Letgo Hesap Silme, Letgo Nedir?

Günümüzde alışverişlerin büyük bir kısmı internet üzerinden yapılmaya başlandı. Hatta son yıllarda internet alışveriş o kadar arttı ki hem e-alışveriş hem de bununla ilişkili olan paketleme, kargo ya da yazılım gibi firmalar bu etkiyle beraber hem güçlendi hem de sayıları arttı. Özellikle de salgın dönemi normalde internetten alışveriş yapan kişilerin daha fazla çeşitte ürün söylemesinin yolunu açtı. Aynı zamanda normalde internetten alışveriş yapmayı tercih etmeyen kişiler bile karantina döneminde dışarı çıkamadıkları için ya da alışveriş yapmak istedikleri işletmeler kapalı olduğu için zorunlu olarak internetten alışveriş yapmayı tercih etti. İnternetten alışverişin artmasıyla da kendi işini yapmak isteyenlerin karşısına cazip bir fırsat çıktı. İnternetten satış yapmak için en basit yol bir satıcı hesabı ile aktif satış sitelerinden birinde faaliyetleri yürütmektir. Ancak Letgo ile birlikte bir satış hesabı olmadan istediğiniz gibi ürün satma ve gönderme dönemi başladı. Bu nedenle eğer siz amatör seviyede ürün satmak isterseniz Letgo çok kullanışlı. Genelde birçok kişi başlangıçta kullanıyor, daha sonra profesyonel bir seviyeye geçerken Letgo hesap silme ile çıkıyorlar. Ancak çıkmadan birden fazla site ve platformda satış yapmaya devam da edilebilir. Yine de eğer Letgo hesap silme ile tamamen profili kaldırmak isterseniz bu basit bir şekilde yapılabiliyor.

Letgo Hesap Silme İşlemi

Bilgisayarınız ile Letgo hesap silme işlemi yapmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfayı açmalısınız. Bu sayfanın konu alanında “Profili Düzenle / Sil” seçimini yapın. Seçimi yaptıktan sonra alttaki mesaj alanına “Letgo hesabımın kalıcı olarak kapatılmasını ve hesabıma ait verilerin kalıcı olarak silinmesini istiyorum. Gereğini yaparsanız sevinirim.” yazın ve gönder düğmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra talebiniz Letgo destek ekibi tarafından incelenecektir ve hesabınız kısa süre içerisinde silinecektir. Oturuma giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede bulunan profil simgesine tıklayın. Bu dokunuşun ardından Letgo profiliniz açılacaktır. Profilinizin sağ üst köşesindeki dişli simgesine dokunun. Ardından açılan menüden “Yardım” sekmesine dokunun. Yardım sayfası açıldıktan sonra ekranın en alt kısmına gelin. Sayfanın en altında “Teknik Destek & Hata Raporu” bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya dokunun. Bu dokunuşun ardından Letgo destek ekibiyle iletişime geçebileceğiniz bir form açılacak. Bu formdaki konu kısmını “Profili Düzenle / Sil” olarak belirliyoruz. Ardından da alttaki mesaj alanına “Letgo hesabımı silmek istiyorum. Hesabımı ivedi bir şekilde silerseniz sevinirim.” yazıyoruz ve gönder düğmesine dokunuyoruz. Bu adımları tamamladıktan sonra sizin tarafınızdan işlem tamamlanır ve kısa süre içinde Letgo hesap silme işlemi gerçekleşir.

Letgo Hesap Silme Linki: https://tr.letgo.com/tr/contact

Letgo Hesap Silme, Profildeki Bilgileri Değiştirme

Letgo hesap silme ile profilinize ilişkin tüm bilgileri ve geçmişi kalıcı şekilde silmiş olursunuz. Eğer bu işlemi tamamlarsanız içindeki bilgileri de bir daha elde edemezsiniz, Letgo platformuna tekrar dönerseniz yeni bir hesap açmanız gerekir. Bu nedenle işlemin öncesinde sizin için daha sonra gerekli olabilecek tüm bilgileri yedeklemeye özen gösterin. Eğer amacınız hesabı tamamen silmek değil de bazı değişiklikler yapmak ise bunları ayrı ayrı da yapabilirsiniz. Letgo profil ayarlarını kullanarak, profilinizdeki isim, telefon gibi sizin girdiğiniz bilgilendirici tüm unsurları değiştirebilirsiniz. Ayrıca hesabı açarken ilişkilendirdiğiniz telefon numarası ya da e-posta için de değişiklik yapma ve bunların yerine yeni bir tane atama hakkına sahip olursunuz. Letgo hesap silme işlemi tamamen sizin hesabınızı kapatıp bilgileri ve hakları silerken bu değişiklik fırsatları ile silme işlemine gerek kalmayabilir. Eğer silme işlemini yapma nedeniniz amatör bir satıcı olma seviyesinden daha üst bir seviyeye çıkmak ise bu gerekli bir işlem olmayabilir. E-ticaret işini daha profesyonel bir seviyeye taşımak amacıyla bir ticaret sitesi kurmuş olabilirsiniz ya da satış yapmak için daha popüler olan, satıcı hesaplarını satış yapma, reklam, kargolama gibi alanlarda destekleyen Amazon, Trendyol ya da Hepsiburada gibi bir siteye geçiş yaptıysanız veya fiziki bir dükkan açtıysanız bunlar Letgo üzerinden satış yapmanıza engel olmaz. Çünkü Letgo üyelik için ücret talep etmeyen, baskıcı kurallar koymayan ve sizden satış komisyonu almayan bir uygulamadır. Bu nedenle burada bir hesabınız olması ve satış yapmanız diğer satış yerlerine engel olmaz. Ayrıca diğer tüm platformlar satıcı ve alıcı hesabı ayrımı yaparken Letgo bu ayrımı yapmayarak herkesin bu platform üzerinden istediği anda komisyon ödemeden satış yapabilmesine imkan tanımıştır.

Letgo Sihirli Link ve Güvenlik Önlemleri

Alışveriş sitelerinde güvenlik çok önemli eğer Letgo hesap silme amacın güvenlik kaygısı ise sihirli link modu size büyük bir avantaj sağlar.  Sihirli link Letgo’ya kolayca kaydolman ya da giriş yapabilmen için e-posta adresine sihirli bir bağlantıdır. Bu sayede hem şifreni hatırlamak zorunda kalmazsın hem de hesabın güvende olur. “Sihirli bağlantı” ile kaydolmak ya da giriş yapmak için şu adımları izleyebilirsin: Kaydol/Giriş ekranına git. “E-posta ile devam et”e tıkla. E-posta adresini gir. Doğru girdiğinden emin olmak için adresini kontrol etmeyi unutma! Eğer gerçek e-posta adresini kullanmazsan veya e-posta adresini yanlış yazarsan letgo hesabına erişemezsin. “Sihirli bağlantı gönder”e tıkla. Gelen kutunu kontrol et (spam kutunu da kontrol etmeyi ihmal etme). 60 dakika içinde Letgo’dan gelen e-postadaki Kaydol/Giriş düğmesine tıkla. letgo’yu ilk defa kullanıyorsan bir kullanıcı adı belirle. İşte sihirli bir dokunuşla kolayca letgo’dasın. E-posta adresin yanlış olduğu için “sihirli bağlantı” ile giriş yapamıyorsan, lütfen başka bir cihazda oturum açıp açmadığını kontrol et. Bu cihaz üzerinden ayarlarına girerek e-posta adresini değiştirebilirsin. Edindiğiniz bilgiler sonrasında hala Letgo hesap silme kararınız varsa, talimatları izleyerek kısa sürede hesabı kapatabilirsiniz.

Yorum yapın