Patırtı Sipariş İptal Etme, İade ve Değişim İşlemleri

Patırtı sipariş iptal etme, iade ve değişim işlemleri konusu; bu siteyi kullananların ve bu işlemlerde birini gerçekleştirmek isteyenlerin merak ettiği ve araştırdığı konulardan. Patırtı; 2007 senesinde kurulmuş olan ülkemizde pek çok yerde mağazası bulunan ve internet sitesiyle özdeşleşmiş olarak giyim ürünleri satışı yapan bir internet ticaret uygulamasıdır.

İnternet Uygulamaları ve Satış İşlemleri

Günümüz şartlarında artık çok sayıda işlem ve satış uygulaması yoğun bir şekilde internet üzerinden yapılıyor. Özellikle satış hizmetinin sanal ortamlar üzerinden yoğunluk kazanması sebebiyle; pek çok firma satış ağını genişletmek için sanal ortamlara taşınıyor.

Öyle ki artık neredeyse her ürünün ve ihtiyaç duyulan her hizmetin satışı internet aracılığıyla sağlanıyor. Yani gündelik market alışverişinden giyim ürünlerine, elektronik alışverişinden diğer birçok farklı ürüne kadar; internette sayısız alanda alım satım seçeneği mevcut.

Şimdi sizlere Patırtı sitesinde yapılan bir alışveriş neticesinde herhangi bir sebepten iptal, iade ve değişim işlemlerinin nasıl yapılacağından ve şartlarından bahsedelim:

Patırtı Siparişinin İptal, Değişim ve İade Koşulları

Patırtı sitesi üzerinden alınan bir ürünün iptal, değişim ya da iade işleminin yapılabilmesi için; ürünün teslim alındığı zamandan itibaren 7 gün içinde; talebin yapılması gerek. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer nokta da; patırtı sitesinden alınan herhangi bir ürünün iptal, değişim ve iade süreçlerinde geri gönderme işlemlerinin tümünde masraf süreci Patırtı uygulamasına aittir. Geri gönderme süreçlerinde kargoya kullanıcı tarafından ek bir masraf ödenmez.

Şimdi Patırtı sitesinde iptal, değişim ve iade işlemlerini ayrıntılı bir şekilde açıklayalım:

  • Öncelikle sitenin ana sayfası üzerinden giriş yapın ve hesabım bölümünden siparişlerim kısmına giriş yapın.
  • Bu bölümde karşınıza çıkan formu doldurunca; iade ve değişim süreçleri başlatılmış olur.
  • Emin olmak adına; siparişlerim bölümünde iade talebi oluşturma kısmı yer almıyorsa; talep alınmış demektir.
  • Bahsedilen form gönderildikten sonra; ürün Yurtiçi ya da Sürat kargo şubesi aracılığıyla; karşı ödemeli olacak şekilde, Patırtı adresine yollanır.

İşlem süreçleri bu şekilde olan Patırtı sitesi iade, iptal ve değişim adımları tamamlandıktan sonra; ücretlerin geri ödenmesi işlemi, para yatırılan bankaya göre değişiklik gösteren bir uygulamadır. Genelde birkaç gün içerisinde para iadesi yapılır. Bazı istisnai durumlarda süre biraz uzayabilir.

İade edilen, değiştirilen ya da iptal edilmek istenen ürünün gerekli geri gönderme süreçlerine uygun olmaması durumunda ise; kargo ödemesi ve masrafı alıcıya kesilir. Bunu için göndermek istediğiniz ürünün; gerekli iade ve değişim koşullarını sağladığından emin olmalısınız. Bunu için internet sitesinde gerekli bilgiler yer almaktadır. Patırtı sipariş iptali hususunda dikkat edilmesi gereken temel meseleler bu şekilde olmaktadır.

Satış, İade ve Değişim İşlemlerine Dair

İnternet üzerinden satış mantığı oturmaya ve gün geçtikçe yaygın hale gelmeye başladığından beri; satış işlemleri kadar iade, değişim ve iptal işlemleri de önemli olmaya başladı. Çünkü internet üzerinde çok fazla ürün çeşitliliği var ve herhangi bir ürün farklı sebeplerden dolayı müşteriler tarafından iade edilmek istenebiliyor. Ya da özellikle giyim sitelerinde karşımıza çıktığı şekilde, değişim işlemleri de çok yaygın talep görüyor. Genelde beden değişikliği ya da kıyafetin beğenilmemesi nedeniyle yapılan iade ve değişim işlemlerinde; süreç de alışveriş yapılan siteye göre değişiyor. Patırtı Sipariş İptal Etme, İade ve Değişim İşlemleri; Patırtı sitesi üzerinden kabul edilen yasal koşullara göre sağlanmaktadır. Tüm iade, iptal ve değişim süreçleri için belli bir süre olduğunu belirtmek gerek.

Yorum yapın