Anadolu Jet Bilet İptali

Konu Başlıkları

Cep telefonu veya web sitesi veya satış ofisleri aracılığıyla çevrimiçi olarak düzenlenen biletlerde iptal, para iadesi ve değişiklik gibi işlemler havayolunun anlaşmalarına bağlı olarak değişebilir. İptal, iade gibi konularda uçuş saatinizden en az 2 saat önce işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca bu kurallar havayolu şirketinize ve uçuş sınıflarına göre de değişiklik gösterebilir. Bu yazıda Anadolu Jet havayolu şirketinin sınıflarına göre iptal ve iade işlemlerinden, genel şartlardan bahsedeceğiz.

Anadolu Jet bilet iptali nedir? Anadolu Jet bilet iptali nasıl yapılır? Anadolu Jet bilet iptali hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Anadolu Jet Bilet Nasıl İptal Edilir?

İptal / iade için özel bir neden olabilir. Ancak bazı durumlarda, çevrimiçi bilet satın alırken yapılan bir sözleşmeye bağlı olarak iade veya ceza uygulanabilir. Bu gibi durumlarda Anadolu Jet bilet iptali için seyahat edeceğiniz havayolu ile iletişime geçmeniz gerekebilir. İptal ve iade şartlarına göre işlem yaparsanız sadece hizmet bedeli alınır. Ayrıca 12 saatten az kaldıysa para cezası kesilebilir.

Standart Anadolu Jet Sınıfında Bilet Değiştirme Ve İptal Etme

Değiştirdiğiniz bilet ile satın aldığınız bilet arasında fiyat farkı varsa ücret farkı alınacaktır. Ayrıca servis değişim bedeli olarak 15 TL ücret alınacaktır. F, U, V, W, P sınıfında bir biletiniz varsa, iade veya iptal edemezsiniz. Uçuşa 12-2 saat kala yapılan değişikliklerde Anadolu Jet bilet iptali için 100 TL ceza uygulanır. İşlem ücreti yine 15 TL’dir. Değiştirdiğiniz bilet ile sahip olduğunuz bilet arasında sınıf farkı varsa sınıf farkı ücreti alınacak ve sınıf farkı ücreti iade edilmeyecektir. 12 saatten fazla olduğu sürece, yapmak istediğiniz değişiklikler için 100 TL tahsil edilecektir.

İptal iade koşulları; Bir yolcu uçuştan 12 saat önce Anadolu Jet bilet iptali yapmak isterse, bunu yapamaz. İptal iadesi sürecinde yolcuya sadece havalimanı vergisi iade edilir. Yolcunun uçuşuna 12 saatten fazla olan bir biletini iptal etmek istemesi durumunda yolcuya 100 TL para cezası uygulanacak, F, U, V, W, P bileti olan yolcuya iptal ve iade işlemi için ödeme yapılmayacaktır.

Anadolu Jet Ekstra Jet Sınıfında Bilet Değişikliği Ve İptali

Son 2 saat içerisinde Ekstra Jet sınıfında satın alınan bir bilette değişiklik yapmak isterseniz 100 TL para cezası ve 15 TL işlem ücreti alınacaktır. Uçuştan 2-12 saat önce ve 12 saatten fazla; Biletinizi değiştirmek isterseniz 50 TL para cezası ve 15 TL işlem ücreti ödersiniz. Uçuşa 0-2 saat kala Anadolu Jet bilet iptali yapamazsınız.

Biletinizi 12 saatten fazla iptal etmek isterseniz sizden 100 TL istenecektir. Ayrıca biletinizde Ekstra Jet F, U, V, W, P sınıflarından biri varsa, iptal için herhangi bir iade yapamazsınız.

Anadolu Jet Konfor Jet Biletinin Değiştirilmesi Ve İptali

Konfor Jet sınıfı biletiniz varsa uçuşunuzdan önceki son 2 saat içinde değişiklik yapmak isterseniz 100 TL para cezası ve 15 TL işlem ücreti alınacaktır. Ayrıca değiştirdiğiniz biletin sınıf farkını talep etmektesiniz ancak böyle olması durumunda sınıf farkı için ödeme yapılmayacaktır. Uçuşunuz 2 saatten fazla uzaklıkta iken biletinizi değiştirmek isterseniz herhangi bir ceza uygulanmayacak ancak 15 TL işlem ücreti uygulanacaktır.

Uçuşa 2 saat kalana kadar Anadolu Jet bilet iptali yapamaz ve para iadesi talep edemezsiniz. İade edilebilir iptal iadelerinde, yalnızca sizden tahsil edilen havalimanı vergisi iade edilecektir. Uçuşunuza 2 saatten fazla zaman var ise iptal için tarafınıza herhangi bir ceza uygulanmayacaktır.

Anadolu Jet Uçuş İptal Kuralları

Uçuş iptal kuralları isteğe bağlı olan ve isteğe bağlı olmayan iptallere göre değişiklik gösterebilir.

Genel kurallar Anadolu Jet bilet iptali için şöyledir:

  • Taşıyıcı, uçak tipini veya uçuş rotasını Taşıyıcının kontrolü dışındaki nedenlerle değiştirebilir, ancak uçuşu iptal edebilir veya erteleyebilir, önceden onaylanmış bir konumu sağlayamaz, Yolcuyu Durma Noktasına veya rezervasyonla birlikte varış noktasına veya uçuşa teslim edemez.
  • Yolcuya yeterli alana sahip başka bir tarifeli uçuş için talimat verecektir veya yolcuyu, kendi veya başka bir havayolunun tarifeli uçuşlarında veya karayolu ile bilet veya uygun kısmındaki varış yerine gönderecektir.
  • Yeniden düzenlenen bir yolculuk durumunda toplam ücret, fazla bagaj ücreti ve diğer işlem masrafları daha yüksekse, Taşıyıcı sizden herhangi bir ek ücret veya masraf talep etmeyecek ve bu yeni seyahatin ücret ve harcamaları daha düşükse farkı size iade edecektir veya, madde hükümlerine göre ücret iadesi yapacak ve hiçbir şekilde Yolcuya karşı sorumlu olmayacaktır.
  • Taşıyıcı, uçuşu reddedilen Yolculara tazminat ödemeyecektir.
  • Taşıyıcı, hasara neden olma veya hasarın meydana gelebileceğini bilme niyetiyle yaptığı pervasızca hareket veya ihmali dışında, herhangi bir uçuş veya tarih veya saatin performansıyla ilgili olarak çalışanlarının, acentelerinin veya temsilcilerinin, tarifelerin veya diğer yayınlanmış uçuş bildirimlerinin hatalarından veya eksikliklerinden sorumlu değildir.

Hava yolu şirketi için genel kurallar bu şekildedir. Şöyle ki, Anadolu Jet bilet iptali işlemlerini bilet sınıflarına göre kuralları değiştirir.

Yorum yapın