TTNET Üyelik İptali

Evde, işyerinde sınırsız internetten yararlanmanız adına TTNET hizmetlerini sunmaya devam eder. İnternet denilince  şüphesiz en çok tercih edilen firmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. TTNET bu denli fazla tercih edilmesinin altında yatan sebeplerden biri de müşteri istek ve ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunuyor olması diyebiliriz. 

TTNET üyeliğinizi aktif hale  dönüştürdükten sonra ise internet mecrasında dilediğiniz zaman yer alacaksınız. İnternet mecrasında artık günün her anında sorunsuz yer almanız  mümkün olacaktır. TTNET üyeliğini aktif hale dönüştürmek isteyenler online kanallar üzerinden ya da firmayı bizzat arayarak taleplerini iletmektedir.

Sizden istenen bazı belgeleri  tamamlayarak firmaya ilettiğiniz taktirde ise deneyimli ekipler bulunduğunuz adrese gelerek kurulum işlemlerini başarıyla tamamlayacaktır. Böylelikle günün istediğiniz her anında internetten yararlanmaya başlamış olursunuz.

TTNET bakıldığı zaman bünyesine daha fazla müşteri çekmek adına birçok kampanyalar düzenliyor.  Amacı, rakiplerinden bir adım daha öteye geçerken, müşteri sayısında da artışı yakalamaktır.

Kampanyalı internet hizmetlerini gören pek çok vatandaşımızda TTNET başvurularını yapmaktadır. Böylece yapılacak olan kurulum işlemlerinden sonrada interneti sorunsuz şekilde kullanma şansına sahip olacaklardır.

TTNET şirketinin bu denli fazla sevilmesinin bir diğer yanlarından biri de hızlı internet serüvenine dahil olmanızdır. Genelde net aleminde gezinen kullanıcılar yavaş internetten asla hoşnut kalmıyor. Üzerine  bir de sürekli olarak yaşanan bağlantı kopuklukları eklenmesi ister istemez can sıkıcı hale dönüşebiliyor.

Fakat TTNET müşteri yorumlarına göz atıldığı zaman ise tüm bu bu durumun minimum seviyesinde yaşanmış olduğunu fark etmekteyiz. TTNET üyeliği olan kişiler ise artık sorunları minimuma düşülerek istedikleri gibi internet ortamlarında dolanma  ayrıcalığına sahip oluyor.

TTNET üyelik iptali nedir? TTNET üyelik iptali nasıl yapılır? TTNET üyelik iptali için yapılması gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

TTNET Üyelik İptali İçin Hangi Yollar İzlenmeli?

TTNET üyelik iptali için firmanın müşterilerinden istemiş olduğu bazı şartlandırmalar  bulunur.  Onlar arasında ise mutlaka iptal talep formunu doldurmanız olacaktır.

İptal talep formunu doldurmaya başlayarak mail ya da faks yoluyla Türk Telekom Müşteri hizmetlerine yöneltebilirsiniz. Yollamış olduğunuz formunuz yetkili kişiler tarafından da inceleme altına alınmaya başlanmış olacaktır. Bu yolu değil de farklı bir yol var mı diye öğrenmek isteyenlerinizde olabilir.

Başvuracağınız adımların sadece tek değil birden fazla olduğunu söylememiz mümkün.  Onlardan biri de müşteri abonelik bilgilerinizin yer almış olduğu dilekçenizi iletmeniz olacaktır.

Dilekçenizi iletirken aynı zamanda da resmi kimlik belgesinin kopyası da yer alması gerekmektedir. Kimlik gönderim işlemlerini  0312 306 07 16 numaralı faks üzerinden herhangi  bir sorun yaşamadan yapmanızda mümkün olacaktır.

Belirtmemiz gereken önemli hususlardan biri de mutlaka güncel iletişim bilgilerinin dilekçe içerisinde yer alması olacaktır. Firmanın özellikle güncel iletişim bilgilerini de istemiş olduğunu söylemek isteriz.

TTNET Üyelik İptali Olunca Cayma Bedeli Ödeniyor Mu?

TTNET üyesi olabilir ve belirli bir zaman sonrasında artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumu bizzat hizmet almış  olduğunuz TTNET firmasına iletmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde aboneliklerinizle ilgili olarak bir sonlandırma durumu söz konusu olmayacaktır diyebiliriz.

TTNET ne kadar süredir kullanıyor olursanız olun artık aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum dediğiniz bir döneme denk gelmiş olabilirsiniz. TTNET müşterileri böyle bir durumda cayma ödemesi yapma durumlarının olup olmadığıyla ilgilenmektedir.

TTNET paketlerinin bu denli fazla  talep edilmesinin  sebeplerinden biri de ADSL, fiber gibi ihtiyacınız olan internet fırsatlarından yararlanabilecek olmanızdır.

Aynı zamanda TTNET şirketi  tarafından yapılan indirimlerde doğal  olarak pek çok kişiyi hareketlendirerek firmanın bu hizmetlerinden yararlanmasına itmektedir. Fakat bir süre sonra kullanmış olduğunuz  bu hizmetlerden cayma hakkınızı kullanmak istediğiniz durumlar söz konusu olabilir.

Böyle bir durumda TTNET üyelik iptali nasıl yapılır,  aboneliğimden caydığım için ücret ödemem gerekiyor mu gibi bazı sorularınızın olması gayet normaldir. Bilinmesi gereken hususlardan biri de şudurki  TTNET şirketi,  sözleşme kapsamı adı altında sizlere  hizmet sağlamaktadır.

Eğer ki sözleşme tarihiniz bitmeden bir cayma   durumu varsa o zaman firma tarafından cayma bedeli istenebilir. Bu biraz da firmanın insiyatifine kalmış konu olarak karşımıza çıkar.  Burada asıl önemli faktörlerden biri sözleşmeye bağlı kalıp kalmamanızdır.

Sözleşmenin süresi daha varsa ve sizler iptal etmek istiyorsanız o zaman cayma bedelini ödemeye hazır olmanız daha doğru olacaktır. Fakat abone olduğunuz sözleşmenin süresi bitmiş ve yenileme gibi bir durum önünüze sunulduğu andan itibaren caydığınızda,  firma tarafından hiçbir şekilde bir ücret alınmayacaktır.

TTNET üyelik iptali istediğiniz zaman TTNET firması da hemen harekete geçmeye başlar. Üyeliğinizi iptal etmemeniz adına kullanıcılarına yönelik olarak pek çok cazip fırsatları sunmaya başlayacaktır. Bu aşamada size yöneltilen fırsatlardan yararlanmak ya da kesinlikle yararlanmayıp  aboneliğinizi sonlandırma konusunda kararlı olabilirsiniz.

Hala  abonelik iptalini istediğiniz zaman ise  şirket tarafından cayma bedeli ücreti ödeme teklifi tarafınıza gelebilir. Eğer ki farklı bir firmadan hizmet almayı düşünmüyorsanız o zaman  fesih  durumunu sözleşme süreniz bitmeden yapmamanız  daha mantıklı olacaktır. Aksi taktirde ödemek zorunda kalacağınız birtakım cayma bedelleri ile karşılaşabilirsiniz.

Yorum yapın