Mepaş Abonelik İptali, Mepaş Abonelik İşlemleri

2020 yılında Covid-19 salgını Çin’de ortaya çıkarak her geçen gün daha fazla bölgeye yayılmış ve daha büyük bir sorun teşkil etmeye başlamıştır. Salgının yayılmasını önlemek ve toplum sağlığını korumak adına birçok düzenleme getirilmiştir. Bu düzenlemeler hayatımızın her alanına etki etmiştir. Tiyatro, konser, spor müsabakaları gibi etkinlikler hemen kaldırılmıştır, sonra ise iş yerlerine ve eğitime yönelik bir geçici kapama kararı alınmıştır, restoran ve kafeler kapatılmıştır, son dalgada ise sokağa çıkma yasakları ve seyahat yasakları ile maksimum önlem noktasına ulaşılmıştır. İş yerlerinin geçici süre kapatılması sonucunda Mepaş abonelik iptali gibi işlemleri de şubede yapmak imkansız bir hale geldi, hatta açık olduğu dönemde bile şubeler yoğun olmasın diye farklı yöntemlerle hareket edilmeye başlandı. Mepaş abonelik iptali ya da abonelik başlangıcı gibi birçok abonelik, fatura ya da şikayet işlemini randevu yoluyla şubede yapmaya başladı. Ancak firma bu yöntemi değil internet üzerinden hiç temas olmadan online işlem yapılmasını tercih ediyor. Böylece müşteri evinden çıkmadan ve topluluklar arasına girmeden evinden en kısa ve en pratik şekilde başvuru yapıyor ve talebini firmaya iletiyor. Bu yöntem özellikle pandemi gibi olağanüstü dönemlerde hem müşteri hem de çalışanların sağlığı için artık herkes tarafından alınması gereken önlemler haline geldi.

Mepaş Abonelik İptali, Online İşlemler

Mepaş salgın etkisiyle normalde yaptığı şekilde bir hizmet vermeyi yani şubede yüz yüze işlem yapma durumunu zorunlu olarak kaldırdı ya da bir düzen getirdi. Bu düzenle beraber firma şube açık olduğu sürelerde mesai saatini kısalttı ve şubedeki yoğunluğu engellemek amacıyla bu iş saatlerinde belirli sayıdaki müşteriye randevulu hizmet vermeye başladı. Diğer yandan abonelik başvurusu ve Mepaş abonelik iptali için işlemleri internet üzerinden yapmayı tercih ve teşvik etmeye başladı. Böylece çalışanlar evden çalışmaya devam ederken bir yandan da müşteriler dışarıya çıkmadan işlem taleplerini iletmeye başladı. Böylece hem müşteriler hem de çalışanların sağlığını ve dolayısıyla da toplum sağlığını korumak daha kolay bir hal alacaktı. Zaten şubeler salgının en etkili olduğu dönemlerde geçici süreyle kapatılarak tüm işlemler online platformlara taşındı. Bu süreçte sözleşmeler de e-imza ya da kurye tarafından kapıda alınan imzalar aracılığıyla imzalandı. Mepaş abonelik iptali ise herhangi bir ek imza ya da onaya gerek kalmadan talep verildikten sonra işleme alınarak kısa süre içinde yapılmaya başlandı. Burada karşılaşılacak tek sorun teminat bedeli ve borçların miktarı sonrasında ortaya çıkabilecek ödeme gerekliliği oldu. Eğer aboneliğin daha önce ödediği teminat bedeli abonelik kapatma talebi sırasındaki borç tutarının altında kalırsa bu işlemin tamamlanması için eksik kalan kısmın ödenmesi gerekecektir.

Online İşlemler: https://oim.mepasenerji.com/

Mepaş Abonelik İptali, Randevu Alma

Mepaş ülkemizde elektrik dağıtım şirketleri içinde saygın bir yere sahip deneyimli bir firmadır. Bu firma kendi dağıtım bölgelerinde salgın sonrasında bazı değişiklikler yapmayı gerekli bulmuştur. Öncelikle sokağa çıkma yasakları ve aynı zamanda iş yeri kapatma zorunluluğu ile fşrmanın temsilcileri şubelerden değil evden çalışma sistemine geçmiştir. Aynı şekilde verilen hizmetler de buna göre düzenlenmiş ve genelde telefon ile bilgi verilmeye çalışılmış, aynı şekilde online işlemler aracılığıyla abonelik başlatma, isim değişikliği ya da Mepaş abonelik iptali gibi işlem talepleri alınmaya başlanmıştır. Bu işlemlerin internetten alınmasının temel sebebi toplum sağlığını korumaktır, çünkü eğer işlemler şubeden alınmaya devam edilse bunun sonucunda dışarı çıkan insanlar virüsle karşı karşıya kalır, bu da hem müşteri hem de çalışan bir sürü kişiyi kötü etkiler. Diğer yandan salgının etkisi azalmaya başladığında yeni bir karar alınarak daha kısıtlı sürelerle de olsa şubeler açılmıştır. Ancak yine yoğunluk olmasını engellemek amacıyla kararlar alınmıştır. Bu kararların belki de en basiti şubeye aynı anda sadece bir ya da birkaç kişinin alınması ve şube içerisindeki küçük alanda bir sıra oluşumu ve dolayısıyla yoğunluğun oluşmasının engellenmesidir. Ancak dışarıda da olsa sıraya giren kişiler için bu durum hoş değildir. Dolayısıyla Mepaş yeni bir karar alarak Mepaş abonelik iptali dahil tüm işlemleri randevu ile almaya başladılar. Firmanın web sitesini ziyaret ederek burada online giriş yapın ve sonrasında randevu al seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi girin ve size verilen saatte şubeye giderek yoğun ortamlardan sakınarak işleminizi şubede tamamlayın.

Randevu Formu: https://oim.mepasenerji.com/Anasayfa/RandevuAl

Mepaş Abonelik İptali, E-Devlet ile İşlem YapmaMepaş abonelik iptali için şubede randevu alma ve bu şekilde talebi iletme bile aslında firma tarafından tercih edilmeyen bir sistemdir. Randevulu işlem yapma sistemi müşterilerin bu yöndeki taleplerine yönelik olarak koyulmuştur. Firma işlemlerin her ne olursa olsun web sitesi, online işlemler ya da E-devlet seçeneklerinden biriyle yapılmasını doğru bulmakta ve bu alanda teşviklerde bulunmaktadır. Mepaş abonelik iptali için E-devlet yöntemi: E-devlet şifreniz eğer yoksa işleme başlamadan önce en yakın PTT şubesi ya da PTT Online İşlemler aracılığıyla edinmeniz gerekmektedir. Şifre varsa ya da yeni aldıysanız  https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresi üzerinden oturum açınız ve sonrasında arama bölümüne Mepaş ya da abonelik yazarak burada elektrik dağıtım şirketiniz olan Mepaş’ın şirket profiline gidiniz. Bu profilde abonelik işlemleri seçeneğine tıklayarak açın ve abonelik sözleşmesi feshini seçin. Daha sonra sözleşme feshinde emin olup olmadığınızı sorduklarında onaylama yaparak işleme devam edin. Siz işlemi tamamladıktan sonra bu talep birkaç gün içinde gerçekleşir. Ancak burada önemli bir husus, teminat bedeli üzerinde olan borç tutarlarıyla alakalı olacaktır. Eğer teminat tutarınız borçtan daha az ise ödeme yapmadan talep işleme alınmaz ve dolayısıyla abonelik sonlandırılmaz

Yorum yapın