Pegasus Bilet İptali

Pegasus bilet iptali yapılır mı? Pegasus bilet iptali nasıl yapılır? Pegasus’da iptal edilen biletin ücreti iade edilir mi? Vb. sorularınızın cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Pegasus gerek fiyat ucuzluğu gerek sağladığı konforla sık kullanılan hava yollarından biridir.

Bazı yolcular uçak biletini alıyor fakat aldığı saat, günden önce uçak buluyor bu durumda Pegasus bilet iptalini gerçekleştirip parasını geri almak istiyor. Bazen iptal edip başka güne aldığınız biletler size daha pahalıya gelir ya da geç kaldığınız uçaklar için ödediğiniz ücret yanar bu durumun önüne geçmek için alacağınız biletin gününe ve saatine dikkat etmeniz gerekir.

Pegasus Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin güvenilir hava yolu firmalarından biri olan Pegasus hem yurt içinde hem de dış hatlarda uçuş yapmaktadır. Tüm havayollarında olduğu gibi Pegasus’da da aldığınız bileti iptal etmek istediğinizde hizmet bedeli yanıyor. Bu ücret size tekrar firma tarafından verilmiyor.

Pegasus bilet iptali; iç hatlar promosyon, iç hatlar standart, iç hatlar business flex sınıf, dış hatlar promosyon (G), dış hatlar promosyon (P/U/T/Z/V) ve dış hatlar standart olarak değişiklik göstermektedir. 

Pegasus İç Hatlar Promosyon Ücret Sınıflarında Bilet İptali Ve Değişikliği
Eğer ki biletinizde değişiklik yapmak istiyorsanız uçuşunuza 2 saat ve 2 saatten fazla bir süre kaldığında bilet değişikliğinde 55 TL işlem ücreti uygulanmaktadır. 2 saatten az kalan uçuşlarınızda ise herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. Biletinizin iptali için ise maalesef promosyon sınıfında tarafınıza ücret iadesi yapılmamaktadır.

Pegasus İç Hatlar Standart Ücret Sınıflarında Bilet İptali ve Değişikliği
Uçuşunuza 2 saatten az kaldığında biletinizde değişiklik yapılmamaktadır ancak 2 saatten fazla olduğu durumlarda biletiniz 75 TL karşılığında değiştirilir. Biletinizin iptali için ise 12 saat veya 12 saatten fazla olduğu durumlarda bilet iptaliniz 95 TL karşılığında yapılır ancak 12 saatten az kaldığı durumlarda bilet iptali yapılmamaktadır.

Pegasus İç Hatlar Business Flex Sınıf Bilet İptali ve Değişikliği
Bilet iptali ve değişikliği uçuşunuza 2 saat kalana kadar yaptığınızda hizmet bedeli hariç tarafınıza ödeme yapılmaktadır ancak uçuşunuza 2 saatten az kalan biletler için size sadece verginiz geri ödenmektedir.

Dış hatlarda kurallar esnektir aldığınız ülkeye göre ücret iadesi yapılır. Pegasus bilet iptali için müşteri hizmetleri vasıtasıyla veya http://www.flypgs.com/  internet sitesi üzerinden gerekli bilgilerin girilmesi ve iptal işleminin yapılmasıdır.

İnternet sitesinin ana sayfasında yer alan “Bilet İşlemleri” sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve soyadınızı girerek uçuş bilgilerinize ulaşabilir, listelenen uçuş bilgilerinin iptali gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezinden bilet iptal işlemleri ile ilgili telefondan destek alabilirsiniz.

Yorum yapın