D-Smart Abonelik İptali

D-Smart uydu üzerinden televizyon yayını yapan, ayrıca ADSL ve fiber internet gibi hizmetleri de bulunan bir firmadır. Televizyon yayınlarının yanı sıra internet hizmetlerini de tercih eden kullanıcılar zaman zaman aboneliğini iptal etmek isteyebilmektedirler. D-Smart abonelik iptali bazen memnuniyetsizliğe bağlı olabildiği gibi bazen kişisel nedenlerle de gerçekleşebilmektedir.

D-Smart 2007 yılından bu yana Doğan Holding kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Binlerce kanal, hızlı internet bağlantısı, uygun platformlar gibi özelliklerle hizmet sunan D-Smart Türkiye’de ilklere imza atmış bir platformdur. Kullanıcı sayısı fazla olan bu platformda kişiler rahatlıkla televizyon izleme ve internete bağlanma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

D-Smart kullanıcı sayısı fazla olan, iş yerlerine ve evlere yönelik olarak paketler sunan bir TV ve internet hizmetidir. D-Smart abonelik iptali işlemlerinin kolay bir şekilde yürütülmesi mümkündür. D-Smart abonelik iptali isteyen kişiler birden fazla yöntemle bu işlemi gerçekleştirebilirler.

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart aboneliğini sonlandırmak isteyen kişiler için birden fazla yöntem söz konusudur. D-Smart abonelik iptali işlemi bayilere direkt başvuru, posta, faks gibi yöntemlerle çözümlenebilmektedir. D-Smart aboneliklerinin sonlandırılması durumları her bir durumda özel şartlar gerektirir.

Abonelik sahibi ya da vekaletname verdiği bir kişi tarafından abonelik sonlandırılabilir. Ancak mutlaka iptal işleminde abonelik sahibinin ya da vekalet verdiği kişinin başvuru yapması gereklidir. Dilekçenin doldurulması ile Doğan TV Genel Müdürlüğüne bir başvuru yapılması gerekmektedir. Abonelik iptali işlemlerinde dilekçe önemli bir yöntemi oluşturmaktadır. Dilekçenin posta yoluyla gönderilmesi, bu konudaki önemli bir başlığı oluşturmaktadır.

Ayrıca dilekçenin bayiye elden teslimi, faks çekilmesi gibi yöntemlerle de başvuru sağlanabilir. D-Smart koşul gerektirmeksizin abonelik iptali işlemini gerçekleştirmektedir. Dilekçe ile başvurulan abonelik iptali işlemlerinde kişinin ya da vekalet verdiği kişinin kimlik fotokopisi bulunması önemlidir.

Ayrıca vekaletnamenin fotokopisi de gerekli durumlarda talep edilebilmektedir. Bu sebeple vekaletnamenin fotokopisinin de dilekçeye ek olarak eklenmesi önerilmektedir. Dilekçede abonelik bilgisi, TCKN, iletişim bilgileri, D-Smart üye no, ADSL hesap no gibi bilgilerin yer alması gerekmektedir.

D-Smart Abonelik Nasıl İptal Edilir?

D-Smart üyeliği kişiler tarafından çeşitli nedenlerle sonlandırılmak istenmektedir. D-Smart abonelik iptali arayışına giren kişiler net bilgilere ulaşmak için araştırmalar yapmaktadırlar. D-Smart aboneliğini iptal etmek isteyen kişiler bir dilekçe hazırlamalıdırlar. D-Smart yani Doğan TV’ye yazılacak olan bu dilekçe kişinin ve aboneliğin bilgilerini içermelidir.

Güncel bir iletişim adresi kullanılması işlemler sırasında aksayan durumların bildirilmesi adına önemlidir. Güncel iletişim adreslerinin paylaşılması ve bu sayede hesabın sonlandırılmasına dair bilgi alınması mümkündür. D-Smart abonelik işlemlerinde olduğu gibi abonelik sonlandırma işlemlerinde de bu sürecin abonelik sahibi ya da vekalet verdiği bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca kişiler D-Smart aboneliğini sonlandırabilmek adına müşteri hizmetlerini de arayabilirler.

Müşteri Hizmetleri İle Abonelik İptali

Kişiler D-Smart abonelik iptali işlemlerini müşteri hizmetleri hattı üzerinden başlatabilirler. 0850 266 02 66 numaralı müşteri hizmetleri hattından iptal sürecini başlatmak mümkündür. İptal süreci içerisinde istenilen belgelerin tamamlanması ile müşteri hizmetleri üzerinden abonelik işlemlerinin sonlandırılması mümkündür. D-Smart abonelik iptal isteminden kısa bir süre sonra aboneliğin sonlandırılmasını gerçekleştirmektedir.

D-Smart Abonelik İptali Dilekçesi

D-Smart üyeliğinin sonlandırılabilmesi adına abonelik sonlandırma dilekçesi önemlidir. Bu dilekçenin hazırlanmasında belirli bilgilerin içerisinde barındırılması zorunludur.

Dilekçeyi şu şekilde yazabilirsiniz:

” DOĞAN TV GENEL MÜD.

İSTANBUL

… numaralı smart karta bağlı aboneliğimi ve … hizmet numaralı yalın internet aboneliğimi, abonelik süresinde yaşadığım problemlerden/isteğim doğrultusunda iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

ADSL Hesap No: …
D-Smart Üyelik No: …
TCKN: …
Telefon No: …
Adres: ….
İsim Soyisim
İmza”

Bu minvalde hazırlanacak bir dilekçe ile başvuru yapmak ve bu sayede aboneliğin sonlanması mümkündür. Dilekçeye ek olarak eklenecek belgeler dilekçenin en altına Ek.1, Ek.2 şeklinde eklenmelidir. Dilekçe ve eklerinin eksiksiz bir şekilde gönderiminin sağlanması D-Smart abonelik iptali işleminin sağlıklı gerçekleşebilmesinde önemli bir rol oynar.

Faks Yoluyla Abonelik İptali

Aboneler dilekçe hazırladıktan ve ekleri düzenledikten sonra bunları faks çekerek aboneliklerine son verebilmektedirler. 0212 478 03 33 numaralı faks numarasına abonelik iptaline yönelik bir başvuru yapılması bu konuda yeterli olacaktır. Faksın ulaşması ve işleme konulmasının ardından D-Smart abonelik iptali gerçekleşecektir. Müşteri deneyimi adına birçok yöntem ile iptal başvurusu yapmak mümkündür. Faks yoluyla abonelik iptali işlemlerinde dilekçe ve eklerin eksiksiz bir şekilde gönderilmesi yeterlidir.

Bayi Yoluyla Abonelik İptali

Bayilerden D-Smart abonelik iptali yapmak isteyen kişilere gerekli belgeleri hazır etmeleri önerilir. Abonelik iptali için kimliğin arkalı önlü fotokopisi ve dilekçe yeterli olmaktadır. Ayrıca vekaletname verilen kişi iptali gerçekleştirecekse vekaletnamenin fotokopisinin hazırda tutulması önerilmektedir.

Posta Yoluyla Abonelik İptali

Aboneliğin posta yoluyla da sonlandırılması mümkündür. Posta yoluyla “PK:138 Şişli, İSTANBUL” adresine gerekli evrakların gönderilmesi aboneliğin iptalini sağlar. D-Smart abonelik iptali için kişilerin eksiksiz bir şekilde postalama yapması önemlidir. Postalanacak evraklar arasında kimlik fotokopisi, dilekçe, varsa vekaletname yer almalıdır.

Yorum yapın