Snapchat Hesap İptali

Dünya’nın dört bir yanında milyonarca kullanıcısı olan Snapchat sosyal medya platformları arasında en çok beğenilen ve aktif olarak kullanılan programlardan biridir. Eğlenceli video ve fotoğrafların paylaşıldığı bu güzel uygulamada hesabınız var ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız sizler için yapılacakları derledik.

Snapchat hesap iptali nasıl yapılır? Snapchat hesap iptalinden sonra tekrar hesabıma giriş yapabilir miyim? Vb. merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Yabancı ülkede oldukça rağbet gören Snapchat uygulaması son 10 yılda Türkiye’de de aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Anlık mesajlaşma özelliğine sahip olan uygulama sayesinde Snapchat kullanıcıları birbirlerine fotoğraf, video, ses ve yazılı metin gönderebiliyorlar. Bu anlık gönderileri de en fazla iki kere görüntüleyebiliyorlar.

Snapchat hesabınızı artık aktif kullanamıyorsanız veya kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kapatabilirsiniz. Snapchat hesap iptali için yapmanız gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

Snapchat Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Anlık paylaşımların en eğlenceli şekilde yapıldığı Snapchat uygulamasında yer alan birbirinden farklı filtreler ile uygulamayı kullanmak daha da keyifli hale gelmektedir. Sizlerde Snapchat hesabınıza sahipseniz ve artık kullanmak istemiyorsanız ya da bir süreliğine ara vermek istiyorsanız Snapchat hesap iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat hesabınızı kapatmak hesabı açmak kadar kolaydır. Snapchat hesap iptalini yapabilmeniz için öncelikle linke https://support.snapchat.com/delete-account tıklamanız gerekmektedir. Açılan pencerede Snapchat hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi istenmektedir. Linke tıklayıp istenilen bilgileri doğru şekilde girdikten sonraki adımda hesabınızı silmek istediğinize dair onay talep edilmektedir. Onayı da verdikten sonra son olarak şifrenizi tekrar girmeniz gerekmektedir. Şifrenizi tekrar girdikten sonra artık Snapchat hesabınızın iptali gerçekleşmiş olacaktır.

Kapatılan Snapchat Hesabı Tekrar Açılır Mı?

Snapchat hesabını kapatmak isteyenlerin en çok merak ettiği hesaplarını bir daha geri açıp açamadıklarıdır. Snapchat hesabınızı kapattıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınızı tekrar aktif olarak kullanabilirsiniz. Ancak bunun için belirli bir süre bulunmaktadır.

Hesabınızı kapattıktan 30 gün içinde uygulamaya girerek kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptığınız takdirde hesabınızı tekrardan kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak hesabınızı kapattıktan sonra 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinmektedir ve kalıcı silinen hesaplarınızı hiçbir şekilde kurtaramazsınız.

Yorum yapın