Kamil Koç Bilet İptali ve İadesi

Konu Başlıkları

1926 yılından bu yana kara yolu taşımacılığında müşterilerine konforlu seyahat sunan Kâmil Koç firması Kamil Koç bilet iptali ve iadesi düşünen müşterilerin bu taleplerini karşılıyor.

Biletin iptal edilerek yeniden boş koltuk olarak iade işleminin kabul edilmesi için yolcunun 6 saat öncesinden en geç firmayla iletişime geçmesi gerekiyor. 6 saatten sonraki süreçte seyahat firmasının seyahat planına göre hareket edildiği için bu talebin karşılanması mümkün olmamaktadır. Biletin iade ve iptal işlemini farklı yollardan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

  • 444 0 562 çağrı merkezinden
  • Kâmil Koç firması acentelerinden
  • Android ve iOS mobil uygulamasından
  • Resmi internet sitesinden bilet iptalini gerçekleştirebileceksiniz.

Kâmil Koç Çağrı Merkezinden Bilet İptali

444 0 562 numaralı çağrı merkezi birimi Kamil Koç bilet iptali ve iadesi gerçekleştirmek isteyen yolcuların kolayca ulaşabilecekleri hattır. Bu kanalla firmanın ilinizin otogarında yer alan yazıhanesine kadar uğramanıza gerek kalmayacak.

Satın aldığınız bileti en geç 6 saat kala iptal ve iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuk etmenize 6 saatten daha az süre kala yaptığınız başvurular kabul edilmeyecek, bilet iptali gerçekleşmeyecek dolayısıyla da ücret iadesi mümkün olmayacaktır. Bunun nedeni ise firmanın seyahat planlamasından kaynaklanan durum olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

Çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilciniz sizden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı isteyecektir. TC kimlik no ile rezervasyon işlemini gerçekleştirdiğiniz bilet numaranıza ve koltuk numaranıza ulaşılacak ve sizden sesli olarak teyit istenecektir. Güvenliğiniz ve kalite standartlarını arttırmak amacıyla kayıt altında tutulan görüşme neticesinde bilet iptaline onay vermeniz halinde iade işlemi gerçekleştirilecek, iade ücreti yazıhaneden temin edilebilecektir.

Kâmil Koç Acentelerinden Bilet İptali

Satın alınan biletler yolculuktan en az 6 saat öncesine kadar iptal ettirilebilir. Yolculuğa çıkmaya 6 saat ve daha yüksek bir zaman dilimi varsa Kamil Koç bilet iptali ve iadesi bileti satın aldığınız yazıhaneden iptal ettirebilirsiniz. Eğer bileti online satın aldıysanız yine yazıhaneye uğrayarak iptal ettirmenizle birlikte iade ücretini %100 talep edebilirsiniz.

Bilet ücretinin tarafınıza iadesinin gerçekleşmesi için kesinlikle biletin yanınızda olması gerekiyor. Biletin yırtılması, kaybolması yani yazıhanedeki görevliye ibraz edilmemesi halinde kesinlikle bilet ücreti tarafınıza ödenmiyor. Bu kanalla yapılan başvurularda altı saati geçmemek kaydıyla bilet iptalinin gerçekleştirileceğini kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

Kâmil Koç Resmi İnternet Sitesinden Bilet İptali

Resmi internet sitesi Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinin hepsini destekler. Ayrıca mobil uyumlu sitesi üzerinden de https://www.kamilkoc.com.tr/bilet-islemleri/PNR linki üzerinden bilet iptalini anında en hızlı şekilde gerçekleştirmeniz de mümkün.

Burada PNR no alanına bilet numaranızı girdikten sonra biletinizi sorgulayabilir ve bilet iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Resmi internet sayfasından bilet iptali için biletinizin yanınızda olması ve kesinlikle atmadan üzerinde yazan kodları doğru şekilde sitede sizden istenen alanlara yazmanız yeterli olacaktır.

Bumerang müşterisi olmanıza gerek kalmadan biletiniz üzerinde yazılı yolcu kayıt numarası (PNR) kodunu yukarıda yer verdiğimiz bağlantıya girerek biletinizi iptal ettirebilirsiniz. Bilet iptali seyahat planları nedeniyle altı saat ve sonrası için geçerlidir. 6 saatten az bir süre kalmış seyahatler için bilet iptali ve iptalden doğan iade ücretinin yolcuya iadesi kesinlikle olanaklı olmayacaktır.

Kâmil Koç Mobil Uygulamasından Bilet İptali

Seyahat planınızda yaşadığınız değişiklik olması durumunda Kâmil Koç satın aldığınız biletin iptalini size hak tanır. Müşteri memnuniyeti prensibinin gereği olarak sağlanan bu ayrıcalıkla 6 saatten daha uzun süre kalan yolcuların Kamil Koç bilet iptali ve iadesi onaylanmaktadır.
Mobil cihazlarınız üzerinden resmi uygulamayı edinerek bilet iptali sağlayabilirsiniz.

Kâmil Koç Android Mobil Uygulamasıyla Bilet İptali

Google Play Store’da yer alan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nilaccrra.kamilkoc&hl=tr bağlantısına giderek öncelikle bu mobil uygulamayı akıllı cep telefonu ya da tablete indirmeniz gerekir. Uygulama Kâmil Koç Otobüsleri AŞ resmi yazılımı olma özelliği taşıyor.

Uygulama üzerinden yapacağınız başlıca işlemler şunlar;
rezervasyon,
bumerang,
müşterisi olma,
bilet iptali,
otobüs takibatı,
gibi tüm işlemlere anında erişim sağlayabilirsiniz.

Biletinizi iptal ettirmek için mobil uygulama ana ekranında yer alan Seyahatlerim bölümüne gelerek satın aldığınız biletin yanındaki iptal et (x) işaretine dokunarak hızlı bir şekilde biletinizin iptalini sağlayabilirsiniz. Bilet iptal işlemleri için ayrıca Şikayetlerim-Önerilerim bölümünden de müşteri hizmetleriyle görüşme sağlayabilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Mobil uygulama düşük kapasiteli olduğu için cihazınızda fazla yer kaplamaz. Konforlu seyahatinize kolaylık katan bu mobil uygulamayı siz de bütün seyahat işlemleriniz açısından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Android işletim sistemi tüm sürümleri destekler.

Kâmil Koç iOS Mobil Uygulamasıyla Bilet İptali

Biletinizi Kamil Koç bilet iptali ve iadesi tarafından tanınan yasal hak olarak elbette iptal ettirebilirsiniz. Seyahatin yaklaşmasına 6 saat ve 6 saatten fazla süre kala yasal hak olarak biletinizi iptal ettirebilirsiniz.

Acenteye kadar gitmenize gerek kalmadan iPhone cihazlarınıza indireceğiniz mobil uygulamayla bilet rezervasyonu, bilet iptali, istek-dilek ve şikayette bulunma ve otobüs takibi gibi pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan size özel fırsatlardan da hızlı bir şekilde yararlanma ayrıcalığı sunmaya devam eden mobil uygulamayla puanlar biriktirerek kullanabilirsiniz.

iOS işletim sistemlerine özel geliştirilmiş mobil uygulamayı https://apps.apple.com/tr/app/k%C3%A2mil-ko%C3%A7-mobil/id489795418 linki üzerinden akıllı cep telefonu ya da iPad cihazınıza indirerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kısa süre zarfında her nerede olursanız olun altı saatin üzerindeki yolculuk durumunuz için iptal ettirme hakkını elde etmiş olacaksınız.

Kâmil Koç Otobüsleri AŞ Bilet İptali Sıkça Sorulan Sorular

1926 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir yanına kara yolu taşımacılığı gerçekleştiren güvenilir firma Kâmil Koç müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Müşterilerinin Kamil Koç bilet iptali ve iadesi taleplerini karşılıklı uzlaşı çerçevesinde 6 saat ve üzerinde yolculuk süresi bulunan müşterileri için gerçekleştirmektedir. Yazımızın bu bölümünde bilet iptali ve ücret iadesiyle ilgili olarak sıkça sorulan sorulara yer verilmiştir.

Kâmil Koç Biletimi Her Zaman İptal Ettirebilir Miyim?

Hayır. Biletinizi aldıktan sonra yolculuğunuza 6 saat ve üzerinde bir süre var olması halinde ancak iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuk etmenize 6 saatten az bir süre kala iptal işlemi ve para iadesi şirketin seyahat planlaması gereği mümkün olmamaktadır.

Kâmil Koç Biletini Nereden İptal Ettirebilirim?

444 0 562 numaralı çağrı merkezi üzerinden TC kimlik no ve bilet numaranızla iptal ettirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlara özel geliştirilmiş mobil uygulamaları indirerek buradan da iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Size en yakın Kâmil Koç yazıhanesine uğrayarak bileti ibraz etme koşuluyla iptal işlemini yapabilirsiniz. Bilet ücretiniz %100 olarak tarafınıza herhangi bir kesinti olmaksızın iade edilir.

Seyahate 5 Saat Kala İptal Ettiremez Miyim?

Kâmil Koç Otobüsleri AŞ firmayı tercih etmiş tüm yolcularının memnuniyetine önem verir. Yolcuların bilet rezervasyonuna göre seyahat programı hazırlayarak otobüs seferlerini buna göre düzenlemektedir. Yüzde yüz doluluk oranına resmi kayıtta ulaşarak sefer saati yaklaşan seyahat için iptal işlemi söz konusu olmayacaktır.

Yasal olarak firmanın 6 saat ve üzerindeki seyahat süresi için yalnızca iptal işlemi onaylanır. Bu sürenin altındaki durumlarda yolcunun rezervasyon işlemini gerçekleştirmiş olduğu kabul edilerek yolculukta bulunsun ya da bulunmasın bileti kullanmış kabul edilir. İptal işlemi için talebi kabul edilmemektedir. Bu firmanın seyahat planlaması gereği sağlanan bir durumdur.

“Kamil Koç Bilet İptali ve İadesi” üzerine bir yorum

  1. Merhaba ;
    1091291847 PRN nolu bileti 10.03.2021 tarihinde iptal ettim. Bilgilendirme neticisende 2-3 iş günü içerisinde hesaba yatırılacak diye geri dönüş aldım. Ancak hala hesabıma para girişi olmadı.

    Cevapla

Yorum yapın