Etstur Rezervasyon İptali

Etstur 1991 yılında insanlara en iyi hizmeti ve fiyatı sunma hedefiyle kurulmuştur. Turizm sektörünün yenilikçi temsilcisi olarak hem yurt içinde ve hem de yurt dışında tur ve otel konaklama hizmetleri ile en çok tercih edilen tur şirketi olmuştur. Etstur’dan yaptırmış olduğunuz rezervasyonlarınıza bir sebepten gidemeyecekseniz eğer iptal etmeniz gerekmektedir.

Etstur rezervasyon iptali nasıl yapılır? Etstur rezervasyon iptalini ne zaman yapabilirim? Etstur rezervasyon iptalini internetten yapabilir miyim? Vb merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Etstur rezervasyon iptalinden önce Etstur hakkında sizi biraz bilgilendirip, rezervasyon hakkında sıkça sorulan sorulardan bahsedeceğiz. Yazımızın devamında Etstur rezervasyon iptalini bulabilirsiniz.

Etstur Hakkında

1991 yılında sektöre adım atan Etstur Mehmet Ersoy ve Murat Ersoy tarafından paket tur ve otel konaklama hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. Bugün yurt içinde ve yurt dışı destinasyonlarında, tur paketleri, tatil kötü ve oteli rezervasyonları kapsayan bir turizm firması haline gelmiştir. 48 şehirde bulunan Etstur’un 130’dan fazla acentesi bulunmaktadır.

Ayrıca acentelerin yanı sıra websitesi, mobil uygulaması ve çağrı merkezide bulunmaktadır.  Türkiye’nin önde gelen seyahat ve turizm şirketi olan Etstur 2002 yılında Türkiye’de erken rezervasyon sistemini uygulayan ilk turizm şirketidir.

Etstur Ödülleri

Etstur 1991 yılından bu yana verdiği hizmetle kullanıcıların mennun etmiş ve ödüller almasını sağlamıştır. Bizler sizler için Etstur’un aldığı ödüllerden bazılarını listeledik.

2019 Türkiye İtibar Endeksi Ödülleri, Türkiye’nin En İtibarlı Turizm Operatörü Markası Ödülü
2018 Social Media Awards Turkey – Seyahat ve Tur Şirketleri Kategorisi’nde Birincilik Ödülü
2018 Türkiye İtibar Endeksi – Türkiye’nin En İtibarlı Tur Operatörü Markası Ödülü

2015 Türkiye’nin En Beğenilen Turizm Şirketi- Capital Dergisi
2015 İnsana Saygı Ödülü- Kariyer.net
2014 En İyi Yönetilen İç Pazar Tur Operatörü- Quality Management Awards
2014 Türkiye’nin En Beğenilen Turizm Şirketi- Capital Dergisi
2013 Yılın En İyi Rehberlik Hizmetleri- Voyager Dergisi

2013 S Kalite Ödülü
2012 Yılın En İyi Rehberlik Hizmetleri- Voyager Dergisi
2011 S Kalite Ödülü
2010 Tourism Star Ödülü- Antalya Belediyesi
2010 S Kalite Ödülü
2010 Türkiye’nin En Beğenilen Turizm Şirketi- Capital Dergisi
2010 Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü- Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

Etstur Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Etstur’dan erken rezervasyon yaptırdınız ama belirli sebeplerden rezervasyonunuza gidemeyecekseniz eğer iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Rezervasyon yaptıracağınız zaman iadesi olmayan rezervasyon şeklini seçerseniz maalesef bu tarz durumda size para iadesi yapılamaz. Rezervasyon yaparken iade edebilirsiniz yazısının olduğu rezervasyon tipini seçmeniz gerekir.

Etstur’dan yaptığınız rezervasyonlarınızda otele giriş tarihinize 15 gün kalana kadar iptal veya değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre size geri iade edilecektir. 15 günden az bir süre kala iptal işlemi yapmak istersen eğer ödemiş olduğunuz tutar üzerinden %35 kesinti yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir ve iadeniz yapılır.

Rezervasyonunuzu kendinizin ya da birinci dereceden akrabalarınızın kaza, ölüm veya hastalık gibi geçerli sebepleri resmi bir raporla belgelendirildiği sürece iptali veya değişiklik işleminiz kesintisiz yapılacaktır. Etstur rezervasyon iptali veya değişiklik işlemlerinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve imzalı dilekçenizin bulunması zorunludur.

Etstur rezervasyon iptalinizi farklı kaynaklardan yapabilirsiniz. Bunlar şu şekildedir;
Etstur acentelerinden,
Etstur müşteri hizmetlerinden,
Etstur web sitesinden.

Etstur Acentelerinden Rezervasyon İptali

Etstur rezervasyon iptalinizi Etstur acentelerine gelerek bizzat gerçekleştirebilirsiniz. Bu iptal işlemini rezervasyonunuzdan 15 gün önce yapmayı unutmayınız. Etstur acentelerine geldiğinizde satış danışmanlarına rezervasyon iptali yapmak istiyorum dediğinizde onlar gerekli işlemleri başlatıyorlar sizden de yazılı bir dilekçe alıp rezervasyonunuzu iptal ediyorlar.

Eğer kartla bir ödeme yaptıysanız ödeme yaptığınız karta bankanın durumuna göre 5-7 iş günü içerisinde para iadesi yapılacaktır. Eğer ödemeyi nakit yaptıysanız rezervasyonunuz iptal edildikten sonra paranız satış danışmanları tarafından ödenmektedir.

Etstur Müşteri Hizmetlerinden Randevu İptali

Etstur acentelerine giderek randevunuzu iptal edebileceğiniz gibi çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri ile görüşüp de randevunuzu iptal edebilirsiniz. Etstur müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 387 dir. Müşteri temsilcisi bilgi güvenirliği için size birkaç soru sormaktadır. Sorulara doğru cevap vermeniz durumunda da iptal işlemleriniz başlatılacaktır.

Etstur rezervasyon iptali işleminizi müşteri hizmetleri ile gerçekleştirdikten sonra telefonunuza bir bilgi mesajı gelecektir. Bu mesaj iptal işleminizi yaptırdığınızı göstermektedir.

Etstur Web Sitesinden Rezervasyon İptali

Etstur rezervasyon iptalini biriyle konuşmadan ya da görüşmeden yapabilmekte mümkündür. Etstur rezervasyon iptali artık web sitesinde de yapılıyor. Kullanıcılarına büyük bir yararı olan Etstur web sitesinden rezervasyonlarınızı kolayca alabileceğiniz gibi kolayca da iptal edebilirsiniz. Öncelikle kişisel bilgilerinizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından rezervasyonlarım seçeneğini seçerek rezervasyonlarınızın listelendiği yere gelmelisiniz. Listelenen rezervasyonlarınızdan iptal etmek istediğiniz rezervasyonun üzerine geldiğinizde rezervasyonumu iptal et butonu yer almaktadır. Buraya tıkladığınızda karşınıza bir uyarı mesajı çıkacaktır.

Etstur rezervasyon iptali işleminizden emin olup olmadığınızı soran bu soruya Etstur rezervasyon iptali için gerekli seçeneği seçtikten sonra artık rezervasyon iptali işleminiz tamamlanmış olmaktadır. Bu işlemin ardından Etstur rezervasyon iptalini yaptırdığınıza dair telefonunuza bilgi mesajı gelecektir.

Etstur Sıkça Sorulan Sorular

Etstur müşteri hizmetleri numarası nedir?
Etstur müşteri hizmetlerine 444 0 387 no’lu çağrı merkezi numarasından ulaşabilirsiniz.

Etstur rezervasyon nasıl yapılır?
Ets Tur rezervasyonlarınızı; tarih, kişi sayısı, gideceğiniz yerin bilgileri belirterek çağrı merkezi üzerinden, online olarak ya da Etstur acentelerine bizzat gelerek randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etstur rezervasyon iptali nasıl yapılır?
Etstur’da otele giriş tarihinize 15 gün kalana kadar iptal veya değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre iade edilir. Rezervasyon iptal veya değişiklik işlemlerinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve imzalı dilekçenizin bulunması zorunludur.

İptal ve değişiklik işlemleriniz için 444 0 387 no’lu Etstur müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz ya da dilerseniz size en yakın Etstur acentesini ziyaret edebilirsiniz.

Etstur rezervasyon iptalinde doldurmam gereken dilekçede hangi bilgiler yer almaktadır?
Etstur rezervasyon iptalinizde doldurmanız gereken dilekçede rezervasyon numaranız ile birlikte otel ismi, giriş-çıkış tarihiniz, irtibat için gerekli olan telefon numaranız, yapılmasını istediğiniz işlem ve sebebi, varsa resmi rapor ya da belgeler yer almalıdır. Etstur rezervasyon iptali için doldurulan dilekçelerinizden imzasız gönderilenler işleme alınmamaktadır.

Etstur tur rehberi hizmeti sunuyor mu?
Etstur düzenlemiş olduğu bütün turlarda tur rehberi hizmeti de sunmaktadır.

“Etstur Rezervasyon İptali” üzerine 4 yorum

 1. 13/04/2020 tarihli iptal talebimi, aynı tarih ve 1-2 saat içerisinde, ücret iadesi’de 16/04/2020 tarihinde gerçekleştirmiş olan ETS TUR ve çalışanlarına Teşekkürü borç bilirim. Levent KANDEMİR

  Cevapla
  • Merhaba Levent bey , iptal işleminizi nasıl gerceklestirdiniz acaba ? Bilgi verebilir misiniz?

   Cevapla
 2. KKTC de 2 günlük rezervasyonumu 6 gün yapmak istedik fakat devlet karantina süreci başlatmış. 6 güne uzatmak istesem bile olmuyor devlet izin vermiyor. 2 günlük konaklamamın iadesini eski müşterisi olduğum Etstur dan rica ediyorum. 29kasım-01 aralık 2 gecelik konaklama için ödeme yapmıştım. ETS4991560 rezervasyon numaram.
  Sonuç olarak, sağlık sorunumun işlemlerinin uzamasından dolayı gidemediğimiz tatilin rezervasyon ücretinin iadesini talep ediyoruz. Bu konuyla ilgili en kısa zamanda tarafımıza olumlu bir yanıt verilmesini umuyoruz.

  Cevapla
 3. Iyi aksamlar 2019 kasim ayinda 2020 ekim ayi icin balayi cifti olarak erkn rezarvasyon gerceklestirdik 7bin liralik odemeyi kredi kartina taksitlndirme yaparak odedik fakat dugunumuz covid 19 onlemleri kapsaminda ertelendi dogal olarak balayimizida mayis ayina erteledik ve odedigimiz tutarin ustune 4 binlira daha odememiz gerektigi soylendi ve odedik fakat yasadigimiz ilin yuksek risk grubunda olmasi sebebiyle dugunumuz tekrar haziran ayina ertelemk zorunda kaldik ve 5.500 lira daha odememiz gerektigi soylendi eger odemezsek iadenin taksitli olarak yapilacagi iletildi.mucbir sebepler goz onunde bulundurularak rezarvasyonumun odedigim tutar uzerinden ucretlendirilmesini talep ediyorum olmamasi halinde paramin pesin iadesini rica ediyorum anlasma yoluna gidilmemesi halinde hukuki yollara basvurulacaktir..

  Cevapla

Yorum yapın