılarak kullanıcı bilgileri bölümüne geçiş yapılmalıdır.
 • Açılan sayfadan “Ayarlar” kısmı tercih edilmelidir.
 • “Ayarlar” bölümünden “Hesabım” butonuna tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfadan ücretli üyeliklerin sonlandırılması için “Üyeliği Sonlandır” seçeneğinin tıklanması yeterlidir.
 • Ücretsiz üyelik kullananlar için tercih edilebilecek iki farklı seçenek bulunmaktadır.
 • “Ücretsiz Denemeyi İptal Et” seçeneği faydalanılan tüm hizmetlerden cayılmasını sağlar.
 • “Denemeyi ve Ayrıcalıkları Sonlandır” seçeneğinin kullanılması ise deneme süresi bitinceye kadar Amazon Prime tarafından sağlanan hizmetlere erişimin devam etmesini sağlar.

Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte Amazon Prime iptal etme sürecinin aktif olarak sonlanması mümkündür. Dolayısıyla bir sonraki dönemde kredi kartından Amazon Prime ödemesi adına herhangi bir kesinti olmayacağı gibi sağlanan hizmetlere erişim de kapatılmış olacaktır

Amazon Sipariş İptali yazımızda ilginizi çekebilir.

Yorum yapın