Boyner Sipariş İptali

Boyner 1981 senesinde kurulmuş bir mağazalar zinciridir. Boyner müşterileri, Türkiye’nin 37 ilinde 78 mağazası bulunan Boyner’den aldıkları ürünlerin değişim ve iade haklarının bulunup bulunmadığını merak etmektedir.

Teknolojideki hızlı ilerleme ile birlikte, tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları önemli değişiklikler göstermiş ve internetten alışveriş yapma oranında büyük bir artış söz konusu olmuştur. Bu durum, Boyner müşterilerinin de içinde bulunduğu büyük bir tüketici grubunun internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde iade, değişim ve sipariş iptali gibi konuları araştırmasına neden olmaktadır.

Boyner müşterileri internet üzerinden gerçekleştirdikleri alışverişleri sipariş aşamasındayken iptal edebilmek için Boyner sipariş iptali koşulları hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadır. Boyner müşterilerinin internet üzerinden verdikleri siparişleri iptal etmeleri oldukça kolaydır.

Boyner sipariş iptali nedir? Boyner sipariş iptali nasıl yapılır? Boyner sipariş iptali sonrası para iadesini ne zaman alırım?

Sipariş İptali Nedir? Ürün İadesi Nedir?

Boyner, müşterilerine kendisinden alınan herhangi bir ürünü ilk 30 gün içinde iade etme hakkı tanımaktadır. İade hakkı yalnız Boyner mağazalarından yapılan alışverişler için değil, Boyner’in internet sitesi üzerinden yapılan alışverişler için de geçerlidir. Boyner’in internet sitesi üzerinden sipariş edilerek satın alınmış ürünler de Boyner’in iade kapsamının içerisindedir.

Boyner sipariş iptali ile Boyner ürün iadesi birbirlerinden farklı şeylerdir. Herhangi bir ürünün iadesinin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle ürünün, satın alan kişinin eline geçmiş olması gerekmektedir. Sipariş iptali ise ürünün tüketici tarafından sipariş edildiği ancak henüz eline geçmediği hallerde gerçekleştirilebilmektedir.

Sipariş İptali Gerçekleştirilemeyecek Ürünler

Sipariş iptali sadece satın alınan ürünün satın alan kişinin eline henüz geçmediği hallerde gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden, ürün iadesinde geçerli olan iade koşulları sipariş iptali durumlarında geçerli değildir. Ürün iadesinde, mayo, iç çamaşırı, saç düzleştiricisi, korse, tuvalet fırçası gibi pek çok ürün, hijyen ürünü kapsamında değerlendirilip iadesi kabul edilemezken, sipariş iptallerinde tüketicilerin hijyen ürünleri de dahil olmak üzere tüm ürünleri satın almaktan cayması mümkündür.

Sipariş iptallerinin, sadece tüketicilerin eline ulaşmamış ürünler için geçerli olması sebebiyle, ürün iadelerinde söz konusu olan ambalajı açılmış ürünlerin iadesinin kabul edilemeyeceği kuralı, sipariş iptallerinde geçerli olmamaktadır.

Sipariş İptalinin Mümkün Olmadığı Durumlar

Boyner’in internet sitesi üzerinden verdiği siparişi iptal etmek isteyen tüketiciler, hemen hemen her koşulda siparişlerini iptal edebilmektedirler. Ancak sipariş iptalinin mümkün olabilmesi için satın alınan ürünün henüz kargoya verilmemiş olması gerekmektedir. Boyner yetkilileri tarafından kargoya teslim edilen ürünlerin sipariş iptalinin gerçekleştirilebilmesi gibi bir durum söz konusu olamamaktadır.

Ürün kargoya teslim edildiği takdirde, ürünü satın alan kişinin ürünü teslim alması ve 7 gün içinde en yakın Yurtiçi kargo şubesine gidip, ürünü geri göndermesi gerekmektedir. Kargo ambalajı açılmamış dahi olsa, tüketicinin eline geçen bir ürün geri gönderildiğinde, bu durum sipariş iptali değil ürün iadesi kapsamında değerlendirilmektedir.

Boyner’den Kolay İade Fırsatı

Boyner, sipariş ettiği ürünü herhangi bir sebepten ötürü iptal etmek isteyen, ancak sipariş ettiği ürün, siparişi iptal etmeden önce kargoya verilmiş olan müşterileri için kolay iade fırsatı sunmaktadır. İade işlemini gerçekleştirmek için siparişlerim sayfasından iade talebi oluşturmak ve iade edilmek istenen ürün ile iade sebebini seçmek yeterlidir.

Ürün ya da ürünler satın alan kişi tarafından 7 gün içerisinde paketlenir ve faturası ile birlikte Boyner Depoya geri gönderilir. Tüketicilerin cayma hakları 30 iş günü boyunca saklı tutulmaktadır. Boyner sipariş iptali imkanından faydalanıp sipariş iptalini gerçekleştirdiği tarihte ürünü kargoya verilen ve ürün eline geçtikten sonraki ilk 30 gün içerisinde ürünü iade etmeyen müşterilerin, iade hakkı ortadan kalkmaktadır.

Gerçekleştirilen Ödemelerin İadesi

Ürün iadelerinde olduğu gibi sipariş iptallerinde de geri ödemeler banka havalesi yoluyla yapılmaktadır. Boyner sipariş iptali işlemini gerçekleştiren müşterilerini, ürünün ücreti alınmış olsa dahi mağdur etmemektedir. Ödeme alındıktan sonra sipariş iptalini gerçekleştiren Boyner müşterileri de aynı ürün iadesi gerçekleştiren Boyner müşterileri gibi ödedikleri ücreti geri alma hakkına sahiptir.

Boyner ürün iadesi ve ödemesi alınan siparişlerin iptali gibi durumlarda, ücret iade işlemini 24 saat içerisinde gerçekleştirmektedir. Ancak ödemenin sipariş iptali ya da ürün iadesi gerçekleştiren kişinin hesabına ne zaman yansıyacağı, kişinin hesabının bulunduğu bankayla ilgilidir. Ürün iadelerinde ve sipariş iptallerinde geri ödemeler, ancak ürünün satın alındığı banka hesabına yapılabilmektedir.

Nasıl İptal Edilir?

Boyner’in internet sitesi üzerinden satın alınan ürünlerin iptali oldukça kolaydır. Boyner’den bir ürün sipariş eden, fakat herhangi bir sebepten ötürü sipariş ettiği ürünü satın almaktan vazgeçen Boyner müşterileri, sipariş iptali işlemini hızlıca gerçekleştirebilmektedir. Boyner mağazasının sipariş iptal işlemleri, Boyner’in mail adresi ya da müşteri hizmetleri üzerinden yapılmaktadır.

Tüketicilerin, Boyner’den satın aldıkları ürünlerin sipariş iptal işlemleri için hafta içi mesai saatleri içerisinde Boyner’in müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeleri ya da Boyner’in mail adresine sipariş iptal talebi göndermeleri gerekmektedir. Boyner sipariş iptal talepleri, genellikle olabilecek en kısa süre içerisinde ve tüketicinin lehine olacak şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Sipariş İptal Tel No: (0212) 444 29 67

Sipariş İptal E-Mail: [email protected]

Yorum yapın