Modacruz Hesabı Nasıl Dondurulur?

Konu Başlıkları

Hem dünyadan hem de ülkemizde internet üzerinden alışveriş yapma seçeneği giderek önem kazanmaktadır. Bunun sonucu olarak da pek çok e-ticaret firması oluşmaktadır.. Bu e-ticaret markalarından biri olan Modacruz, moda tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bazı durumlarda üyeler tarafından hesabın silinmesi ya da dondurulması istenebilmektedir. Bu da akıllara Modacruz hesabı nasıl dondurulur sorusunu getirmektedir.

Modacruz Hesap İşlemleri Nelerdir?

Birçok kullanıcı farklı e-ticaret sitesine üye olmakta, ancak daha sonra üyeliğini iptal ettirmek istemektedir. Bu nedenle de hesap silme ya da dondurma işlemlerini öğrenmeye çalışır. Modacruz, mevcut üyelerine hesabını silme ya da hesabını dondurma hakkı tanımamaktadır. Bu da ayarlar bölümü üzerinden hesap üzerinde bu tarz bir işlemin yapılamayacağı anlamına gelmektedir. Ancak hesabını dondurmada kararlı üyelerin takip edebileceği birkaç yok bulunmaktadır.

Modacruz Hesabı Nasıl Dondurulur?

Modacruz uygulamasında hesabın silinmesi ya da dondurulması için kesin bir adım yer almamaktadır. Bu da Modacruz hesabı nasıl dondurulur sorusunun tek bir cevabı olmadığı anlamına gelmektedir. Üyelik silmek ya da dondurmak için farklı yöntemlerin takip edilmesi gerekmektedir.

1. Destek Kısmına Talep Oluşturun

Modacruz farklı sorular için kullanıcılarına iletişim olanağı sunmaktadır. Bu iletişim yollarından en bilinenlerinden birisi de destek birimidir. Destek formuna ulaştıktan sonra, istenilen bilgiler doldurularak destek bölümünden talep oluşturulabilir. Destek bölümü üzerinden yetkililere mesaj iletirken, hesabın kapatılması talebi net bir şekilde ifade edilmelidir. Genellikle 2 ila 3 gün içerisinde destek biriminden dönüş yapılmakla birlikte eğer yanıt gelmez ya da hesap kapatılmazsa farklı bir yol denenmelidir.

2. Mail Göndermek

Eğer destek birimine mesaj göndermek yeterli olmadıysa, Modacruz hesap silme işlemi için mail gönderilebilir. Uygulamaya kayıt olma esnasında Modacruz tarafından mail adresi talep edilmektedir. Aynı mail ile destek birimine mail atılarak, talebin tekrar incelenmesi sağlanabilmektedir. destek@modacruz.com mail adresine açık bir şekilde hesap kapatma talebi iletilerek, maile geri dönüş için birkaç gün beklenebilir.

Modacurz Hesabı Nasıl Kapatılır?

Hem mail hem de destek formu doldururken Modacruz destek birimine, talebin doğru iletilmesi önem taşır. Örnek verilecek olursa, destek birimine iletilecek bir mesaj şu şekilde olabilir:

“Merhaba, Modacruz üzerinde üyeliğim bulunan bu mail hesabına (Modacruz uygulamasında kayıtlı olan mail adresi girilmeli) ait kullanıcı adındaki (Modacruz kullanıcı adı belirtilmeli) hesabımı kullanmayacağımı belirterek, hesabımın kapatılmasını istemekteyim.

Talebimin en kısa zamanda değerlendirmeye alınarak, tarafıma dönüş yapılmasını sizlerden rica etmekteyim. İyi çalışmalar dilerim.”

İster form üzerinden ister de mail ile destek birimi ile iletişime geçilmiş olsun, mesaj içeriğinde kullanıcı adının yazılmasına dikkat edilmelidir. İçerikte Modacruz hesap kapatma isteğine dair herhangi bir neden belirtme zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer hesap silme ya da hesap kapatma işlemi için daha önceden yapılmış işlemler varsa onlar da mesaj içeriğine eklenebilir.

3. Şikayetvar’a İçerik Oluşturmak

Modacruz üyelik silme işleminde hem 1. hem de 2. yöntemi denedikten sonra hesap hala kapatılmadıysa Şikayetvar sitesine, şikayet talebinde bulunulabilir. Oluşturulan şikayet yazısında yaşanılan tüm süreç detaylı bir şekilde anlatılmalı ve gerekiyorsa mail ya da destek formunun görüntüleri eklenmeli. Şikayetvar’a oluşturulan şikayet uygulamayı takip eden birim tarafından görüntülendikten sonra çözüm süreci de başlayacaktır.

İncelemeler sonrasında Modacruz hesabının silinmesi ya da dondurulması durumunda, sistemde kayıtlı olan mail üzerinden bilgilendirme yapılmaktadır. Bu nedenle, hesap silme ya da dondurma talebinden sonra ise sisteme giriş yapmak yerine mailin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Yorum yapın