Google Play Üyelik İptali

Google Play, Android telefonlar için uygulama indirme programıdır. Google Play içerisinde birçok oyunlar, diziler, şarkı indirme programları, video izleme uygulamaları gibi servisler bulunmaktadır. Bu servislerin içerisinde ücretli olanlar da vardır, ücretsiz olanlar da vardır. Aslında telefonunuzu işlevsellik kazandıran program Google Play’dir. Google Play’e üye olmak da çok basittir.

Peki, Google Play üyelik nasıl yaparım? Google Play üyelik iptali nedir? Google Play üyelik iptali nasıl oluyor? Google Play üyelik iptali ücretli midir? Google Play üyelik iptali yaptıktan sonra tekrar Google Play üyelik yapabilir miyim? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında yer almaktadır.

Google Play Üyelik İptali Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle şunu söyleyelim ki uygulamayı sildiğinizde Google Play üyeliğiniz iptal olmuyor. Google Play üyelik iptali için öncelikle Google Play’e giriniz. Hesabınızın açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer ki hesabınız açık değilse hesabınıza giriş yapın. Daha sonra menü kısmına tıklayın ve ardından abonelikler seçeneğine tıklayın. İptal ettirmek istediğiniz aboneliğe dokunun. Karşınıza aboneliğimi iptal et yazısı çıkacaktır. O kutucuğa dokunun ve son olarak karşınıza çıkan talimatları uygulayın.

Geçici Google Play Üyelik İptali

Ancak siz Google Play üyelik iptali yerine Google Play üyelik dondurma yapmak istiyorsanız durum biraz daha farklıdır. Önce Google Play üyelik iptali ve Google Play üyelik dondurma arasındaki farkı söyleyelim. Faturanızı ödediğiniz zamana kadar uygulamayı kullanabilirsiniz daha sonra tekrar faturanızı ödediğinizde uygulamayı da indirdiğinizde kullanmaya devam edersiniz.

Google Play üyelik dondurma için yapmanız gerekenler ise; Google Play’e giriş yapın. Daha sonra hesabınıza giriş yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Eğer hesabınıza giriş yapmadıysanız giriş yapın. Menüye tıklayın ve aboneliklere tıklayın. Karşınıza sahip olduğunuz abonelikleriniz çıkacaktır. Duraklatmak istediğiniz aboneliğe dokunun. Ardından yönete dokunun ve ödemeleri duraklat yazısını seçin. Karşınıza bir tarih aralığı çıkacaktır. Ödemeyi yapmayacağınız ve uygulamayı kullanmayacağınız dönemi seçin son olarak onaylaya dokunun.

Duraklatılmış Google Play üyeliğini tekrar ödeme yaparak başlatabilirsiniz fakat Google Play üyelik iptali yaptığınızda kaldığınız yerden uygulamayı kullanmaya devam edemezsiniz. Tekrar bir üyelik oluşturmanız gerekecektir. Google Play üyelik iptali ücretli midir diye merak edenler için Google Play üyelik iptali ücretli değildir.

Yorum yapın