Nike Sipariş İptali

Nike, ayakkabı alanında çığır açmış, yeniliğe her zaman ayak uydurmuş, insanların beğenisini kazanabilmiş bir çok ve başarı elde etmiş bir markadır. Nike her kesime, her yaşa hitap eden ayakkabılara yer vermiştir. Ayrıca ayakkabıların yanında spor giyimde de farkını ortaya koymaya başarmıştır. Kadın, erkek, çocuk her yaşa uygun ürünlerin yer alan Nike, kaliteden ödün vermemeyi ve her daim müşteri memnuniyetini, müşteri rahatlığını ön planda tutmuştur.

Günümüzde artık internet aracılığı ile her şeyi yapabilmek mümkün. Sadece mağazalardan değil, Nike.com internet sitesinden de siparişler vermek mümkün. Nike.com sitesine girerek, sağ üst köşede yer alan bize katıl butonuna tıklayarak üyelik işlemlerini yapabilirsiniz. Bu vereceğiniz siparişin ilk adımı oluşturmaktadır.

Burada en dikkat edilmesi gereken nokta, bilgilerinizin doğru ve açık bir şekilde yazılmasıdır. Yanlış yazılırsa oluşan problem durumunda müşteri hizmetleri sizlere ulaşamaz, problemleri anlayamaz ve daha büyük problemler oluşabilir. Bu yüzden bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi çok büyük önem arz etmektedir.

Hesap açtıktan sonra beğendiğiniz ürünlerin modelini belirleyerek, bedenini ve rengini seçerek, sepete ekleyebilirsiniz. Ardından teslimat adresinizi tam olarak yazmalısınız ki ürün size kolaylıkla ulaşabilsin. Daha sonra ödeme işlemlerini de gerçekleştirerek sipariş vermiş olursunuz. Burada da dikkat edilmesi gereken bir husus vardır.

Bu da, teslimat adresinin doğru bir şekilde yazılmasıdır. Yanlış teslimat adresini yüzünden yanlış insanlara teslimat gerçekleşebilir. Ya da ürünün elinize geçmesi çok uzun zamanlar alabilir. Bu yüzden teslimat adresini doğru yazmak çok önemlidir.

Nike sipariş iptali nasıl yapılır? Nike sipariş iptali sonrası ücreti ne zaman iade alırım? Nike sipariş iptali için yapılması gerekenler nelerdir?

Sipariş Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden sipariş vereceğimiz, Alışveriş yapacağımız zaman dikkat etmemiz gereken bir kaç önemli husus var.

Öncelikle;

Karar Aşaması

Hangi ürünü almak istediğinize karar vermelisiniz. Doğru ürüne doğru bir şekilde karar verdikten sonra Nike sipariş iptali ve iade gibi işlemler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Çünkü bu aşama da yeterince düşünerek zaman harcamış ve en sonunda karar kılmış olursunuz. Eğer tam tersi bir durum da acele bir şekilde verilmiş, üzerinde çok fazla düşünülmemiş siparişlerde sonradan iptal ve iade işlemleri ile bireyin vaktini çalabiliyor. Bu yüzden hangi ürünü alacağınıza karar vermeniz burada önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Beden Seçimi Aşaması

İkinci önemli nokta da ayakkabı numaranızı iyi bilmeniz ve bedeninizi iyi öğrenmenizdir. Kendi bedeninizi ya da ayakkabı numaranızı yanlış olarak belirttiğiniz zaman Nike sipariş iptali ya da iade işlemi ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sorunsuz ve sıkıntısız alışveriş için kendi bedeninizi bilmeniz bu noktada çok önemlidir.

Ürün Yorumlarını Okuma Aşaması

Ürün hakkında en net bir şekilde yol gösteren, tecrübeleri önünüze sunan yorumları okumak sizlerin işini bir hayli kolaylaştıracaktır. Diğer bireylerin yapmış olduğu yorumlar, memnuniyetleri ya da memnuniyetsizlikleri hepsine yorumları okuyarak ulaşabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz ürünü belirledikten, rengini, modelini seçtikten, bedenini belirledikten ve son olarak yorumları okuyup bilgi sahibi olduktan sonra ürünü sipariş verebilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra yolunda olmayan şeylerin olduğunu fark ettiniz. Sizin beğendiğiniz ürün fakat bedeni yanlış. Bu durumda ne yapmalıyız? Hemen verilen siparişin iptalini işlemini yapmalıyız. Peki, Nasıl iptal işlemi gerçekleşir?

Nasıl İptal Edilir?

Hepsi birbirinden güzel ürünlere sahip Nike.com adresinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü burada sahip olduğunuz tüm haklar koruma altına alınmıştır.

Karşılaştığınız herhangi bir problem ya da sorun durumunda 0212 365 04 90 nolu müşteri hizmetlerini arayarak sıkıntınızı dile getirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri de sizlerin sorunlarınızı, problemlerinizi dinleyerek sizlere çözümler sunuyor ve izlemeniz gereken yollar konusunda sizleri bilgilendiriyor.

Siparişini verdiğiniz ürünün yanlış olduğunu fark ettiyseniz Nike sipariş iptali işlemini yerine getirmelisiniz.

Nasıl Nike sipariş iptali yapılır? Ürünü sipariş verdikten sonra ki 30 dakika içinde sıkıntı olduğunu ya da yanlışlık olduğunu fark ederseniz, şanslısınız. Çünkü iptal işlemini sadece 30 dakika içinde yapabilirsiniz.

Nike sipariş iptali için öncelikle oluşturduğun hesaba tekrar giriş yapıp siparişlerim sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza verdiğiniz siparişler listelenecektir. Listelenen siparişlerden iptal etmek istediğiniz siparişi seçerek ve nedenini açık bir şekilde belirterek ürün siparişinin iptalini talep edebilirsiniz.

Peki, verdiğiniz siparişin üzerinden 30 dakikadan fazla vakit geçtiyse ne yapmalısınız?

Siparişinizin sonrasında 30 dk. geçtiyse ve siz sonradan sorun olduğunu fark ettiyseniz, iptal butonunu göremezsiniz. Böylece sipariş iptalini gerçekleştiremezsiniz. Çünkü siparişi iptal etme süresi dolmuştur. Ama telaş etmenize gerek yok. Çünkü ürünü 30 gün içinde iade edebilirsiniz. Peki, iade işlemleri nasıl yapılır?

Öncelikle nike.com adresine girip, iade etiketini al butonunu bulup tıklamalısınız. Daha sonra hesabınıza giriş yaparak, siparişlerim sayfasından iade edeceğiniz ürünü seçerek ve ardından iadeleri yönet butonuna tıklamalısınız. Daha sonra iade bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Neden iade ettiğinizi belirtmelisiniz. Sonra bu bilgiler ile doldurduğunuz formu ve faturayı alarak en yakın PTT şubesine gidip iade işlemlerini yapmalısınız.

Yorum yapın