Twitter Hesap Kapatma

Twitter günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Gerek haberleşmeyi gerek insanların gün içerisinde yaptıklarını paylaştığı, mizah içerikleri olan herkese hitap edebilen bir uygulamadır. Yaş sınırı olmadan Twitter hesabınızı herkes kullanabilir. Üstelik dünyanın her yerinden insanlar, ünlüler dahi Twitter kullanmaktadır.

Peki, çok kullanılan bu Twitter uygulamasına nasıl üye olabilirim? Twitter hesap kapatma nasıl olur? Twitter hesap kapatma ücretli midir? Twitter hesap kapatma yaptıktan kaç gün sonra tekrar hesabımı açabilirim? Twitter hesap kapatma telefondan oluyor mu? Vb. sorularınızın cevabını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Twitter Hesap Kapatma Nasıl Olur?

Twitter hesabınıza ara vermek istiyorsanız, Twitter hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmek hem çok basit hem de ücretsizdir. Öncelikle Twitter hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız. Daha sonra sağ üst köşede bulunan ayarlar kutucuğuna basınız. Ayarlar kutucuğuna bastıktan sonra hesap sekmesine tıklayın ve sayfanın en aşağısına kadar inin. Karşınıza hesabımı devre dışı bırak yazısı çıkacaktır. Hesabımı devre dışı bırak yazısına tıklayın ve @kullanıcıadı girin şifrenizi de girdikten sonra Twitter hesap kapatma halledilmiş olacaktır.

Twitter Kalıcı Olarak Hesap Kapatma

Peki, Twitter hesap kapatma kalıcı olarak silme nasıl yapılıyor? Öncelikle https://twitter.com/settings/accounts/ confirm_deactivation linkine tıklayın. Tıkladığınızda karşınıza hesabımı devre dışı bırak yazısı çıkacaktır. Hesabımı devre dışı bırak sekmesine basınca Twitter hesap kapatma kalıcı olarak gerçekleştirilmiş olacaktır.

30 gün içerisinde hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizi girerek tekrar giriş yapabilirsiniz. 30 günü geçtikten sonra artık hesabınız silinmiş olacaktır bu yüzden bir daha giriş yapamazsınız.

Twitter Hesap Kapatmadan Kaç Gün Sonra Tekrar Hesabıma Girebilirim?

Twitter hesap kapatma gerçekleştirdikten sonra 30 gün içerisinde Twitter hesabınıza tekrardan girebilirsiniz. Ancak 30 günü geçtikten sonra Twitter hesabınız tamamen silinmiş olacaktır ve bir daha Twitter hesabınıza giriş yapamayacaksınız.

Twitter hesabınızı silmeden önce telefonunuza Twitter’daki fotoğrafları, videoları yani arşivlerinizi indirebilirsiniz. Twitter’a girin ayarlar sekmesine tıklayın, Twitter verilerine tıklayın ve son olarak Twitter arşivine tıkladıktan sonra Twitter verilerini indir seçeceğine tıkladığınızda Twitter hesabınızdaki gönderileri arşivlemiş olacaksınız.

Yorum yapın