Paypal Hesap Silme, Paypal

Uluslararası alanda ödeme yapmak için normalde kullandığımız ulusla bankalar yetersiz kalmaktadır. Genelde bu bankalar başka ülke menşeili olan sitelerden ya da çok uluslu şekilde alışveriş yapan sitelerde ödeme yapma noktasında anlaşmaları olmaması nedeniyle yetersiz kalıyor. Diğer yandan anlaşmaları olsa bile komisyon ücretlerinin fazla olması bu ödemeler yapılırken sorun çıkması gibi nedenlerle istenilen verimliliğe ulaşamıyor. Ancak sonrasında oluşturulan uluslararası ödeme sistemleri aynı anda birçok ülkede merkez açarak ve bu ülkelerde birçok bankayla anlaşarak ödeme yapılırken paraları kendi merkezinde çeviriyor, böylece ödemeler hem 7 gün 24 saat yapılabiliyor. Hem de ödemeler yapılırken kullanıcılardan oldukça düşük komisyon fiyatları alınıyor. Bu alanda dünyanın en ünlü firmalarından birisi olan PayPal her sektör ve alanda çalışan binlerce firmayla işbirliği yapıyor. Bu firmalar hem uluslararası çalışan firmalar olabiliyor, hem de ulusal firmalar olabiliyor. Ayrıca freelancer çalışma siteleri, uluslararası satış siteleri, kripto para ve diğer uluslararası piyasalar, küresel seviyede çalışan bahis siteleri gibi birçok alanda PayPal üyeleri kolayca ödeme alabiliyor. Ancak yakın dönemde firma ülkemizden çekilme kararı aldığı için PayPal hesap silme konusunda bilgi veren bir yazının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizdeki faaliyetlerine son verdikten sonra PayPal hesap silme birçok kişi için oldukça önemli bir hal aldı.

Paypal Hesap Silme, Abonelik Oluşturma

PayPal hesap silme işlemini bizim ülkemizde yaşayan ve üye olan kişiler için anlatacağız ama diğer yandan bu hesabın durması size kısa vadede bir sorun yaratmaz. Hatta zaman zaman yurtdışına çıkıyorsanız bu gittiğiniz yer üzerinden bir hesap açabilirsiniz. Ya da PayPal oturumunuzu açarak Türkiye olan ikametgah yerinizi bu gittiğiniz ülke olarak değiştirebilir ve böylece ödeme hizmetini kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca yurtdışında yaşayan kişiler için hala en güvenli ödeme yöntemlerinden birisi PayPal’dır. Bu nedenle PayPal hesap silme işlemini Türkiye için anlatırken diğerleri için de hesap açma işlemini anlatalım. PayPal Hesabı açmak için http://www.paypal.com.tr adresini ziyaret edin ve sağ üst köşede bulunan “Hesap Açın” butonuna basın.  Ülke veya Bölge olarak yaşadığınız bölgeyi seçin. PayPal iki farklı hesap türü sunmaktadır. Bunlardan Bireysel hesap, kişisel olarak işlerinizi takip ettiğiniz zaman kullanabileceğiniz bir hesap türüdür ve Ganipara’da alışveriş sitenizden Kredi Kartı ile ödeme kabul etmek için gerekli tüm özellikleri barındırmaktadır. Hesap türü olarak Bireysel seçeneğini seçmek için Hesap Açın butonuna basın. Sonraki aşamaya ilerlemek için güvenlik sorgusunda ekranda gördüğünüz kodu metin kutusuna yazın. Müşterilerinizin yaptığı ödemelerin size aktarılabilmesi ya da PayPal hesabınızla alışveriş yapmak istediğinizde kullanabilmek için bir kredi kartı, ATM kartı veya sanal kart eklemelisiniz. PayPal kullanımı tamamen güvenlidir. Ancak tereddütünüz varsa bir sanal kart numarası ekleyebilirsiniz. Bu işlemi daha sonra da tamamlayabilirsiniz. Daha sonra tamamlamak isterseniz sayfanın altındaki “Hesabıma Git” butonuna basın. PayPal Hesap Anasayfası’nda tüm para hareketlerinizi özet olarak görebileceğiniz bir tablo bulunmaktadır. PayPal hesabınızı kullanmaya başlamak için öncelikli olarak epostanızı onaylamanız gerekmektedir. Kayıt olurken girmiş olduğunuz eposta adresinize gelen Eposta Doğrulama linkine tıkladıysanız 6. adıma atlayabilirsiniz. Eposta onay butonu gözükmüyorsa aşağıdaki adımları takip ederek epostanızı onaylayın.

Paypal Hesap Silme

PayPal her ne kadar güvenilir bir ödeme sistemi olsa da ülkemizden çekildiği için artık PayPal hesap silme işlemleri hız kazanmıştır. Bazıları bu hesaplarını başka ülkeler üzerinden devam ettirmek için değişiklik yapsa da birçok kişi bunun yerine PayPal hesap silme ve yeni ödeme sistemlerinde hesap açma gibi yolları tercih ediyorlar. Hesap silme işlemi için: Bir PayPal hesabını silmek için, bilgisayarda bir web tarayıcısı açın ve aşağıdaki talimatları izleyin: PayPal’a gidin ve PayPal hesabınıza giriş yapın. Hesap ayarlarınızı açmak için sağ üst köşedek çark simgesini seçin. Aşağı kaydırın ve Hesabınızı kapat’ı seçin. Onaylamak için tekrar Hesabı kapat seçeneğini seçin. PayPal Krediniz varsa, hesabınızı kapatmadan önce PayPal ile iletişime geçmelisiniz. Eğer iletişime geçmeden kapatma işlemini onaylarsanız bu krediler profiliniz ile birlikte kalıcı bir şekilde silinir ve geri alamazsınız. PayPal hesabınızın kapatıldığını doğrulayan bir e-posta alacaksınız. PayPal için mobil cihazlarda bir uygulama ile kapatma işlemi yapılamadığı için eğer bu işlemleri mobil cihaz ile yapıyorsanız yine bir tarayıcı ile yapınız.

Paypal Hesabı Yerine Payoneer Hesap Açma

PayPal ülkemizden çekildikten sonra daha önce de bahsettiğimiz gibi çoğu kişi PayPal hesap silme işlemlerini gerçekleştirdi. Ancak bu kişiler uluslararası ya da yurtdışı menşeili firmalar üzerinden iş yaptıkları için yeni bir ödeme sistemine ihtiyaç duymaya başladılar. Genellikle de başka bir güvenli ödeme sistemi olarak bilinen Payoneer tercih edildi. Çoğu kişi PayPal hesap silme işlemi sonrasında aslında Payoneer’ın daha cazip fırsatlar sunduğunu farkettiler. Ödeme sistemine kaydolmak için öncelikle buradan Payoneer kayıt sayfasına gidiyoruz. İlk olarak bireysel hesap için Bireysel, şirket hesabı için Şirket yazan bölümü seçiyoruz ve devamındaki bilgileri doldurarak ‘İleri’ diyoruz. Açılan yeni sayfada bilgileri dolduruyoruz. Bütün kayıt süresince olduğu gibi adres satırı da doldurulurken Türkçe karakterler kullanılmamalıdır. Uzun adresler için Adres satırı 2 de kullanılabilir. Bilgileri doldurduktan sonra ‘İleri’ diyoruz. Yukarıda belirtilmiş olan bilgileri doğru bir şekilde giriyoruz. Şifre oluştururken en az 7 haneli olmalı ve içinde hem rakam hem de harf bulundurmalı. Aksi takdirde şifreyi kabul etmeyecektir. Burada kimlik numaranızı hesap sahibinin gerçekten siz olduğunuzu onaylamak için istiyor. Kimlik numarası doğru olmalı. Çünkü ileride Payoneer hesabı ile Türkiye’deki banka hesabımızı ilişkilendireceğiz. Bilgileri doldurduktan sonra İleri’ diyoruz. Ve karşımıza dolduracağımız son sayfa çıkıyor. Son aşamada yukarıda gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde giriyoruz ve ‘Gönder’diyerek kaydımızı tamamlıyoruz. Birkaç gün içerisinde hesabınız kontrol edilerek onaylanıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.

Yorum yapın