Odnoklassniki Hesap İptali

Konu Başlıkları

Odnoklassniki kısaca OK.ru olarak yazılmakta ve Türkçe kelime anlamı sınıf arkadaşları demektir. Odnoklassniki Rusya’da kullanılan bir arkadaşlık sitesidir. Son zamanlarda Türkiye’de de popüler olmaya başladı. Odnoklassniki hesabı olanlar belirli sebeplerden hesaplarını silmek ve iptal etmek isteyebilirler.

Odnoklassniki hesap iptali nasıl yapılır? Odnoklassniki hesap iptali için neler yapmalıyım? Odnoklassniki hesap iptalinden sonra aynı hesaba giriş yapabilir miyim? vb. merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Odnoklassniki sitesi 45 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ve 10 milyon günlük tekil ziyaretçiye sahiptir. Alexa istatistiklerine göre Odnoklassniki dünyanın en çok ziyaret edilen 67. sitesidir. Ayrıca Rusya’nın en çok ziyaret edilen 7. sitesidir. 2008 yılının ilk çeyreğinde sitenin gelirleri 3,3 milyon $ olmuştur.

Odnoklassniki Nedir?

Odnoklassniki Rusya’da kurulan bir arkadaşlık sitesidir. 4 Mart 2006 yılında kurulan Odnoklassniki Türkiye’de video izleme platformu olarak kullanılıyor. Ücretsiz üyelik ile vatandaşların donmadan video izlemesi sağlanmaktadır. Üyelik için herhangi bir fiyat talebi yapılmaması Odnoklassniki uygulamasına talebi arttırmıştır.

Kısaca OK.ru olarak bilinen Odnoklassniki kelime anlamı sınıf arkadaşlarıdır. Kolayca üye olabileceğiniz Odnoklassniki’ye yine kolayca iptal edebilirsiniz.

Odnoklassniki Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Odnoklassniki kısaca OK.ru hesabınızı iptal etmek yani hesabınızı silmek artık çok kolay. Odnoklassniki hesap iptaliniz için internetten Odnoklassniki’ye girip hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuysanız giriş yapabilmek için yeniden bunların talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Kullanıcı adı ve şifreniz ile Odnoklassniki’ye giriş yaptıktan sonra profilinize girmelisiniz. Profilinizin olduğu sayfada hesap ayarları sekmesini seçmelisiniz ve ardından açılan hesap ayarları sekmesinde yer alan hesabımı sil seçeneğini seçmelisiniz. Ardından “Lütfen neden ayrıldığınızı bize söyleyin” başlıklı bir pencere açılıyor. Bu pencerede şu seçenekler mevcut;

  • Web sitesinden ve hizmetlerin fiyatından memnun değilim
  • Profilim ele geçirildi
  • Yeni bir profil oluşturmak istiyorum
  • Sosyal ağları kullanmayı bırakıyorum
  • Farklı bir sosyal ağa geçiyorum.

Bu pencerede Odnoklassniki hesap iptalinizin nedenini belirtmeniz gerekmektedir. Yukarıdaki seçeneklerden birini seçmeni yeterlidir. Bu seçeneklerden birini seçtikten sonra “Arkadaşlarınızla bağlantınızı kaybetmek istediğinizden emin misiniz?” başlıklı bir soru yer almaktadır ve sorunun altında “Profil silme işlemi geri alınamaz profilinizde yer alan tüm bilgiler ve içerikler sunucularımızdan kalıcı olarak silinir.” yazısı yer almaktadır.

Odnoklassniki hesap iptaline devam etmek istiyorsanız Odnoklassniki hesap iptaliniz için son olarak şifreniz istenmektedir. Şifrenizi de girdikten sonra Odnoklassniki hesap iptalini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Odnoklassniki Hesap İptali Artık Çok Kolay

2006 yılında kurulan Odnoklassniki daha önceki yıllarda iptali oldukça zordu çünkü dil seçenekleri arasında Türkçe yoktu. Artık dil seçenekleri arasında Türkçe de bulunmakta ve bu sayede kolayca Odnoklassniki hesap iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Odnoklassniki hesap iptalini gerçekleştirdiğinizde bu işlemi bir daha geri alamazsınız ayrıca profilinizde yer alan tüm bilgiler ve içerikler tamamen kalıcı olarak silinir. Lütfen sizlerde Odnoklassniki hesap iptali yapmadan önce bunun farkında olmanız gerekir.

Odnoklassniki Hesap İptali Linki

Kısaca OK.ru olarak bilenen Odnoklassniki’nin nasıl yapıldığını yukarıda sizinle paylaştık. Odnoklassniki hesabınız için bağlantıyı bulamadıysanız bu başlık altında bağlantıyı bulabilirsiniz.

Odnoklassniki hesap iptalini yapmak Türkçe dil seçeneğinden ötürü artık çok kolay. Diğer sosyal medya hesaplarınızı kapattığınız gibi aynı şekilde kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gerekli adımları takip etmektir. Adımları takip etmeden önce bağlantıya ulaşabileceğiniz linki buraya bırakıyoruz. https://ok.ru/regulations linke tıklayarak Odnoklassniki hesap iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Odnoklassniki Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Odnoklassniki hesabım var ancak aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap açabilir miyim?

Odnoklassniki hesabınızda kullandığınız kullanıcı adını yeni bir hesap açarken kullanamazsınız. Sistem bunu kabul etmemektedir.

Odnoklassniki hesabımı silmek istiyorum ama mesajlarımı korumak istiyorum. Mesajlarımın kaybolmaması için yapabileceğim bir şey var mı?

Odnoklassniki hesabınızı sildiğiniz takdirde içerisindeki kişi ve mesaj bilgileri silinmektedir. Mesajlarınızın kaybolmaması Odnoklassniki’nin sağlamış olduğu bir alternatif bulunmamaktadır.

Odnoklassniki hesap iptali mobilden yapılır mı?

Odnoklassniki hesap iptalinizi mobilden yapabilirsiniz. OK.ru’nun artık uygulaması da mevcuttur. iOS ve Andoridler için iptal işlemleri aynıdır. Uygulamanın içine girerek kullanıcı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Sonra da profilinize girere ayarlardan hesap ayarlarını seçmelisiniz. Hesap ayarlarından hesabımı sil seçeneğini tıklayarak hesabınızı silme işlemini tamlayabilirsiniz.

Odnoklassniki hesabımı 90 günden sonra geri açabilir miyim?

Odnoklassniki hesabınızı 90 gün yani 3 ay içinde geri açabilirsiniz. 90 gün içinde geri açtığınızda kişi ve mesajlarınız ayrıca profiliniz duruyor olavaktır. Ancak 90 günden sonra hesaba erişiminiz engellenir ve hesaba bir daha giremeyerek hesabınız komple silinir.

Odnoklassniki hesabımı sildikten 90 gün sonra yeni hesap açarken eski kullanıcı adımı kullanabilir miyim?

Sildiğiniz Odnoklassniki hesabınızı 90 günden sonra aynı kullanıcı adıyla açamazsınız. Bu kullanıcı adı bir kere kullanıldığı için sistem kabul etmemektedir. Odnoklassniki’ye yeni bir hesap açmak istiyorsanız yeni bir kullanıcı adı kullanmanız gerekir.

“Odnoklassniki Hesap İptali” üzerine bir yorum

Yorum yapın