Süha Turizm Bilet İptal Etme

Süha Turizm, ülkemizde şehirlerarası ulaşım hizmeti veren öncü firmalar arasında yer almaktadır. Kayseri merkezli olan Süha Turizm, Türkiye’nin pek çok yerine seferler düzenlemektedir. Seferlerin sık ve farklı lokasyonlara olması sayesinde pek çok insanın tercih ettiği Süha Turizm, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermektedir.

Süha Turizm bilet fiyatları, diğer pek çok firmaya nazaran uygun fiyatlıdır. Ayrıca firma, bilet iptal etme işlemlerinde de müşterilere yardım etmektedir. Süha Turizm bilet iptal etme konusu üzerinde araştırma yapan insanlar, bu işlem için bazı konularda bilgi sahibi olmalıdır. Aşağıda yer alan listeye göz atarak bilet iptal işlemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz..

  • Süha Turizm, her seyahat firması gibi Karayolu Taşıma Yönetmeliği tarafından belirlenen yazılı kurallar uygun olarak hizmet vermektedir. Bu bağlamda bilet iptali mümkündür.
  • Süha Turizm otobüs biletleri, seferin başlamasına 24 saat kalaya kadar iptal edilebilmektedir.
  • Süha Turizm seferleri için alınan biletler, müşteriler tarafından kontrol edilmelidir. Bilgi yanlışlığı olan biletlerden müşteriler sorumlu tutulmaktadır.
  • Kayıp biletler için herhangi bir iade söz konusu değildir.
  • Süha Turizm tarafından düzenlenen seferleri kaçıran bireyler, bilet iadesi yapma hakkına sahip değildir.
  • Seferin başlamasına 24 saat kala, tarih ve koltuk gibi değişiklikler yapılabilmektedir. Ancak otobüs dolu olduğu takdirde koltuk değişimleri yalnızca koltuk sahibi ile anlaşma sağlanırsa yapılabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda biletler ileri tarihe alınabilmekte ya da sefer içi koltuk değişimine gidilebilmektedir. Ancak eğer biletinizi aldıktan sonra kontrol etmediğiniz için bir yanlışlık olmuş ise, bu durumun sorumlusu firma çalışanları değil, bilet sahibi olacaktır.

Süha Turizm Bilet İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Süha Turizm bilet iptal etme işlemi, müşteri hizmetleri numarası ya da direkt olarak satış bayilerinden yapılabilmektedir. Süha Turizm biletlerinde mevcut olan numarayı kullanarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız mümkündür. Müşteri hizmetleri ile bilet iptali konusundaki isteğinizi söyleyerek işlem yapabilirsiniz. Sefer saati ve tarihi baz alınarak tarafınıza anlık olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılacaktır.

Süha Turizm müşteri hizmetleri yerine satış şubelerinden de işlem yapabilmeniz mümkündür. Bu işlem için illa bileti aldığınız bayiye gitmenize gerek yoktur. Kendinize en yakın Süha Turizm bilet satış bayisine de gidebilirsiniz. Süha Turizm’den aldığınız biletin iptal edilebilmesi için inceleme yapacak olan yetkili, bilet durumuna bağlı olarak iptal işlemi başlatabilecektir.

Süha Turizm Bilet İadesi Yapıyor Mu?

Süha Turizm bilet iadesi en çok araştırılan konular arasındadır. Her otobüs firması, bilet değişikliği yapma zorunluluğuna sahiptir. Ancak bilet değişikliğinde iptal ve iade ücreti her zaman bir zorunluluk değildir. Süha Turizm firması üzerinden aldığınız otobüs biletini iptal edebilme ve tarihini değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Bundan faydalanabilmek için mutlaka sefer saatinden 24 saat öncesinde müşteri hizmetlerini arayarak ya da satış bayisine giderek bir yetkiliye bildirmeniz gerekmektedir.

Süha Turizm bilet iadesi, yalnızca seferin gerçekleşmesine en az 24 saat kaldığı durumda yapılabilmektedir. Eğer biletinizi internet üzerinden ya da kredi kartı kullanarak almışsanız, bankanın transfer sürecini beklemeniz gerekecektir. Ancak nakit satın alım işlemlerinde direkt olarak iade alabilirsiniz. Süha Turizm, nakit olmayan bilet alım işlemlerinde bankaya geri transfer yapmaktadır. Bu noktada bankadaki sistem yoğunluğu ve transfer süresine bağlı olarak en fazla 7 iş günü içerisinde kartınıza para aktarımı sağlanacaktır. Belirtilen 7 günlük sürenin geçmesine rağmen geri ödeme alamazsanız, Süha Turizm telefon numarası aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Yorum yapın