Airbnb Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Airbnb 2008 yılında kurulmuştur. Turizm, konaklama ve benzeri hizmetler sağlar. Günümüzde tüm insanlar, tatil öncesinde yer belirlemesi yapar. Sonrasında ise tarih aralığı tespit edilir. Ardından da ilgili dönemde, hangi otellerin uygun olduğuna bakılır.

Platform bu konuda kullanıcılara büyük kolaylık verir. Yalnızca küçük bir araştırma yaparak, konu üzerine detaylı bilgi almanız mümkündür. Sitenin en üstünde bir arama motoru yer alır. Buradan tatil yeri seçilip, günler belirlenerek tüm sonuçlara varılabilir.

Ardından size hangi olanakların sağlandığı ve ücretler gibi konularda ayrıntılı bilgi alınabilir. Bu nedenle birçok kişi rezervasyon işlemlerini buradan yapar. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar, eskiden açtıkları hesabı artık kullanmamak da isteyebilir.

Bu durumda çoğu kişi var olarak durmasındansa, silinmesini tercih eder. Peki, Airbnb hesabı nasıl iptal edilir? İşte konu hakkında bilmeniz gereken her şey….

Airbnb Hesabı Nasıl Açılır?

Airbnb üzerinden rezervasyon işlemi yapılabilir. Ancak bunun için üyelik gerekir. Burada kişilere,

  1. Apple ile devam et,
  2. Google ile devam et,
  3. Facebook ile devam et,
  4. E-Posta ile devam et gibi seçenekler sunulur.

Ayrıca normal kayıt işlemi de vardır. Bunun için kendi sayfasında ilgili butona dokunulup, gerekli alanlar doldurularak işlemler tamamlanabilir.

Airbnb Hesabı Nasıl Silinir?

Sitelerden hesap silmek günümüzde birçok kişinin merak ettiği konulardandır. Her ne kadar internet günümüzde yoğun olarak kullanılsa da, her sitenin haritası ve kuralları farklı bulunabilir. Bu sebeple üyeliğin nasıl silineceği her zaman büyük bir soru işaretidir.

Peki, Airbnb hesabı silme nasıl yapılır? Eğer hesabınızı kullanmayacağınızı düşünüyorsanız ve silmek istiyorsanız, aşağıdaki maddeler uygulanır;

  1. Airbnb resmi sitesine girilir ve silinmek istenen hesaba giriş yapılır.
  2. Ardından verilerinizi yönetin bölümü açılır.
  3. Hesap silme işlemi uygulanır.

Ancak bundan önce bilmeniz gereken bazı hususlar da vardır. Bunlardan ilki, silme işlemi gerçekleştikten sonra hesabın aktifleştirilemeyeceğidir. Dolayısıyla bir süre sonra geri kurtarmak isterseniz, işlem yapmanız mümkün olmaz. Ayrıca içerisinde bulunan veriler de kurtarılamaz.

Yeniden kullanım için, tek yapabileceğiniz yeni bir hesap açmadır. Platform, Airbnb kayıt silme öncesinde kimlik doğrulaması yapar. Bu istenmeyen sonuçları korumak için önlemdir. Ardından sitenin gizlilik politikasında özetlendiği şekilde yasal kapsamda saklamak durumunda olduğu ve bunun için izin verilen bazı bilgiler hariç, kişisel bilgiler silinir.

Ancak silme işlemi öncesinde iyi düşünme önerilir. Zira tekrar ihtiyacınız olursa, siteye en başından kayıt olunur. Bu durum gerekli tüm bilgileri yeniden doldurma demektir. Platform size devre dışı bırakma seçeneği de sunduğu için, bu da göz önüne alınmalıdır.

Airbnb Hesabı Devre Dışı Bırakma

Airbnb nasıl iptal edilir üzerine yapabileceğiniz bir diğer işlem de devre dışına almadır. Böylece profiliniz kimseye görülmez olur. Bilmeniz gereken diğer seçenekler ise şöyledir;

  1. Ev sahiplerinde evler görülmez.
  2. İlerleyen dönemlerde üyeliği tekrar kullanabilmeniz amacıyla, bazı veriler saklanır.
  3. Bazı bilgiler görünür kalabilir.

Hesabı devre dışı almak için, öncelikle ilgili üyeliğe girilir. Ardından verilerinizi yönetin alanına gidilir ve gerekli işlemler yapılır.

Tekrar aktifleştirmek istediğinizde de platformla iletişime geçmeniz gerekir. Bunun için https://www.airbnb.com.tr/help/contact-us/logged-out linkine girilir. Ardından giriş yapılarak, ilgili aşamalar takip edilir.

Ayrıca Airbnb uyku modu da vardır. Kaydı bu moda almak, istek ya da sorgu almamak için idealdir. Üstelik bu durum, onay verilmiş rezervasyonları etkilemez. Bu nedenle silme işleminden önce bu yöntemleri inceleyip, karar vermeniz önerilir.

Yorum yapın