Steam Üyelik İptali

Konu Başlıkları

Bilgisayar oyunlarının yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, satın alabilmek için farklı platformlar vardır. Bunlardan bir tanesi de Steam’dir. Global bir program olup, içerisinde oyunlar orijinal olarak satın alınıp, oynanabilir.

Çok zengin bir kategorisi mevcut olup, içerisine çok sayıda oyun vardır. Zaman zaman kampanyalar yapılmakta olup, birçok kullanıcı günü gününe takip eder. Üstelik içerisinde bazı oyunlar ücretsiz olarak da sunulur..

Ancak bazı oyuncular, bir süre sonra Steam hesap silme nasıl yapılır işlemlerini sorgulayabilir. Eğer tekrar oyun oynamayacağınızı düşünüyorsanız, silme işlemleri kısa sürede tamamlanabilir. Peki, bu konuda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Steam Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Steam abonelik iptali yapmak istiyorsanız, destek ekibiyle iletişim kurup tüm işlemleri kısa sürede halletmeniz mümkündür. Sahiplik kanıtı sağladıktan sonra hesap sahibi siz olduğunuz doğrulanarak, iptal için beklemeye alınır.

Burada 30 günlük bir süre vardır. Süreç boyunca topluluk özellikleri kullanılamaz ve satın alım olmaz. 1 ay dolduğunda bir hatırlatma yapılarak silme gerçekleşir. Bu bir güvenlik önlemi olup, sizden başka kişinin hesabınızı silme olasılığını en aza indirgemek içindir.

Steam Üyelik İptali Ardından İade Alınır Mı?

Steam içerisinde çoğu kullanıcı birden fazla satın alınmış oyuna sahiptir. Ancak aradan bir zamanın geçmesi, oyunlara olan ilginin kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle kişiler artık hesabının silinme zamanı geldiğini düşünebilir.

Bu noktada en önemli konu, satın alınan oyunların iadesi olup, olmadığıdır. Ancak bilmeniz gereken, işlemin size iade hakkı vermemesidir. Oyun iadeleri platform tarafından kurallarla belirlenmiş olup, eğer bunları sağlamıyorsanız para iadesi söz konusu değildir.

Her ne kadar oyunu kalıcı olarak hesabınızdan silmeniz mümkün de olsa, bu durum paranızı geri alacağınızı göstermez. Bu nedenle dikkatli olmanız önerilir. Zira tekrar oynamaya karar verirseniz, eski oyunlarınızı tekrar satın almak zorunluluğu doğar.

Steam Üyelik İptalinden Nasıl Vazgeçilir?

Steam hesap dondurma yapan birçok kişi bir süre sonra geri almak ister. Bunun için tek yapılması gereken silinme talebi verildikten sonraki 30 gün süresinde hesaba girmedir. Ardından sayfanın üst kısmında bulunan kırmızı bildirime tıklanır.

Sonrasında ise iptal etme yapılır. Böylece platform ve oyunlar, tekrar kullanılır hale gelir. Dolayısıyla hesabınıza yeniden girmek, otomatik iptal sağlamaz.

Steam Üzerinde Alınan Oyunların CD-Key’leri Kullanılabilir Mi?

Peki, Steam hesap silme ardından alınan oyunların anahtar numaraları kullanılabilir mi? Bilindiği üzere platformdan bir oyun alındığında, CD-Key de beraberinde gelir. Hesap silmek isteyenlerin en çok merak ettiği soru, üyelik silinmesi ardından bunun yeniden kullanılıp, kullanılamayacağıdır.

Ancak bunların yeniden kullanımı mümkün olmaz. Bu nedenle farklı bir hesapta kullanılamaz.

Steam Hesap Adı Tekrar Alınabilir Mi?

Steam üzerinde birçok kullanıcı, üyelik iptali ardından tekrar açma işlemlerinde bulunur. Çoğu oyuncu ilk olarak eski ismini almayı tercih eder. Ancak bilmeniz gereken, her kullanıcı adının benzersiz olduğudur.

Bu nedenle silinmiş hesapların dahi adları sadece bir kere kullanıma sahiptir. Ancak e-posta adresleri, profil adları ve satın alma metotları tekrardan uygulama görebilir.

Steam Üzerindeki Her Bilgi Silinir Mi?

Bir siteden veya uygulamadan kaydını silmek isteyen çoğu kişi, tüm bilgilerinin silinip, silinmeyeceğini merak eder. Peki, Steam hesap silme ardından tüm bilgiler silinir mi?

Bu konuda ilk bilmeniz gereken, kişisel bilgilerin silindiğidir. Ancak topluluk bölümünde yapılan bazı paylaşımlar silinmez. Tartışmalarda yapılan gönderiler, Steam Topluluk Merkezi içerisinde paylaşılan içerikler ile platformda yer alan profillere gerçekleştirilen yorumlar bunlardan bazılarıdır.

Yorum yapın