Twitter Sponsorlu Reklam İptal Etme

Twitter reklam politikaları bakımında diğer tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi oldukça aktüel çalışmalar ve hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda platformun sahip olduğu reklam politikalarının pek çok kullanıcının faydasına olacak şekilde efektif bir biçimde kullanılması mümkün olduğu gibi kurumlar, şirketler ya da firmalar tarafından da sağlanan reklam hizmetlerine başvurulması mümkündür.

Günümüzde en çok tercih edilen sponsorlu reklamlar Twitter tarafından da sağlanmaktadır. Özellikle dijital dünyanın sunmuş olduğu reklam ve pazarlama olanaklarının en etkili şekilde sunulduğu Twitter sponsorlu reklam hizmetleri ile kısa bir süre içerisinde tek bir tanıtım çalışmasıyla milyonlarca Twitter kullanıcına ulaşmak mümkün olmaktadır..

Bu reklam, pazarlama ve tanıtım hizmetlerinden faydalanan kullanıcılar bazı durumlarda ise söz konusu anlaşmaları sonlandırmak ister ve Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemlerini yapmaları gerekir. Son derece basit olan bu işlemler ile sponsorlu reklam anlaşmalarını sonlandırmak mümkündür. Platformun sahip olduğu kullanıcı politikaları bu tarz hakların kullanıcılar nezdinde saklı tutulmasına da doğrudan katkı sunar.

Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemleri için yapılması gerekenler son derece basit ve kolaydır. Bununla birlikte Twitter’ın sahip olmuş olduğu şeffaf yönetim anlayışı gereğince reklam verenlerin tüm haklarının en doğru şekilde korunması da sağlanmaktadır. Dolayısıyla söz konusu işlemlerin yapılması durumunda Twitter tarafından sağlanan hakların da en efektif şekilde korunacağı belirtilmelidir.

Twitter sponsorlu reklam nasıl iptal edilir? Sorusuna geçmeden önce sponsorlu reklamların ne olduğuna bakılması gerekmektedir. Sponsorlu reklamlar reklam verenler tarafından Twitter aracılığıyla kullanıcılara gönderilen reklam içeriklerinin kişiselleştirilmiş birer araçlarıdır. Dolayısıyla kullanıcılara özel olarak sunulmaktadır.

Belirtilmiş olduğu gibi Twitter’ın sahip olduğu gelişmiş reklam politikaları kullanıcılara bu konuda özel düzenlemeler yapabilme hakkı da vermektedir. Dolayısıyla kullanıcılar “Reklam Takibini Sınırla” özelliği ile karşılaşmak istedikleri reklamları kategorize edebilmektedir.

Bu özellikle düzenleme yapılması mümkün olan Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemlerinin de yapılabilmesi olanaklıdır. Birkaç aşamadan oluşan işlemler ile kısa bir süre içerisinde sponsorlu reklamların iptal edilmesi sağlanabilir.

Twitter Sponsorlu Reklam Nasıl İptal Edilir?

Twitter sponsorlu reklam iptal etme süreci belirtilmiş olduğu gibi son deece kolay birkaç adımla gerçekleştirilebilir. Platformun sahip olduğu reklam politikaları reklamların ene tkili şekilde kullanıcılara ulaşmasının sağlanabilmesi adına özenle oluşurulmuş ve reklam verenler ile diğer kullanıcıların hakları eşit şekilde gözetilerek dizayn edilmiştir.

Bu kapsamda Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemlerinin basitlikle aşağıda belirtilen yönergeyi kullanarak tamamlanması olanaklıdır. Aynı zamanda Twitter Apple ile yapmış olduğu işbirliği ile iOS cihazların son serilerinde Twitter’da yapılan reklam çalışmalarının telefon aracılığıyla yürütülebilmesine de izin vermiştir.

Dolayısıyla Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemlerinin iOS 13 ve öncesinde bulunan sürümlerde akıllı cihaz aracılığıyla gerçekleştirilebilmesi adına uygun zeminin elde edilmesi de mümkündür. Bu bağlamda iPhone kullanıcıları söz konusu özellikleri kullanarak Twitter reklamlarını yönetebilmektedir.

Adım Adım Twitter Sponsorlu Reklam İptal Etme

Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemleri için takip edilmesi gereken güzergah şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak Twitter’a mobil uygulama ya da web sitesi aracılığıyla giriş yapılmalıdır.
  • Giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından sağ üst bölümde yer alan “Hesap” simgesine tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfada “Ayarlar” seçeneğine geçiş yapılmalıdır.
  • Buradan “Kişiselleştirme ve Veri Ayarları” seçeneği tercih edilmelidir.
  • “Reklamları Kişiselleştir” seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Son olarak açılan sayfada bulunan “Reklam Kişiselleştirmeyi Devre Dışı Bırak” butonuna tıklanması gerekmektedir.

 Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte Twitter sponsorlu reklam iptal etme işlemleri de sonuçlanacaktır.

Yorum yapın