Fizy Premium Üyelik İptali

Konu Başlıkları

2008 yılında yayın hayatına bağımsız müzik platformu olarak başlayan Fizy daha sonra Turkcell operatörünün satın almasıyla Turkcell’in resmi müzik portali olarak yayın hayatına devam etme kararı almıştır. Türkiye’nin en uzun soluklu çevrim içi müzik dinleme portali özelliğini elinde tutan Fizy pek çok özelliğiyle üyelerine en yeni albümleri ve moda göre şarkıları dinletmeyi sürdürüyor.

Fizy premium üyeliği şarkının tamamını yüksek ses kalitesinde dinleme ve ekstra özelliklerden de yararlanma imkanı sunar. Üyelerin fizy premium üyelik iptali işlemini gerçekleştirmek için farklı yollardan bu işlemi tamamlaması gerekiyor.
-Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak
-App Store uygulaması üzerinden
-SMS yoluyla
premium üyelik iptalinin gerçekleştirilmesi mümkün.

Hali hazırda aylık premium üyelik ücreti 13,99 TL olan Fizy Premium 12 aylık kontratlı olarak verilen bir hizmettir. 12 ay kontratlı yıllık aboneliklerde kontrat süresinden önceki iptalde cayma bedeli üyelerin bir sonraki çıkacak faturasına yansıtılmaktadır.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden Fizy Premium İptali

0 532 532 00 00 numaralı Turkcell müşteri hizmetleri 7/24 kesintisiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. Üyelik iptalini gerçekleştirmek adına müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmenin tamamı kayıt altına alınmaktadır.

Fizy premium paket üyeliğini iptal ettirmek için fizy premium üyelik iptali müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından gerçekleştirilir. İptal işlemi öncesi varsa tarafınıza cayma bedeli çıkıp çıkmayacağı ve kontrat durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgiler aktarılır.

12 aylık yıllık kontratlı aboneliklerde yıllık abonelik süresi dolmadan önce yapılan iptal işleminde bir sonraki çıkacak faturanıza cayma bedeli yansıtılmaktadır. Turkcell müşteri hizmetlerini aradığınız zaman size daha hızlı yardımcı olabilmek adına sesli yanıt sistemi devreye girer.

Fizy premium iptali gibi kelimeler kullanarak hemen müşteri hizmetlerine yönlendirilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanarak fizy premium üyelik iptali talebinde bulunmanızın ardından işleminiz anında gerçekleştirilir.

App Store Uygulamasından Fizy Premium Üyelik İptali

iPhone kullanıcıları iOS işletim sisteminin resmi mağaza portali App Store üzerinden alışveriş yapma imkanı bulur. Apple Store ya da kısaca App Store uygulaması tüm iPhone cep telefonu ve iPad ürünlerde otomatik olarak yüklüdür. Fizy premium üyeliğinizi iptal ettirmek için sadece birkaç adım gerekecektir. Bu adımları uyguladıktan sonra söz konusu üyelikten çıkmış olursunuz.

  1. iPhone cep telefonunuzdan ayarlar bölümünü açarak iTunes ve App Store yazısına dokunun.
  2. Karşınıza çıkan mavi renkli Apple Kimliği yazısına dokunun ve Apple Kimliğini Göster yazısına da dokunun.
  3. Ödeme Bilgileri – Ülke/Bölge – Oylar ve Yorumlar Kişisel Öneriler – Abonelikler – Satın Alma Geçmişi olmak üzere Hesap penceresi çıkacaktır. Buradan Abonelikler – Aboneliğini İptal Et dokunarak sadece üç adımda premium üyeliğinizi sonlandırmış olacaksınız.

App Store üzerinden mobil ödemeyle satın aldığınız fizy premium üyelik iptali bu adımlar takip edilerek kısa süre içerisinde sonlandırılır. Ancak yıllık premium üyesiyseniz cayma bedeli çıkar. Bu cayma bedelinin tamamı bir sonraki faturanıza yansıtılacaktır. Üyelik iptalinden önce abonelik durumunuzun aylık mı yoksa yıllık abonelik mi olduğuna mutlaka dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

2200’a SMS Göndererek Fizy Premium Üyelik İptali

SMS yollayarak Fizy premium üyeliklerini bir çırpıda iptal edebilirsiniz. Yıllık premium üyelik işleminde cayma bedeli yansıtılacaktır. Bu nedenle yıllık premium üyelerin bu cayma bedelini dikkate almaları ve çıkacak bir sonraki faturalarına doğrudan toplu olarak yansıtılacağını mutlaka bilmesi gereklidir.

Fizy tarafından farklı üyelik türleri geliştirilmiştir. Bu üyelik türleri kişilerin ihtiyacını karşılayacak özellikte Fizy üyeliği gerçekleştirmesidir. Fakat çoğu kişi de yanlışlıkla mobil ödeme üzerinden Fizy premium üyeliğini başlatmaktadır. Üyeliğin başlamasıyla birlikte 12 aylık kontrat da tanınır. Bu nedenle 12 ay süresi dolmadan yapılacak abonelik iptallerinde cayma bedeli tarafınıza yansıtılmaktadır.

Yıllık Fizy Premium Üyelik İptali

Turkcell Fizy üyelik türü olan premium üyelik üyelerin dev arşivdeki orijinal şarkıları 30 sn kuralı olmadan sonuna kadar dinlemesini sağlar. Ayrıca moda göre şarkı listesi oluşturma, canlı performansları dinleme, videolara erişim, karaoke yapma gibi farklı seçenekler de sunar.

Yıllık premium üyeliği 12 ay sözleşmeli bir üyelik türüdür. 12 ay abonelik süresi dolmadan iptal işlemi gerçekleştirileceğinden dolayı müşterinin bir sonraki faturasına cayma bedeli yansıtılmaktadır. SMS yoluyla fizy premium üyelik iptali IPTAL YILLIKFIZYPREMIUM yazıp 2200’a atılarak gerçekleştirilmelidir.

Turkcell Fizy Premium Üyelik İptali

Bu üyelik türü ise yıllık değildir. Aylık bir üyelik türü olduğu için herhangi bir sözleşmeye tabi değilsiniz. Fizy premium üyeliğini sms yoluyla kısa sürede iptal ettirerek herhangi bir cayma bedeli yansıtılmadan sonlandırma şansınız bulunuyor. Bunun için IPTAL FIZYPREMIUM yazıp 2200’a göndermeniz fizy premium üyelik iptali için yeterli olacaktır.

Aylık abonelik türü olmasından dolayı herhangi bir şekilde sözleşmeye bağlı kalmazsınız. Dolayısıyla sadece o ay kullanımınız çıkacak bir sonraki faturaya yansıtılmaktadır. Bu durum dikkate alınırsa Turkcell Fizy premium üyelik işleminin son derece hızlı bir şekilde yürütülmesi olanaklıdır.

Instagram 5 GB + Fizy Premium Üyelik İptali

Bu pakette müşteriler Instagramda geçerli 5 GB kotaya sahip Instagram paketini de kullanmaktadır. Yani hem 5 GB kotalı Instagram hem de sınırsız Fizy premium üyeliğinin bir arada bulunduğu ortak üyelik türü olarak bilinmektedir. Bunun için yine sms kanalıyla Fizy premium üyelik işlemini hızlıca gerçekleştirmemiz mümkün. IPTAL FIZY INSTAGRAM yazıp 2200’a mesaj atmanızın ardından sözünü ettiğimiz üyelik işlemi de sonlandırılır.

Fizy premium paketinde dikkat etmeniz gereken 12 aylık paket olmasıdır. Yani 12 aylık kontratlı paket olduğu için bu süre dolmadan cayarsanız size cayma bedeli çıkarılır. Geriye kalan aylar hesaplanarak size üyeliğinizi iptal ettirmenizin ardından bir sonraki faturanıza bu cayma bedeli toplu olarak yansıtılmaktadır.

Fizy Premium Ek Üyeliği İptali

Turkcell Fizy paket üyelikleri arasında ek premium üyeliğinde radyo yayını dinleme imkanınız da bulunuyor. Sınırsız video klipleri, sınırsız orijinal albümler, size özel şarkı listeleri, akustik parçaların yanı sıra yine Türkiye’nin önde gelen karasal ve bölgesel radyo kanallarıyla dünyanın önde gelen radyo kanallarını sınırsızca dinleme imkanınız bulunmaktadır.

Ek premium üyeliğini iptal ettirmeniz durumunda yine tarafınıza bir cayma bedeli yansıtılır. Çünkü 12 aylık bir abonelik isteyen premium üyeliği olmasından dolayı on iki aylık süre dolmadan önce fizy premium üyelik iptali durumunda cayma bedeli bir sonraki faturaya topluca yansıtılmaktadır.

IPTAL FIZY EK yazıp 2200’a sms göndermenizin ardından size gelecek bilgilendirme mesajıyla birlikte üyelik işleminiz sonlandırılmış olacaktır.
Turkcell tarafından resmi olarak satın alınan Fizy müzik platformu üyelerine farklı ihtiyaçlar adına farklı paket seçenekleri sunuyor.

Başlangıç paketinde sadece tanıtım amaçlı (demo) 30 sn olacak şekilde şarkıları dinleme şansınız var. Şarkıları tamamen dinlemek ve kendi listenizi yaratmak için mutlaka aylık ya da yıllık premium üyeliği başlatmanız gerekecektir. Premium üyeliğinin ardından siz de geniş arşiviyle %100 orijinal parçaları kesintisiz olarak dinleme şansı yakalarsınız.

12 aylık taahhütlü premium üyeliklerinde üyelere cayma bedeli yansıtılmaktadır. Bu nedenle yıllık premium üyeliklerinde üyelerin sözünü ettiğimiz cayma bedelini dikkate alarak hareket etmesi gerçekten de son derece önemli bir noktayı teşkil ediyor. Premium üyelik türünüze göre sizin de iptal işlemini gerek müşteri hizmetleri aracılığıyla gerek mesaj göndererek gerekse uygulama içinden hızlıca gerçekleştirmesi mümkün.

Yorum yapın