İHH Üyelik İptali

İHH veya İHH İnsani Yardım Vakfı 1992 yılında kurulmuş “İyilik her zaman her yerde” sloganıyla kendilerini duyurmaya çalışan bir vakıftır. İstanbul’da Fehmi Bülent Yıldırım tarafından kurulmuştur. İlk defa 1992 yılında Bosna Savaş’ında Müslümanlara yardım göndermek için kurulan bir yardım kuruluşudur. İHH hem yurt içinde hem de yurt dışında yardım eden uluslararası gönüllü vakıftır. İHH’nin eğitim, acil durum, sağlık, arama kurtarma, kayıp arama, kış yardımları, sağlık vb. çalışma alanları vardır.

Peki gönüllü kuruluş olan İHH’ nasıl üye olabilirsiniz? İHH’den haber nasıl alabilirsiniz? İHH üyelik iptali nedir? İHH üyelik iptali nasıl yapılır? Genç İHH nedir?  İHH üyelik iptali ve tüm sorularınızın cevabını sitemizde bulabilirsiniz.

İHH İle İlgili Çalışmaların Detaylı Bilgilerini Nasıl Alırım?

İHH yaptığı çalışmaları 3 aylık periyotlar şeklinde resmi olarak yayımlamaktadır. Bütün merak ettikleriniz, bağışlarınızın hangi kuruluşa gittiği kamuoyuna yayınlanmaktadır. İHH yardım sürecinde ve sonrasında da aynı şekilde denetleme yapmaktadır.

Hem yurt içi hem de yurt dışında yardım yapan İHH dil, din, ırk fark etmeksizin yardım etmektedir. Sadece Müslümanlara yardım edildiği düşüncesi yanlıştır. İHH’nin herhangi bir dernek, cemaat, siyasi partiyle alakası yoktur.

İHH’nin Şubeleri Nerelerdedir?

İHH’nin İstanbul, Kilis, Hatay/Reyhanlı, Şanlıurfa’da şubeleri ve Ankara’da da resmi işlemlerin yürütüldüğü bir temsilciliği bulunmaktadır.

Genç İHH Nedir?

İHH’nin gönüllüleri sadece orta yaşlardaki insanlar değildir. Gençler, üniversite öğrencileri, lise öğrencileri hatta öğretmenlerin teşvikiyle ilkokul ve anaokulu öğrencileri de İHH’nin üyesi olmuştur. İşte bu genç üyelerimize Genç İHH denmektedir.

İHH’ye Nasıl Üye Olabilirim?

İHH’ye hem https://www.ihh.org.tr/gonullu internet adresinden üye olabilirsiniz. Bu başvuru formunda adınız, soyadınız, TC numaranız, cinsiyetiniz, iletişim için telefon numaranız ve e posta adresiniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra gönüllü olarak İHH’ye üye olabilirsiniz veya 0212 631 21 21 numaralı telefondan da İHH çalışanlıyla iletişime geçip gönüllü olarak üye olabilirsiniz.

İHH Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Gönüllü olarak katıldığınız İHH vakfından ayrılmak istiyorsanız İHH üyelik iptalini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İHH üyelik iptali başvuru işlemleri kadar kolaydır. İHH üyelik iptaliniz için 0212 631 21 21 numarası aracılığıyla çağrı merkeziyle iletişime geçebilirisiniz veya https://www.ihh.org.tr/abone internet sitesinden e posta ve cep telefonunuzu girerek üyelik iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın