Metro Turizm Bilet İptali ve İadesi

1992 yılından bu yana kara yolu üzerinden taşımacılık hizmeti veren Metro Turizm bilet iptali ve iadesi işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Yolcuların 24 saat öncesinden bildirmesi kaydıyla bilet iptali ve para iadesi işlemine yer vererek mağduriyet yaşanmamasını sağlıyor.

Bilet iptal işlemini farklı kanallar aracılığıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Metro Turizm müşteri hizmetlerinden
Metro Turizm internet sitesinden
Metro Turizm yazıhanelerinden
Metro Turizm Android uygulamasından
Metro Turizm iOS uygulamasından
olmak üzere farklı yöntemlerle bilet iptalini acenteye kadar gitmenize gerek kalmadan oturduğunuz yerden sadece birkaç dakikada gerçekleştirebileceksiniz.

İptal işleminin ardından yapılacak nakdi ödemeler kredi kartı ya da bankkart için 7 veya 15 iş gününü bulabilir. Biletinizi ibraz ederek aynı gün iade ücretini alabilmeniz mümkün.

Metro Turizm Müşteri Hizmetlerinden Bilet İptali

7/24 kesintisiz hizmet veren 0 850 222 34 55 numarası üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak bilet iptalini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenliğiniz açısından yaptığınız görüşmeler kayıt altında tutulmaktadır.

Müşteri temsilcisi tarafından bilet iptali için tarafınızdan sesli olarak onay istenecek ve kimlik bilgilerinizle iptal işlemi sağlanacaktır. İade işlemi ise banka hesabınıza en geç on beş gün içerisinde havale edilecek yahut size en yakın acenteye uğrayarak da nakdi ödemenizi herhangi bir kesinti olmadan Metro Turizm bilet iptali ve iadesi sağlanacaktır.

Metro Turizm Resmi İnternet Sitesinden Bilet İptali

İnternet sitesi üzerinden Metro Turizm e-bilet hizmeti veren firma bu kanalla rezervasyon işlemini gerçekleştirdiği gibi iptal işlemlerini de anında gerçekleştirir.

  1. Öncelikle https://www.metroturizm.com.tr/e-bilet bağlantısına gidin.
  2. Referans No yazan bölüme Metro Turizme ait biletinizin üzerindeki büyük harf ve sayılardan oluşan referans numarasını girin.
  3. Soyadınız bölümüne ise kimliğinizde yazılı resmi soyadı bilginizi girerek Göstere tıklayın/dokunun.

Satın almış olduğunuz bilet/biletlere ait bilgiler çıkacaktır. Burada biletinizi iptal ettirebilir veya harekât saatini görüntüleyebilirsiniz. Metro Turizm seyahatten önce 24 saat kala bilet iptal işlemlerini ivedilikle gerçekleştirerek daima müşteri memnuniyetini esas alıyor.

Metro Turizm Acentelerinden Bilet İptali

Metro Turizm 1992 Kasım ayından bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyor. Müşteri memnuniyetinin gereği olarak Metro Turizm bilet iptali ve iadesi işlemlerini seyahatten önce 24 saat (1 gün) öncesinden iptal ediyor.

Bileti satın aldığınız otogarda ya da herhangi bir acentedeki yazıhaneye uğrayarak doğrudan biletinizi iptal ettirme hakkınız bulunmaktadır. Bilet iptalinin ardından hiçbir kesinti yaşamadan verdiğiniz ücreti %100 alabilirsiniz. Yazıhaneden bilet iptalinin gerçekleştirilmesi açısından kimliğiniz ve satın aldığınız bileti ibraz etmeniz (göstermeniz) gerekmektedir. Bu işlem yolcunun seyahat iptali için yasal bir zorunluluk gereği talep edilen işlemlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Metro Turizm Mobil Uygulamasından Bilet İptal İşlemleri

Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazların resmi Metro Turizm yazılımını ücretsiz olarak edinerek iptal işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede otogara ya da herhangi bir yazıhaneye, acenteye uğramanıza gerek kalmaksızın oturduğunuz yerden sadece birkaç dakika içerisinde biletinizi iptal ettirerek ücretinizi iade alabilirsiniz. Bütün akıllı cihazların versiyonlarıyla uyumlu olduğundan dolayı herhangi bir download problemiyle karşı karşıya kalmayacaksınız.

İptal işlemini gerçekleştirmek için mobil uygulamayı indirerek yönergeleri takip etmeniz gerekiyor. Ayrıca rezervasyon, size özel indirimli seyahat kampanyaları ve yine biriktirdikçe kazanacağınız puanlarla bedava seyahat fırsatı da bu mobil uygulama üzerinde üyelerini bekliyor.

Metro Turizm Android Uygulamadan Bilet İptali

Metro Turizm tarafından Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonları ve tabletler üzerinden Metro Turizm bilet iptali ve iadesi işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.metroturizm.androidapp&hl=tr linkinden mobil uygulamayı cep telefonunuza ya da tablete indirmeniz gerekiyor. Atlas Yazılım tarafından resmi olarak Metro Turizm için geliştirilmiş bu uygulamayla hızlı bir şekilde işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Bilet Sorgulama ekranına gelerek mevcut rezerve halindeki biletinizin iptalini sağlayarak kredi kartına ya da maaş kartına havale işlemini gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Metro Turizm iOS Uygulamadan Bilet İptali

iPhone ve iPad kullanıcılarının işletim sistemi iOS işletim sistemi üzerinden de Metro Turizm bilet iptali ve iadesi mümkün. Önce https://apps.apple.com/tr/app/metro-turizm-otob%C3%BCs-bileti-al/id664496793?l=tr bağlantısından yazılımı indirmeniz gerekmektedir. Resmi yazılım şirketi tarafından sade ara yüzle tasarlandığı için pek çok işlemi hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

  • Bilet satın alma/rezervasyon
  • Bilet iptali
  • Puan biriktirme veya harcama
  • Güncel size özel kampanyalar
  • Otobüsüm nerede
  • Size en yakın Metro acentesi gibi birçok işleme anında ulaşabilirsiniz.

Mobil uygulama düşük kapasiteli olduğundan dolayı cihazlarda kesinlikle fazlaca yer kaplamaz. Herhangi bir güvenlik açığına sahip olmadığından güvenilir olarak uygulamayı verdiğimiz bağlantılar üzerinden hemen indirebilir, kullanabilirsiniz.

Metro Turizm Bilet İptaliyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Metro Turizm Galip Öztürk tarafından %100 yerli turizm acentesi olarak 1 Kasım 1992 tarihinde kurulmuştur. Daima müşterilerinin hem güvenli hem de ivedi bir şekilde sevdikleriyle buluşması adına alanında usta şoförleriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Müşteri memnuniyeti yaklaşımının gereği olarak yolcuların bilet iptal işlemine karşı da gereken uzlaşıyı sağlamakta ve biletin alındıktan sonra yolculuğa çıkmadan evvel 24 saat öncesine kadar iptal ettirme hakkını vermiştir.

Metro Bileti Ne Zaman İptal Ettirebilirim?

Yolculuk saatinden en geç 24 saat öncesinden biletinizi iptal ettirme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için biletinizi iptal ettirip ettirmeme konusunda planınızı bu koşula göre ayarlayarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Metro Turizm seyahat planlaması gereğince bu zaman dilimleri belirlenmiştir.

Metro Bileti Nasıl İptal Ettirebilirim?

Metro Turizm biletini resmi internet sitesi üzerinden e-bilet özelliğiyle biletin hemen üstünde yer alan referans no ve bilet sahibine ait soyadı bilgisini girerek iptal ettirmeniz mümkün. Mobil uygulamaları ücretsizce indirip acenteye ya da yazıhaneye kadar uğramanıza gerek kalmaksızın yine iptal işlemlerinizi ivedilikle sağlamanız mümkün olmaktadır.

Metro Turizm tarafından 24 saat kesintisiz olarak hizmet veren müşteri hizmetlerine bağlanarak da iptal işlemini anında gerçekleştirme imkanınız olacak. Bu farklı kanallar üzerinden satın aldığınız bileti iptal ettirebilir ve ödediğiniz ücreti aynen iade alabilirsiniz.

Bilet İptali İadesinde Herhangi Bir Kesinti Yaşanır Mı?

Kesinlikle hayır. Yolcuların satın almış oldukları bilet fiyatları içerisinde zaten tüm vergiler dahildir. Bu iade işlemlerinde de aynen geçerliliğini korumaktadır. Bu nedenle biletini iptal ettirmek isteyen müşteriye bilet iptal sonrasında iade ücretinde kesinlikle hiçbir şekilde kesinti uygulanamaz.

Bilet İptalini Benim Yerime Başkası Yapabilir Mi?

Bilet sahibi yolcu sıfatıyla ticari faaliyette bulunduğu Metro Turizm ile muhatap kişidir. Üçüncü şahısların sizin adınıza sözlü beyanatıyla biletinizin iptal işlemi kesinlikle mümkün olmaz. Bu nedenle bilet iptalini başkasının acenteye uğrayarak ya da yazıhaneden gerçekleştirmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Talep edilen bu durum işleme alınmayacak ve ayrıca bileti satan alan kişiyle de görüşme sağlanarak bu talep kendisine de bildirilecektir.

Bilet iptali sürecine yönelik olarak Metro Turizm tarafından yer verilen bu aşamalardan Metro Turizm bilet iptali ve iadesi aşamalarının tüm detaylarıyla birlikte ele alındığı üzerinde durduk. Bileti iptal ettirdikten sonra iade ücreti işlemlerini bizzat acenteye/yazıhaneye uğrayarak gerçekleştirebilir yahut online işlemlerden de sağlayabilirsiniz.

Bu birbirinden farklı yöntemleri kullanarak bilet iptali tamamen yasal olarak ve müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamak adına size tanınmış bir haktır. Bilet iptali konusunda herhangi bir engellemeyle karşı karşıya kalmanız durumunda görevli kişiyi müşteri hizmetlerini arayarak şikâyet edebilirsiniz. Bilet iptali yasal bir hakkınızdır.

Yorum yapın