Wattpad Hesap Silme

Wattpad günümüz gençlerinin en çok kullandığı kitap okuma uygulamalarından birisi olmaktadır. Platforma ister yazar olarak isterseniz de okuyucu olarak katılmanız mümkündür. Dünyada 2006 yılından beri kullanılmakta olan Wattpad ülkemizde de son yıllarda aşırı halde ün salmış bulunmaktadır. Ancak kişilerin merak ettiği konulardan birisi de Wattpad hesap silme konusu olmuştur. Wattpad hesap silme süreci adımlar dikkate alınarak yapıldığında basit olan bir süreçtir. Wattpad hesap silme adımları şu şekilde listelenebilir;

  • Kullanmakta olduğunuz Wattpad hesabını silme işlemini gerçekleştirmek amacıyla öncelikle tarayıcınız üzerinden Wattpad hesabınıza girmelisiniz..
  • Wattpad hesabınıza girmenizin ardından tarayıcınızın sağ üst köşesinde, profil fotoğrafınızın olduğu yerde bulunan oka tıklayarak Wattpad hesabı silme işleminin ilk adımına başlayın.
  • Ardından profil resmi değiştirdiğimiz kısmın alt tarafında bulunan “Hesabı Kapat” butonuna tıklayın.
  • Bir sonraki adımınız, açılan sayfada her sosyal medya platformu tarafından sorulan “neden kapatıyorsunuz” sorusunu cevaplamak olacaktır.
  • İşleme devam etmek için sorulan soruyu cevaplamanızın ardından kısa bir açıklama yapmanız isteniyor. Açıklama kutucuğunun altında da “Evet, eminim. Lütfen hesabımı kapatın.” şeklinde, işaretlemeniz gereken bir kutucuk daha olacak.
  • Son olarak Wattpad hesabı kapatma işlemini tamamlamak için hesap şifrenizi girmeniz ve “Hesabı Kapat” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Wattpad Silme İşlemi Sonrası

Kişilerin Wattpad hesaplarını silmelerinin birçok nedeni vardır. Ancak kimisi için önemli olan da Wattpad silme işlemi sonrası olmaktadır. Bu süreçleri tamamlayıp hesabınızı sildikten sonra yazdığınız, paylaştığınız ya da taslak olarak kaydettiğiniz her şey silinecektir. Bunun dışında takip ettiğiniz kişilere ya da hikayelere de erişiminiz olmayacaktır.

Bu yüzden Wattpad silme işleminden önce hesabınızı tekrar isteyip istemeyeceğiniz konusunda iyice düşünmeniz gerekmektedir. Dahası eğer hesabınızı silerseniz aynı mail adresi geçerli olsa da aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamazsınız. Yani, uygulamayı tekrar kullanmak istediğiniz takdirde; eski kullanıcı adından farklı bir kullanıcı adı belirleyerek hesap açmalısınız.

Wattpad Silme İşlemi Geri Alınır Mı?

Wattpad platformu son zamanlarda fazlaca tanınmıştır ve genellikle hemen her gencin bu platformda bulunduğunu söylemek de mümkündür. Ancak kimisi bazı nedenlerden dolayı hesaplarını silmektedir. Hesaplarını silen kişiler kimi zaman geri dönmek ister ve Wattpad silme işlemi geri alınır mı sorusuyla gelir.

Wattpad, kesin bir şekilde Wattpad hesap sil işlemini gerçekleştirdiğiniz sırada, hesabınızın kalıcı olarak silineceğini belirtiyor. Fakat kendi sitesinde bulunan destek kısmında ise, hesabınızın kapanıp kapanmadığını kontrol etmek için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmamanızı, aksi halde “Kendini Yenileme” adlı özelliğin hesabınızı geri getireceğini söylüyor. Yani bu konuda kesin bir görüş yok da diyebiliriz. Fakat siz yine de silmeden önce iyice düşünün.

Wattpad Kalıcı Hesap Silme İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wattpad kullanıcılarının sayısı çok fazla şekilde gün geçerken artarken diğer yandan hesabını silen insanların sayısı da oldukça yüksektir. Ancak Wattpad kalıcı hesap silme işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler elbette vardır. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken hususlar önem arz etmektedir. Wattpad hesap silme işleminde hesabınız kalıcı olarak silineceği için yazdığınız veya başkalarına ait beğendiğiniz yazıları hesap silme işlemini gerçekleştirmeden önce yedeklemelisiniz. Böylece yazdığınız şeylerin kaybını yaşamayacaksınız ve okuyacağınız şeyleri de kaybetmeyeceksinizdir. Wattpad hesap silme işleminden önce size ait olan yazıları farklı bir alana kopyalayarak kaydedebilir ve başkalarına ait beğendiğiniz yazılar için de notlar alabilirsiniz. Aksi takdirde, Wattpad hesabını kalıcı olarak silme işleminden sonra yazdığınız yazılara ve kaydettiğiniz hikayelere ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Yorum yapın