Spotify Premium Üyelik İptali

Dünyaca kullanılan müzik uygulaması Spotify ile hem çevrimiçi hem de çevrimdışı müzik dinleyebilirsiniz. Bu özelliği ile en çok kullanılan müzik uygulamalarından biri olmuştur. Özellikle Spotify Premium üyeliğe sahip kullanıcıysanız arkadaşlarınızın da neler dinlediğini görebilir, favorilerinize attığınız şarkılar veya albümleri kolayca bulabilirsiniz.

Spotify Premium üyelik iptali yapmak artık çok kolay. Spotify Premium üyelik iptali nasıl yapılır? Spotify Premium üyelik iptalini nerden yapabilirim? Spotify Premium üyelik iptali sonrası uygulamayı kullanmaya devam edebilir miyim? Vb merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Spotify tüm dünyada çevrimiçi ve çevrimdışı müzik dinlemenin en kolay yoludur. Özelliklede Premium üyeliğiniz varsa müzik dinlemek sizin için daha da keyiflidir. Spotify geniş müzik arşivi ve sanatçılarıyla her yaştan her tarz insanın kullanabileceği bir platformdur.

Ayrıca Spotify Premium üyeleri kendi müzik listelerini oluşturarak en sevdikleri şarkıları sırayla dinleyebilirler. Telefonlarınıza uygulamayı indirerek kullanabileceğiniz gibi masaüstü uygulaması da mevcuttur. Spotify Premium üyeliğini iptal etmek isteyenler yazımızın devamını okuyabilirler.

Spotify Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Spotify İsveçli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olmakla birlikte bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin vermektedir. Spotify sistemine Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden de erişilebilir.

Sonos üzerinde Spotify 2011 Mart ayından itibaren erişilebilmekte ve Finlandiya, Fransa, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ta da kullanılabilmektedir.

Spotify Premium Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Spotify Premium üyeliğinizi artık kullanmak istemiyorsanız, sizin için ücreti fazla geldiyse üyelik iptalini kolayca yapabilirsiniz. Spotify Premium üyelik iptalinizi mobil uygulamalardan yapamazsınız. Bunun için Spotify’a masaüstünden giriş yapmanız gerekmektedir.

Spotify Premium üyeliğinizi 4 adımda iptal edebilirsiniz. İşte Spotify Premium üyelik iptali adımları şu şekildedir:

  1. Bu linke https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ tıklayınız. Ardından ekranda yer alan “İletişim Formu” linkine tıklayınız. Bu linke tıkladığınızda karşınıza Spotify sayfasına giriş ekranı açılacaktır. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile Spotify’a giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Giriş yaptığınız Spotify sayfasında sağ üst köşede kullanıcı adınıza tıklayınız.
  3. Kullanıcı adınıza tıkladığınızda açılan menüde “Hesap” seçeneğini seçiniz.
  4. Hesap seçeneğini seçtikten sonra sayfanın sol tarafında yer alan açılır pencerede “Üyelik” seçeneğini seçiniz.
  5. Planları değiştir başlığı altında Spotify Free’ye kaydırarak in ve Premium’u İptal Et butonuna tıklayınız.
  6. Ekranda onay mesajı yer alacaktır. Evet, İptal Et butonuna tıklayarak Spotify Premium üyelik iptalinizi onaylayınız.

Hesap sayfan şimdi planının Spotify Free’ye geçeceği tarihi gösterir. O zamana kadar Premium üyeliğinize ait özelliklerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Üyeliğin Spotify Free olarak değiştiğinde hala oturum açabilir, müzik çalabilir ve tüm kaydedilmiş müzik ve çalma listelerine erişebilirsiniz.

Spotify Premium Üyelik İptali Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Premium üyeliğimi iptal ettikten sonra ücret ödedim neden?
Her zamanki faturalandırma tarihi civarında iptal ettiyseniz bir sonraki ödenecek ücret önceden alınmış olabilir. Eğer hesap sayfan planının Spotify Free’ye geçeceği bir tarih gösteriyorsa başarıyla iptal etmişsin demektir ve tekrar ücret alınmaz.

Eğer bu görünmüyorsa onay mesajına ulaştığından emin olacak şekilde iptal adımlarını tekrar denemelisiniz. Aksi takdirde başka bir hesapta Premium üyeliğiniz olabilir. Eğer harici bir şirket üzerinden üye olduysanız (örneğin cep telefonu operatörün veya internet servis sağlayıcın) yardım için o şirketle irtibata geçmeniz gerekir.

Spotify Premium üyeliğimi iptal ettikten sonra Spotify kullanmaya devam edebilir miyim?
Spotify Premium üyeliğinizi iptal ettikten sonra Spotify Free üyeliği ile ister mobil ister masaüstünden Spotify kullanmaya devam edebilirsiniz. Spotify Premium’daki haklarınız yani şarkıyı favorilerinize ekleme, istediğiniz şarkıya atlama, reklamsız kesintisiz müzik hakkınız Spotify Free’de bulunmamaktadır.

Spotify Premium üyeliğimi iptal ettim ancak bir ay hakkım olmasına rağmen kullanamıyorum neden?
Premium üyeliğini iptal ettiysen ancak 1 daha hakkın varsa Spotify Preium hakların aynı şekilde geçerlidir. Eğer Spotify Premium özelliklerini kullanamıyorsan, aşağıdakileri deneyebilirsin.
Oturumunu kapat ve tekrar hesabında oturum aç.

Bazen bu cihazın ve hesap sistemi arasında bilgi akışının senkronizasyonunu zorlamak için gerekli olabilir. Ardından üyelik durumunu kontrol et. Hesap sayfana git ve Planın’a bak. Burada üyelik durumunu kontrol et. Premium özelliği ne zamana kadar kullanman gerektiği yazıyor. Belirtilen tarih iler bir tarihse oturumunu açıp kapatman durumu düzeltecektir.

Spotify Aile İçi Premium üyelik iptali nasıl yapılıyor?
Aile için Premium planını iptal etmek veya ondan çıkmak için yapılması gerekenler Premium üyelik iptali ile aynıdır. Hesap sayfanızda da oturum açın. Ardından sağ üst köşede kullanıcı adınıza tıklayın ve açılan pencerede Hesap seçeneğini seçin. Hesap seçeneğini seçtikten sonra sayfanın sol tarafında yer alan açılır pencerede “Üyelik” seçeneğini seçiniz. Planları değiştir başlığı altında Spotify Free’ye kaydırarak in ve Premium’u İptal Et butonuna tıklayınız. Ekranda onay mesajı yer alacaktır. Evet, İptal Et butonuna tıklayarak Spotify Premium üyelik iptalinizi onaylayınız.

Spotify hesabımı nasıl kapatabilirim?
Hesabınızı kapatmanız sadece ücretsiz, reklam destekli Spotify hizmeti kullanıyorsanız mümkündür. Premium’a sahipsen önce onu iptal etmelisiniz. Premium üyelik için iptal işlemlerini yukarıda sizinle paylaştık.
Burada hesabını kapatmak için oturum açınız. Ardından sağ üst köşede adınız olduğu yere tıklayınız. Açılan pencerede hesap saydasınız seçiniz. Buradan hesap yardımını seçip devam ediniz.

Açılan pencerede hesabımı kapatmak istiyorum seçeneği yer alacaktır. Bu seçeneği seçtikten sonra sizden neden hesabınız kapatmak istediğinize dair bir soru yönlendirilecek. Bu soruyu cevapladıktan sonra sizden son olarak Spotify şifrenizi girmeniz istenecek. Şifrenizi de girdikten sonra Spotify hesap oturumunuz kapanacaktır.

Spotify Öğrenci Premium üyelik iptali nasıl yapılıyor?
Öğrenci Premium üyelik iptali Aile içi Premium iptali ve Premium iptali ile aynıdır. Kısaca bahsetmek gerekirse yapılması gerekenler şöyledir;
Hesap sayfanda oturum aç.
Planın altında PLANI DEĞİŞTİR öğesine tıkla.
Burada başka bir Premium plana geçebilir veya Spotify Free altında PREMIUM’U İPTAL ET’i seçebilirsin.
Bu işlemlerin ardında onay mesajı çıkacak karşına. Buna da evet, iptal et diyerek Öğrenci Premium üyeliğini iptal etmiş olursun.

“Spotify Premium Üyelik İptali” üzerine bir yorum

Yorum yapın