TikTok Üyelik İptali

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sevilerek kullanılan uygulamaların başında TikTok gelmektedir. Son zamanların en popüler uygulaması olan TikTok dan sıkıldıysanız ve artık kullanmak istemiyorsanız üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. TikTok üyelik iptali nedir? TikTok üyelik iptali nasıl yapılır? TikTok üyelik iptalinden sonra hesabımı geri açabilir miyim? Vb. merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

TikTok Nedir?

TikTok video paylaşımı yapılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu videoları uygulamanın kendisinde yer alan ses özellikleriyle yapılmaktadır. Oldukça eğlenceli videoların çıkmasını sağlayan TikTok kısa sürede fazlaca ilgi gördü. Ancak bir süre sora TikTok uygulaması sıkmaya başladığını düşünenler oldu.

Sizlerin de TikTok hesabı var ancak hesabını artık kullanmak istemiyor ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

TikTok Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

TikTok kullanıcıları bir süre sonra uygulamadan sıkılıp üyeliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. İşte bu aşamada ne yapılacağını sizler için derledik. TikTok üyelik iptali için yapılması gerekenler işte şöyledir;

1- Öncelikle TikTok uygulamasına kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.
2- TikTok uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın sağ alt kenarında bulunan profil simgesine tıklayın ve profil sayfanıza gidiniz.

3- Profil sayfanızda sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunun ve ayarlar başlıklı açılır pencerede en üstte yer alan Hesabımı Yönet butonuna tıklayınız.
4- Hesabımı Yönet butonuna tıkladıktan sonra sayfanın en altında Hesabı Sil butonu yer almaktadır. TikTok üyelik iptali için bu butona tıklamanız gerekmektedir.

5- TikTok üyelik iptalini gerçekleştirebilmek için sizden son kez şifrenizi girmeniz istenmektedir. TikTok şifrenizi girip devam tuşuna basmanız gerekmektedir.
6- Tüm adımları yaptıktan sonra son olarak sizden bu işleme onay vermeniz istenmektedir. Açılır sayfanın en altında yer alan Hesabı Sil butonuna tıkladığınızda TikTok hesap iptalini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

TikTok hesabınıza 30 gün içerisinde giriş yaparsanız hesabınızı aynı kullanıcı adınızla tekrardan kullanabilirsiniz. Ancak 30 günden sonra aynı kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yapamazsınız. 30 günden sisteme giriş yapılmadığı takdirde hesabınız kalıcı olarak silinmektedir. Bu durumda hesabınıza ait video, mesaj gibi içeriklere ulaşamazsınız.

“TikTok Üyelik İptali” üzerine bir yorum

Yorum yapın