Bezmialem Randevu İptali

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hastalarının memnuniyetine her zaman önem veren ve hasta sağlığını en üst düzeyde tutmaya çalışan vakıf hastanesidir. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi uzman doktor kadrosuyla, güler yüzlü hemşire ve personelleriyle hastaları her daim memnun etmektedir. Bu sebeple en çok tercih edilen hastanelerden biridir.

Peki Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne randevu nasıl alınır? Bezmialem randevu iptali nasıl yapılır? vb. merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Sultan II. Mahmud dönemine dayanmaktadır. II. Mahmud’un eşi Bezmialem Valide Sultan’ın kurduğu vakfa ait olan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bu zamana kadar varlığını sürdürmüştür. Uzun yıllardır hizmet veren ve vermeye devam eden Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetine her zaman önem veren ve hasta haklarını koruyan bir kurumdur.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi olmak isteyenler kolayca randevu alabilirler. Bezmialem randevu iptalini de kolayca yapabilirsiniz. Sizler için Bezmialem randevu almayı ve Bezmialem randevu iptalini ayrıntılı olarak anlattık.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi Tarihçesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi 24 Mart 1845 y​ılında Sultan Abdülmecit’in annesi Bezm-i Âlem Valide Sultan tarafından kurulmuş ve ilgili vakıfname ile “Bezm-i Âlem Gureba-i Müslimin Hastanesi” ismiyle Müslüman fakirlere tahsis edilerek vakfedilmiştir.

Bezm-i Âlem Valide Sultan’ın bu hastaneden başka yurdun çeşitli yerlerinde pek çok vakıfları bulunmaktadır. Valide Sultan’ın ömrünün son yıllarında Mekke’de de bir hastane yaptırmak istemiş fakat buna ömrü yetmemiştir. Daha sonraları 2. Abdülhamid Mekke’de bir hastane yaptırmıştır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi ilk açıldığında 201 yatak sayısına sahipti ve 1892 yılına kadar hastanede bölüm ayrımı yapılmamıştı. 1892 yılında bölüm ayrımı yapıldıktan sonra göz ve cerrahi şubeleri de kurulmuştur. 1894 yılında İstanbul’da yaşanan depremde hastane zarar görmüş hatta hastanenin büyük çoğunluğu yıkılmış, geri kalan kısımlar da yıkılma tehlikesine maruz kaldığı görülmüştür.

Yıkılma tehlikesine karşılık hastalar Okmeydanı’n da inşa edilen 4 barakaya yerleştirilmişlerdir. Bir sene süren onarım çalışmalarından sonra hastalar tekrar hastaneye getirilmişlerdir. 

1894 depreminden sonra 1895 yılında tekrar hasta kabulüne devam eden Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi 1905 te kulak şubesi, 1909 da ilk laboratuvar ve Deri-Frengi şubesi kurulmuştur. 1913 te Çocuk Hastalıkları servisi ve Röntgen odası, 1915 te Ortopedi servisi, 1918 yılında da Üroloji servisi kurulmuştur. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi’ne ilk kütüphane 1912 yılında yapılmıştır.

1956 yılına kadar Sağlık Bakanlığına bağlı olan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi, aynı yıl tekrar Vakıflar Umum Müdürlüğüne intikal etmiştir.

1989 yılında Vakıf Gureba Hastanesi bünyesinde Bezmialem Üniversitesi kurulmuş, ancak yine aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Devlet denetleme Kurulunun raporuyla üniversitenin tüzel kişiliği ortadan kaldırılmıştır. 2000 yılında hastane Bakanlar Kurulu kararı ile SSK Genel Müdürlüğüne 10 yıllığına tahsis edilmiş fakat bu kararla ilgili yürütmeyi durdurma davası açılmıştır. Hastanenin devriyle ilgili Danıştay 10. Daire’de açılan davada devrin iptaline karar verilmişti.

Ancak Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu, Danıştay 10. Dairesi’nin kararını bozarak SSK’ya devri onaylamıştı. SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devriyle ilgili kanun 19 Ocak 2005’te Resmi Gazete’de yayımlanırken, ‘mazbut vakıflara’ ait sağlık birimlerinin Sağlık Bakanlığı’na devri kapsam dışında tutuldu. Kanundaki bu düzenlemenin ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü harekete geçerek Vakıf Gureba Hastanesi’ni yeniden devraldı. Yapılan anlaşmada SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’na bağlı olanlar ile yeşil kartlılar burada tedavi olabilecekti.​

24 Nisan 2010 tarihli ve 27561 sayılı Resmi Gazete ile 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanununa eklenen Ek 124.maddesiyle, Bezm-i Alem Valide Sultan Vakfı, Abdülhamit Sani Vakfı, Silahtar Abdullah Ağa Mazbut Vakıfları adına T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce Bezmialem Vakıf Üniversitesi kurulmuştur.
Anılan vakıflara ait tüm menkul ve gayrimenkullerin intifa hakkı Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ne verilmiştir. Dolayısıyla Valide Sultan vakfına ait olan Vakıf Gureba Hastanesi tüm eklentileriyle birlikte 25 Ekim 2010 tarihinde Üniversiteye devrolarak ”Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi” ismini almıştır.​

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi Misyon ve Vizyon

Misyon 

  • Bilimsel yönden donanımlı, etik değerlere bağlı asistan ve tıp öğrencileri ​yetiştirmek.
  • Sağlık biliminin gelişimine katkıda bulunan öncü bir kuruluş olmak.
  • Alanında öncülük eden ulusal ve uluslar​arası sağlık kuruluşları ile iş birliği içinde hareket etmek.
  • Tarihi misyonumuza uygun şekilde fakir fukara ve garip gurebanın  aynı ölçüde ve kalitede sağlık hizmeti almasını sağlamak.

Vizyon

  • Öncelikle ülkemizde ve diğer gelişmiş ülkelerde tanı, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin tamamında başarılı faaliyetleri ile tanınan ve yüksek bilinirliği ile ön sıralarda tercih edilen bir hastane olmaktır.​
  • Faaliyetleri ile öncü ve ilklere imza atan ve sağlıkta örnek teşkil edecek bir hastane olmaktır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülte​si Hastanesi’nden Randevu Nasıl Alınır?

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi her seferinde hastalarını daha memnun edebilmek adına girişimlerde bulunmuştur. Bu girişimlerin başında randevu sistemi gelmektedir. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hastaların kolayca randevu alabilmeleri için internet ortamında sistem oluşturmuştur. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu alabilmek için izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir.

1-Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi randevu işleminizi gerçekleştirebilmek için sisteme online olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmek için https://randevu.bezmialemhastanesi.com/ linke tıklayabilirsiniz.

2-Bezmialem randevu alımı için açılan sayfada T.C. kimlik no ve doğum yılınız istenmektedir. Ardından güvenlik kodunu yazdıktan sonra giriş yap diyerek Bezmialem randevu sayfasına giriş yapmış olursunuz.

3- Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi randevu sistemine giriş yaptığınızda ekranın sol tarafında “Doktor Arama” başlığının altında hastane, bölüm ve doktor bilgilerini seçmeniz istenmektedir. Hastane bilgileri için tıkladığınızda karşınıza 8 adet hastane çıkmaktadır. Hepsi Bezmialem Vakfına bağlı olarak çalışmaktadır.

Sonrasında hangi bölüm için randevu alacağınızı seçmelisiniz. Son olarak da doktor tercihinizi yapmalısınız. Bu üç seçeneği de seçtikten sonra sayfa otomatik olarak seçtiğiniz bölümdeki seçtiğiniz doktorun çalışma saatleri listelenmektedir. Randevu durumu müsait olan bir saati seçerek randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden online olarak randevu alma işlemleri yukarıdaki gibidir. Dilerseniz randevu alma işlemelerinizi telefonla çağrı merkezlerinden yapabilirsiniz. Son derece donanımlı ve hızlı çağrı merkez ekibi ile 7/24 hizmet vermeye devam eden Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu alabilmeniz bir telefon kadar uzak sadece.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu için 0212 453 0 453 nolu telefon hattını arayarak hızlıca istediğiniz bölümden istediğiniz doktora ve istediğiniz tarihe ve saate randevu alabilirsiniz.

Randevu tarih ve saatinizi dikkate alarak hastaneye gelmeniz gerekmektedir. Randevu saatinizden 45 dakika önce hastanede olmanızı öneririz. Aksi halde meydana gelen gecikmelerden dolayı randevunuz iptal edilebilir.

Bezmialem Randevu Nasıl İptal Edilir?

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi uzun yıllardır varlığını sürdüren ve her zaman önceliği hasta ve hasta bakımı olmuştur. Bu önceliği doğrultusunda hastaların daha iyi hizmet alabilmeleri için randevu sistemi oluşturmuştur. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde muayene olmak isteyenler doktorlarını seçebiliyor hatta diledikleri tarih ve saati de seçip randevuyu tamamlayabiliyorlar. Randevu alma işlemlerinizi nasıl yaptığınızı yukarıdaki yazımızda anlatmıştık. Aldığınız randevuya belirli sebeplerden dolayı gelemeyecekseniz ya da daha erken tarihe başka bir randevu bulduysanız diğer randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir.

Bezmialem randevu iptali için Bezmialem online randevu sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. https://randevu.bezmialemhastanesi.com/ linke tıklayarak Bezmialem online randevu sistemine giriş yapabilirsiniz. TC kimlik no ve doğum tılı girdikten sonra ekranda gözüken güvenlik kodunu da girip giriş butonuna bastığınızda sisteme giriş yapmış oluyorsunuz.  Bezmialem randevu sayfasında sol tarafta “Randevularım” butonu bulunmaktadır. Bezmialem’den aldığınız bütün randevularınız bu sekmenin içerisinde bulabilirsiniz. Randevularım butonuna tıkladığınızda aldığınız randevular listelenmektedir. Bezmialem randevu iptali için randevunuzun sağ alt tarafında “Randevu bilgisini sil” yazılı buton bulunmaktadır. Bu butona tıkladığınızda ekranda size bir uyarı çıkar. Randevunuzu iptal etmek için son aşamadır. Bu uyarı ekranında sağda “Randevu kaydını sil” ve “Vazgeç” butonları yer almaktadır. Bezmialem randevu iptali için “Randevu kaydını sil” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde Bezmialem randevu iptali işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.

Bezmialem randevu iptali online olarak gerçekleşeceği gibi iptal işlemini telefonlarınızdan çağrı merkezini arayarak da yapabilirsiniz. Bezmialem randevu iptali için 0212 453 0 453 nolu telefon hattını arayarak randevunuzu iptal etmek istediğiniz söyleyebilirsiniz. Güvenlik için size birkaç soru sorulmakta ve doğru cevap vermeniz halinde Bezmialem randevu iptali işleminiz gerçekleşmektedir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Muayene Ücretleri

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bilindiği gibi vakfa bağlı olan bir hastanedir. Bu nedenle muayene ücretleri özele göre daha uygundur. Sadece muayene değil hastanede yapılan diğer işlemlerde özele göre daha uygundur. Tabi bu ücretlendirme doktoruna göre değişmektedir. Ayrıca mesai dışı çalışan hekimlerde fark ücreti almaktadır. Profesöre muayene olmak isterseniz 150 TL, doçente muayene olmak isterseniz 100 TL gibi bir fark ücreti vermeniz gerekir. Bahsettiğimiz gibi mesai dışı muayenelerde de ekstra ücret yansımaktadır.

Profesöre mesai dışı muayene olacaksanız 200 TL, doçente mesai dışı muayene olacaksanız 150 TL, uzmana mesai dışı muayene olacaksanız 75 TL fark ücreti alınmaktadır. Bu ücretler bölümden bölüme de değişiklik göstermektedir. Örnek olarak kardiyoloji bölümünde profesörler için muayene ücreti 170 TL, doçentler için 150 TL ve uzamnlar için muayene ücreti 20 TL’dir. Diyetisyen muayene ücreti 50 TL’dir. Diş tedavi için muayene ücreti 45 TL’dir. Çocuk psikiyatrisinde doçentlerin mesai saatleri içinde muayene ücretler 200 TL, mesai saatleri dışında muayene ücretleri 250 TL’dir. Bezmialem Dragos Hastanesi muayene ücretleri Bezmialem’in diğer hastanelerine göre ücretleri farklı olmaktadır. Bezmialem Dragos Hastanesi’nde muayen ücreti profesörler için 200 TL, doçentler için 100 TL, uzmanlar için ise 60 TL fark alınmaktadır.

Bu şekilde her alanda uzmanlığa göre ve çalışma saatine göre ücretler fark yaratmaktadır. Sizlerde randevunuzu aldığınızda ya da almadan önce Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çağrı merkezini arayarak en güzel fiyatları öğrenebilirsiniz. Ayrıca Bezmialem SGK ile anlaşmalı olduğu için muayene ücretlerine yasal oranlarda fark yansımaktadır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İletişim Bilgileri

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne telefon ile ulaşmak ya da e-posta yolu ile ulaşmak istiyorsanız sizin için iletişim bilgilerini yazımızın devamında paylaştık.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi adres bilgileri: ​​​Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Cad.) P.K. 34093 Fatih / İstanbul​​
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Telefon: +90 (212) 453 17 00
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Faks: +90 (212) 453 18 69
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi E-Posta: [email protected]

“Bezmialem Randevu İptali” üzerine bir yorum

Yorum yapın