Atlas Jet Bilet İptali

Atlas Jet bilet iptali yapılır mı? Atlas Jet bilet iptali nasıl yapılır? Atlas Jet’de iptal edilen bilet ücreti iade edilir mi? Vb. sorularınızın cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Bazı yolcular aldıkları biletten daha ucuz bilet buldukları için biletlerini iptal etmek ister, bazı yolcuların planları iptal olur uçuş biletlerini iptal etmek ister bu durumda ücretlerinin geri iade edilmesini isterler. Bu durumun önüne geçmek için alacağınız biletin gününe ve saatine dikkat etmeniz gerekir.

Aldığınız bileti nasıl iptal etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız yazımızın devamında Atlas Jet bileti iptalini nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.

Atlas Jet Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Dünyanın güvenilir hava yolu firmalarından biri olan Atlas Jet hem yurt içinde hem de dış hatlarda uçuş yapmaktadır. Diğer hava yollarında da olduğu gibi Atlas Jette de ödemiş olduğunuz hizmet bedeli yanıyor. Tarafınıza iade edilmiyor. Atlas Jet bilet iptalinde iç hatlar business, iç hatlar ekonomi plus, dış hatlar business, dış hatlar ekonomi plus sınıflarına göre farklılık gösterir.

Atlas Jet İç Hatlar Business (W) Sınıf Bilet İptali ve Değişikliği
Bu tür biletlerde hiçbir koşulda bilet iptali veya değişikliği yapılmamaktadır.

Atlas Jet   İç Hatlar Business (J/C) Sınıf Bilet İptali ve Değişikliği
Uçuşunuza 12 saatten fazla süre olduğunda iptal ve değişiklik yapabilirsiniz ve sizden bir ücret istenmez. Uçuşunuza Son 12-1 saat kaldığında biletinizde değişiklik yapabilirsiniz fakat iptal etmek istediğinizde ödediğiniz ücretin %20si kesintiye uğramaktadır. Uçuşunuza 1 saat kala herhangi bir bilet değişikliği veya iptali yapılmamaktadır.

Atlas Jet İç Hatlar Ekonomi Plus Sınıf Bilet İptali ve Değişikliği
İç hat ve KKTC seferlerinde uçuşunuza son 12 saat kalaya kadar yapılan iptallerde tarafınıza ücret tam ödeniyor. Uçuşunuza 12 saatten az kalan durumlardaysa yüzde 30 ceza uygulanıyor. Dış hatlarda bilet iptal kuralları ülkeye göre değişiyor.

Örneğin Irak’ta Erbil’e 24 saat kala değişiklik veya iptale 50 dolar, uçuşa son yarım saat kala yapılan işlemlerdeyse 100 dolar tarafınızdan ücret alınıyor.

Atlas Jet bilet iptali için müşteri hizmetleri veya  https://www.atlasglb.com/genel-mudurluk internet sitesi üzerinden bilet iptali ve değişikliği yapılabilir. Ayrıca 0 850 222 00 00 numaralı çağrı merkezinden bilet iptal işlemleri ile ilgili destek alabilirsiniz.

Yorum yapın