Macfit Üyelik İptali

Spor salonları, üyelik yapılarak girilmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Bazı durumlarda aylık olarak, bazı durumlarda ise yarım yıllık veya dört aylık bir süre için üyelik yaptırmak mümkündür. Uzun süreli üyelik yaptırmak daha avantajlı olmakla birlikte, üyeliğin iptal edilmesine neden olacak durumlar ortaya çıkabilir. Söz konusu durumlar ortaya çıktığı zaman Macfit üyelik iptali yapılması gerekir.

Bu işlemi yapacak olan bireylerin; Macfit üyelik iptali nasıl yapılır, neler gereklidir, hangi durumlarda yapılamaz, gibi konular hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Gerekli adımlar izlendikten sonra da Macfit üyelik iptali işlemi tamamlanır.

Macfit Üyelik İptali Hangi Durumlarda Yapılır?

Spor salonu kullanıcılarının Macfit üyelik iptali yapmaları için, bazı sebeplere ve durumlara ihtiyaçları vardır.

Bu durumlar genel olarak şu şekilde ifade edilebilir:

  • Üyelik süresinin dolmasına bağlı olarak, yeniden spor salonuna gelmek istenmemesi
  • Sağlık sorunları ortaya çıkması ve spor aletlerinin doktorlar tarafından zararlı olarak nitelendirilmesi
  • Şehir değişikliği veya konum değişimi yapılmasına bağlı olarak; spor salonuna gelme imkanının olmaması
  • Kişinin hamilelik sürecine girmiş olması ve bu durumda spor salonuna gelmesinin mümkün olmaması
  • Ücret ödemesi yapılması gerektiği için, kişinin maddi durumu yetersiz olduğunda üyelik iptali yapılabilir.

Ortaya çıkması gereken durumlar genel olarak bu şekilde olmakla birlikte, Macfit üyelik iptali için özel nedenler de söz konusu olabilir. Bu durumların yanı sıra, bazı durumlarda da üyeliğin iptal edilmesi söz konusu olamaz. Üyelik iptali yapmak isteyen bireylerin, hangi durumlarda işlemlerini yapamayacaklarını da bilmesi gerekir.

Macfit Üyelik İptali Hangi Durumlarda Yapılamaz?

Bazı durumlarda Macfit üyelik iptali yapılması söz konusu olamaz. Spor salonlarına yapılan üyelik, her iki tarafın (spor salonu sahipleri ve bu salonu kullanacak olan bireyler) da ortak rızasına dayanan bir sözleşme niteliğindedir. Nasıl ki bir sözleşme keyfi olarak fesih edilemezse, spor salonu üyelikleri de tek tarafın özgür iradesine bağlı olarak iptal edebileceği bir durum değildir.

Kişi, belirli bir süre için üyelik yaptırdığında; giriş yaparken veya aylık olarak ödeme yapacak şekilde bir ücret vermek zorundadır. Bu ücret, sözleşme devam ettiği sürece spor salonuna ait olan haktır ve kişi sebepsiz olarak vazgeçemez.

Bu durumun yanı sıra, spor salonunu kullanan ve ödemeyi daha sonra yapacağını taahhüt eden; ancak tam süre dolmadan ve ücret ödemeden ayrılmak isteyen bireyler söz konusu olabilir. Bu durum, sözleşmeye aykırı olan bir durumdur ve yapılması yasal olarak suç teşkil eder. Söz konusu durumlar bu şekilde olduğu zaman Macfit üyelik iptali yapılamaz.

Macfit Üyelik İptali İçin Neler Gereklidir?

Nasıl ki üyelik yapılması aşamasında gerekli olan durumlar söz konusu oluyorsa, üyeliğin iptal edilmesi için de gerekenler söz konusudur. Üyeliğin iptal edilme nedeni sağlık sorunlarına bağlı olan bir durum veya gebelik ise; hastaneden alınacak olan bir sonuç belgesi gerekir. Bu sonuç belgesinde, doktorların spor salonuna giriş yapmalarını önermedikleri de bulunmalıdır. Daha sonra, üyelik sürecinde kullanılmak üzere geçerli olan spor salonu giriş kartlarının teslim edilmesi ve bu kartların geçersiz hale getirilmesi gerekir.

İşlemi yapmaya hakkı olan birey ise, spor salonu kullanıcısının bizzat kendisi olmalıdır. Kendisi olduğunu ise kimliğini göstererek kanıtlaması gerekir. Bu durum da sağlandıktan sonra, kişinin spor salonuna yapması gereken bir ödeme varsa, bu ödemeyi tamamlaması ve buna ait dekont alması gerekir. Gerekenler bu şekilde olmakla birlikte, sağlandıktan sonra üyeliğin iptal edilmesi durumu söz konusu olabilir.

Macfit Üyelik Nasıl İptal Edilir?

Üyeliğin iptal edilmesini sağlamak için üç ayrı yöntem vardır. İlk olarak, kuruluşun kendisine giderek iptal başvurusu talebi yapılabilir. Bu talepte, gereken her şeyin yerine getirildiği incelenir ve alınması gereken bir ödeme olup olmadığı kontrol edilir.

Eğer kişi, ödemesi gereken ücreti peşin olarak teslim etmişse; spor salonuna giriş yapmadığı sürece denk olan tutar iade edilir. Eğer alınması gereken bir ödeme varsa da teslim alınarak üyelik iptali işlemi tamamlanır. Bir diğer yöntem ise İnternet sayfasından yapılacak olan üyelik iptalidir. Bu işlemi sağlamak amacıyla www.macfit.com adresine giriş yapılır. Burada, sayfanın sağ üst kısmında üye girişi bulunur.

Hali hazırda üye olarak bulunan kişi giriş yapar ve yönlendirmeleri takip etmesi gerekir. Kendi sayfası içerisindeki arama motoruna ‘üyelik iptal talebi’ yazması gerekir. Daha sonra sistem tarafından inceleme yapılır ve üyelik iptaline ilişkin bir engel olup olmadığı kontrol edilir.

Bir engel olmadığı durumlarda üyelik son bulur, sorun varsa da eğer kuruluşa yönlendirme yapılır. Son olarak yapılabilecek üyelik iptal yöntemi ise, müşteri temsilcilerine bağlanarak yapılacak olan üyelik iptalidir. Bu durumda; kuruluşun kendisine ait olan kurumsal numara aranır. Yönlendirmeler takip edilerek müşteri temsilcisine bağlanılır.

Gerekli kimlik doğrulamaları sağlandıktan sonra, temsilci tarafından gerekli değerlendirmeler sağlanır. Bulunan tüm durumlar, kuruluşun kendisine ait olan ağ sayfasına aktarılır ve üyelik iptal formu doldurulur. Bu şekilde iptal tamamlanır.

Yorum yapın