Trendyol Sipariş İptali

Alışveriş  denilince ülkemizde en sık tercih edilenler  arasında Trendyol yer alıyor. Avantajlı şekilde ürünleri satın almanız adına güvenilir Trendyol adresi, üyelerine özel fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Birbirinden çok, kaliteli ve marka haline dönüşmüş olan  firmaları bünyesinde barındırmaktadır. Buna göre alışveriş tutkunları da artık indirim fırsatlarını kaçırmadan alışverişlerini bir an önce yapmaya devam etmektedir.

Trendyol  adresinde sayısız markalar yer almakta ve sizlerde hangisini isterseniz  rahatlıkla tercih edebilmektesiniz. Üstelik en güzel yanlarından biri de ürünleri indirimli şekilde alacak olmanızdır. 

Online kanallar üzerinden alışveriş yapmak artık her geçen gün daha da fazla çoğalmaya başladı. Öyle ki insanlarımız artık mağaza mağaza dolaşmak istemiyor. Tam aksine oturduğu yerden tek bir tuşla istedikleri ürünleri kapılarına kadar  teslim edilmesini sağlıyor.

Sadece bununla da sınırlı kalmayarak 7/24 indirim takiplerini yapabiliyor. Böylece fazla para ödemeden tam aksine hesaplı bir şekilde alışverişlerini tamamlamış oluyor.

Trendyol adresinde artık geniş bir kategori ile karşı karşıya kalmanız mümkündür. Elektronik eşyalardan, giyime,  teknolojiye kadar aradığınız her şeyi a dan  z ye bulmanız mümkündür. 

Bu sayede hem kendinizin hem de aile fertlerinin ihtiyaçlarının sorunsuz şekilde karşılanmasını sağlamaya başlamış olursunuz. Trendyol adresinde artık sizlerde ne zaman isterseniz isteyin siparişlerinizi gönül rahatlığıyla vermeye başlayacaksınız. 

Trendyol siparişi verdikten sonra kararsız kalmış ve daha sonrasında siparişinizi de iptal etmek isteyebilirsiniz. Trendyol sipariş iptali nasıl yapılır? Trendyol sipariş iptali yapabilir miyim? vb merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Trendyol Sipariş İptalimi Nasıl Yaparım?

Trendyol adresindeki firmadan ürün siparişi verdiğiniz zaman  daha sonrasında bir vazgeçme durumu söz konusu olabilir. Doğal olarak böyle bir durumda hangi yolların izlenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Siparişi iptal etmek istiyorum ne yapabilirim gibi artık bir düşünceler içerisine girmenize de gerek kalmayacak. Çünkü siparişlerinizi daha sonrasında çok kolay şekilde iptal etmeniz mümkün olacaktır. Siparişinizi verdiniz  fakat  daha sonrasında siparişi iptal etmek istediğiniz durum söz konusu olabilir. Bu durumda ise hemen yapmanız gereken ise siparişlerim sayfasına gelmeniz olacaktır. https://www.trendyol.com/Hesabim/#/Siparislerim linke tıklayarak siparişlerim sayfasına gelebilirsiniz.

Siparişlerim sayfasında ise ürünüzü detaylı olarak görüntülemenizde mümkün olacaktır. Sipariş detayı denilen kısma hemen giriş yapmaya başlamalıyız. Sipariş ile ilgili olarak da ayrıntılı bilgilere en hızlı şekilde ulaşabiliyoruz. Kolay iade  yazılan sekmeye  basıyoruz.

Ardından iade işlemlerine giriş yapıyoruz.  Bu bölümde siparişiniz ile ilgili olarak ürünü iptal et kutucuğu yer alır. Hemen oraya tıklayarak firmaya  sipariş iptalizle ilgili olarak da bildirimin gitmesini sağlamaya başlamış olursunuz. Fakat ürünle ilgili olarak sipariş iptalini yapacağınız sırada iadenin neden olacağına dair sizden kısa bir açıklama istenmektedir. Açıklama kısmına iade nedeninizi yazmalısınız.

İşlem tamamlama işlemlerini başarıyla yapmış olduktan sonra ise Trendyol sipariş iptali olup olmadığını hesaplarım bölümünden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Aynı zamanda da sistem üzerinde yazılı olan kargo koduyla birlikte de ürün takiplerinizi son derece kolay şekilde yürütmeye başlamanızda zor olmaz.

Trendyol Siparişim Geldi, İade Etmek İstiyorum

Trendyol siparişiniz kargolanmış ve hatta adresinize doğru yola çıkmış olabilir. İşte yaşadığınız bu durumda neler yapmanız gerektiği bir hayli önemli diyebileceğimiz faktörlerden biridir.

Böyle bir durumda ürünü ilk etapta teslim almanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise ürünle birlikte gelen faturayı kaybetmeden aynı şekilde kargo firmasının yolunu tutarak tekrardan  firmaya geri yollamanız gerekmektedir.

Tüm bu yapmış olduğunuz iade işlemlerinin sonuçlanması ise maksimum 7 gün içerisinde gerçekleşmeye başlamış olacaktır. Eğer ki kargolanma durumu 7 gün içerisinde olmaz ve sizler firmaya geri göndermezseniz, iptaliniz ne yazık ki kabul edilmeyecektir. Bu yüzden dolayıdır ki Trendyol ürün iptali yapacak olan kişilerin bu hususlara mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir.

Trendyolda Hangi Ürünler İade Kabul Ediliyor?

Trendyol alışveriş portalından ürün alan ya da alacak  olan kişilerin mutlaka bilmesi gereken bazı önemli detaylar olduğunu söylememiz gerekiyor. Satın almış olduğunuz her bir ürünün iptali kabul edilecek diye bir kaydanın söz konusu olmadığını mutlaka bilmelisiniz.

Bu sebepten dolayı aldığınız ürünlerle ilgili olarak bir araştırma yapmanız önemli diyebileceğimiz noktalardan biridir. Çünkü trendyol sayfasında aldığınız bir ürünün iptalinin kabul edilmiyor olması daha sonrasında ister istemez sizin adınıza  can sıkıcı bir hale dönüşmeye başlamaya neden olabilir.

Beyaz eşya, kurulum kabul edilen elektronik eşyalarla ilgili olarak bir iade durumun ne  yazık ki söz konusu olmadığının altını çizmemiz gerekiyor. Kısaca garanti kapsamı adı altında değerlendirmeye alınan ürünlerle ilgili olarak bir sipariş iptali durumu söz konusu olmamaktadır. 

Trendyol ürün iptali yapacak olan kişiler çok fazla geciktirme yapmadan mutlaka iptal sürecinin başlatılmasını sağlaması gerekir. Aynı zamanda ürünlerinizle ilgili olarak iade durumu yapılacağı esnada anlaşmalı  olunan kargolarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Trendyol da elektronik eşyalar aldıysanız ürünle ilgili iade işlemlerin yapılması, diğer ürünlere oranla daha zor olabilir. Bu yüzden dolayı satın alacağınız ürünlere dikkat etmenizde  fayda var. 

Ürünün ödemesini yapıp sipariş verdiyseniz,  iade işlemleri başarıyla tamamlandıktan sonra ise ücretiniz hesabınıza yatırılmış olacaktır. Siparişle ilgili olarak bir cayma durumundan  doğan ücret bedeli sizden istenmeyecektir.

Yorum yapın