En Uygun Uçak Bilet İptali

Enuygun.com dan almış olduğunuz uçak biletlerini şartlar dahilinde iptal edebilme hakkınız bulunmaktadır. Bu şartlar havayolu şirketine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Peki en uygun uçak bilet iptali nasıl yapılır? En uygun uçak bilet iptali nereden yapılır? vb. merak ettiğiniz bütün soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Enuygun.com uçak bileti için sizlere en uygun fiyatları listelemekte ve çeşitli indirimler sunmaktadır. Yüzlerce uçak firmasının binlerce uçuşunu aynı anda filtreleyip seçtiğiniz tarihlerdeki en uygun uçak biletini size sunuyor. İşte bu yüzden her gün binlerce kişi sayfayı ziyaret edip uçak bileti alıyor. Belirli sebeplerden ötürü uçak biletinizi iptal etmek zorunda kalırsanız yapmanız gerekenleri sizler için yazımızın devamın da paylaştık.

En Uygun Uçak Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Enuygun.com dan aldığınız uçak biletlerinizin iptalinde biletini aldığınız havayolu şirketinin iptal kuralları geçerlidir. Her havayolu şirketinin belirlemiş olduğu kurallar farklıdır. Bu yüzden eğer iptal edebilme olasılığınız varsa alırken havayolu şirketlerinin iptal seçeneklerini araştırmalı ve ondan sonra bilet almalısınız.

Enuygun.com dan uçak bileti alırken sizlerden hizmet bedeli tahsil edilmektedir. En uygun uçak bileti iptalinde bu hizmet bedeli geri tarafınıza ödenmemektedir.

En uygun uçak bilet iptali iki farklı şekilde olmaktadır. Bunlar şöyledir;
Enuygun.com internet adresinden,
En uygun çağrı merkezinden.

Enuygun.com İnternet Adresinden Uçak Bilet İptali

Enuygun.com dan almış olduğunuz uçak biletlerinizi yine aynı internet adresinden iptal edebilirsiniz. Bilet iptaliniz için ana sayfada bulunan “Bilet İptali” bölümüne tıkladığınızda sizden gerekli bilgiler istenmektedir. PNR kodunuz da bunlardan biridir. Kodunuzu doğru girdiğinizde iptal işlemine devam etmek isteyip istemediğiniz sorulmaktadır. Devam etmek istediğinizi seçtiğinizde biletinizin iptali gerçekleşmiş olacaktır.

Eğer biletinizin iptal hakkı mevcutsa uçak bileti için ödediğiniz tutarın hizmet bedeli hariç geri kalan tutarı tarafınıza ödenmektedir. Ödeme işlemini hangi banka kartıyla yaptıysanız ortalama 3 ila 5 gün arasında kartınıza para geri yatırılacaktır.

En Uygun Çağrı Merkezinden Uçak Bilet İptali

Enuygun.com dan almış olduğunuz uçak biletlerini dilerseniz çağrı merkezlerini arayarak da iptal edebilirsiniz. 0850 333 88 88 nolu çağrı merkezi numarasını arayarak müşteri temsilcileri ile görüşme yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sırasında öncelikle bilgi güvenliği için size soru sorulacaktır.

Soruları doğru bildiğiniz takdirde sizden PNR kodunuz istenecektir. Bu kodu da doğru verdiğiniz takdirde iptal işleminiz gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde aynı karta geri ödeme yapılmaktadır. Hizmet bedeli geri ödenmemektedir.

Yorum yapın