Xbox Hesap Silme, Xbox Ağı

Oyun dünyasında Pazar her geçen gün daha da büyüyor . Bunun en büyük nedeni ise eskiden offline olarak oynanan oyunların online versiyonları. Online versiyonlar birçok kişiyi daha eğlenceli bu dünyaya çekti. Özellikle salgın döneminde evinde kalan kullanıcılar bu yol ile hem oyun oynuyorlar hem de eğlenceli vakit geçirirken sosyalleşme fırsatı buluyorlar. Bu yazıda size Xbox hesap silme ve diğer işlemleri anlatırken aynı zamanda oyun ve konsol dünyasındaki birçok konudan da bahsedeceğiz.

Oyun firmaları ve konsol firmaları hem güvenliği arttırmak hem de kullanıcıların oyunlara ulaşmasını kolaylaştırmak için şifreli bir şekilde korunan sanal kütüphaneler oluşturdular. Konsol sahibi olan herkes burada bir ücretsiz hesap açabiliyor. Bir de farklı avantajlar tanınan Premium üyelikler alınabiliyor. Xbox ağı ile oyuncular bu kütüphanelerini sanal şekilde oluşturma fırsatı elde ediyor. Ve gittikleri her yerde erişim sağlayabiliyor hem de birbirleriyle iletişime geçiyorlar. Bu şekilde bir sosyalleşme fırsatı oluşturuluyor. Xbox ürününü kullanmayı bırakan ya da birine satan kişiler için Xbox hesap silme işleminden kısaca bahsetmek istedik. Ayrıca yeni bir konsola geçerken diğer konsoldan hesap kaldırma ve yeni konsola hesabı ekleyerek kütüphaneyi buraya taşıma hakkında da sizlere gerekli bilgiyi sağlamak istedik.

Xbox Hesap Silme İşlemi

Xbox hesap silme işlemi ile daha önce kullandığınız bir hesabı tamamen kaldırma işlemini yapabilirsiniz.  Microsoft, artık ihtiyacınız olmadığından veya yinelenen bir hesap olduğundan bir Microsoft hesabını kapattığınızda iki şeyden emin olmanızı ister: Öncelikle, hesabı kapatan kişinin hesabınızı kapatmaya çalışan başka biri değil siz olmanız. İkinci olarak, daha sonra ihtiyaç duyacağınız önemli hiçbir şey bırakmamanız. Hesabınızın yanlışlıkla kapatılmasını engellemek için kimliğinizi ve amacınızı kanıtlamanızı isteyebiliriz. Örneğin, hesap bilgilerinizi unuttuysanız ve güvenlik bilgilerinizi sıfırlamanız gerektiyse hesabınızı kapatmadan önce 60 gün beklemeniz gerekir. Microsoft hesabınızı kapatmak istediğinizden eminseniz: Kontrol etmeniz gereken öğeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki metin başlıklarını genişletin. Hesabınızı kapatma işlemlerini gerçekleştirin. Hesabınızı kapattıktan sonra ne olacağını öğrenin.

Xbox hesap silme işlemleri için: Hesabınızı kapatın’a gidin. Hesabınızda oturum açmanız istendiğinde hesabın silmek istediğiniz hesap olduğunu yeniden kontrol edin. Değilse Farklı bir Microsoft hesabı ile oturum aç’ı seçin. Sayfada doğru Microsoft hesabının görüntülendiğinden emin olun ve ardından İleri’yi seçin. Listeyi okuyun ve her maddeyi okuduğunuzu onaylamak için onay kutularını seçin. Neden seçin açılır listesinden hesabı kapatma nedeninizi seçin. Hesabı kapanmak üzere işaretle’yi seçin. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgileriniz ve haklarınız bir daha alınmayacak şekilde silinir. Bunun için öncelikle gerekli olan bilgileri yedekleyin. Kalan haklarınız ile ilgili Xbox destek ekibi ile iletişime geçin. Bu süreçlerde istediğiniz işlemleri yaptıktan sonra talebinizi belirtin.

Xbox Hesabını Konsola Ekleme

Yeni bir hesap aldığınızda Xbox hesap silme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Microsoft hesabınızı herhangi bir Xbox Serisi X’e ekleyebilirsiniz, S veya Xbox konsoluna ekleme ve kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler: Xbox düğmesine basarak kılavuzu açın. Profil ve sistem> Ekle veya değiştir> Yeni ekle’yi seçin. Eklemek istediğiniz Microsoft hesabının e-posta adresini girin, ardından Gir’i seçin. Önemli Yapmak istediğiniz işlem bu değilse Yeni bir hesapedin’i seçmediğinizden emin olun. Bunu seçerseniz tamamen yeni bir Microsoft hesabı oluşturursunuz. Eklemek istediğiniz Microsoft hesabınızın parolasını girin, ardından Gir’i seçin. Microsoft Hizmet Sözleşmesi ve Gizlilik Bildirimi’ni okuyun, ardından Kabul Ediyorum’u seçin.

Microsoft hesabınızı Xbox One konsolunuza eklemek amacıyla Oturum Açma ve Güvenlik tercihlerinizi yapılandırmak için adımları uygulayın. Bu işlemleri yaparak yeni bir konsol aldığınızda geçişleri kolay şekilde yaparsınız ve böylece Xbox hesap silme gibi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Yeni konsol alan ya da elindeki konsolu satmak isteyen kişiler için Microsoft bu kolay yolları sunmuştur. Bu yollar sayesinde birçok kişi hesabındaki bilgileri ve kütüphaneyi kaybetmeden işlem yapabilir.

Xbox Hesabını Konsoldan Kaldırma

Xbox hesapları konusunda yeterince bilgi sahibi değilseniz yeni bir konsol aldığınız da ya da eski konsolu başka birine satmak istediğinizde Xbox hesap silme yolunu seçebilirsiniz.  Ancak biz sizin bütün bilgilerinizi ve kütüphanenizi silecek bir işlem olan Xbox hesap silme işlemi yerine sadece hesap kaldırma ve hesap ekleme işlemlerini yapmanız için bilgi sağlayacağız. Xbox konsolundan herhangi bir Microsoft hesabını kaldırmak kolaydır çünkü hesapta oturum açmanız gerekmez. İşte yapmanız gerekenler: Xbox düğmesine basarak kılavuzu açın. Profil ve Sistem> Ayarlar> Hesap> Hesaplarıkaldır’ı seçin. Kaldırmak istediğiniz hesabı seçin, ardından Kaldır’ı seçerek onaylayın. İşlemi tamamladığınızda Kapat’ı seçin. Bu pratik işlemle birlikte bir konsoldaki Xbox hesabı kolayca kapatırsınız. Aynı konsola yeni bir hesap eklemek için yukarıda belirttiğimiz gibi Xbox hesap ekleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun dışında hesabı kapatıp sonra tekrar aynı konsol üzerinden açabilirsiniz. Yine Xbox hesap ekleme işlemlerini takip edebilir ve burada bilgilerinizi girerek oturum açabilirsiniz.

Yorum yapın