İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram son 10 yılın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Ücretsiz bir şekilde kullanabilen İnstagram kullanıcıları tarafından video ve fotoğraf paylaşım ağıdır. Üstelik ünlü olsun olmasın artık herkes İnstagram kullanmakta. Birçok ünlü kişilerin profillerini görebilir, attığı hikâyeleri izleyebilir, gün içinde takip edebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda size yardımcı olan instagramı sağlık, film, genel kültür, spor, yayın akışı takibi olarak da kullanabilirsiniz.

Peki, çok kullanılan sosyal medya aracı olan instagrama nasıl üye olabilirsiniz? İnstagram hikâye nasıl atarım? İnstagram hesap kapatma nasıl olur? İnstagram hesap kapatma ücretli midir? İnstagram hesap kapatma yaptıktan sonra tekrar hesabımı açabilir miyim? İnstagram hesap kapatma yaptıktan kaç gün sonra hesabımı geri açabilirim? İnstagram hesap kapatma telefondan yapılıyor mu? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapatma Nasıl Olur?

İnstagram herkes tarafından çok kullanılan bir uygulama haline geldi. İnsanlar yararının dışında kullanmaya başladı. Herkes gün içerisinde neler yaptığını paylaşıp hikâye serisi atıyor. Bu yorucu İnstagram uygulamasını kapatmak çok basit.

İnstagram hesap kapatma sizin profilinizi kimsenin göremeyeceği adınızı arattığında size ulaşamayacağı anlamına gelmektedir. Gelelim İnstagram hesabını geçici kapatmanın nasıl olacağına. İnstagram hesabını geçici kapattığınızda profiliniz gizlenmektedir ve istediğiniz zaman geri açabilirsiniz.

Geçici İnstagram Hesabı Kapatma;

Mobil tarayıcıdan ya da bilgisayardan İnstagrama giriş yapınız. İnstagram uygulamasından hesabınızı geçici kapatamazsınız. Giriş yaptıktan sonra profilinizde profilimi düzenle kısmına tıklayın. Sayfada aşağı doğru inin ve hesabımı geçici olarak kapata basınız. Karşınıza hesabınızı neden kapatıyorsunuz sorusu çıkacaktır. Hesabınızı neden kapattığınızı seçip şifrenizi yazınca İnstagram hesap kapatma geçici olarak gerçekleştirilmiş olur.

Kalıcı İnstagram Hesabı Kapatma;

Ancak siz İnstagram hesap kapatma kalıcı olarak istiyorsanız durum daha farklı. Öncelikle İnstagram hesap kapatma kalıcı olarak yaptığınızda İnstagram hesabınızı tekrar açamazsınız. Bu yüzden hesabınızı silmek isteyip istemediğinize iyi karar vermelisiniz. Bu riskin yerine İnstagram hesap silme geçici olarak yapmak daha mantıklıdır.

Eğer İnstagram hesap silme kalıcı olarak yapmak istiyorsanız hesabınıza bilgisayar veya mobil tarayıcıdan giriniz. Hesabımı sil yazısına tıklayın. Neden İnstagram hesabınızı kapattığınızı seçip şifrenizi girin ve hesabınız artık kapanmıştır.

Yorum yapın