Facebook Hesap Kapatma

Facebook diğer sosyal medya araçları gibi insanların kendilerini, dostlarını, manzara fotoğraflarını veya bahsetmek istedikleri konuları yazıkları, durum ve konum belirtebildiği, mesajlaşabildiği, hikâyeler atabildiği bir sosyal platformdur. Eskiden Facebook, İnstagram ve Twitter olmadan önce daha popülerdi. Şimdi o favoriliğini kaybetmiş olsa da tüm dünyada hala kullanılmaktadır.

Peki, hala kullanılmakta olan Facebook hesap kapatma nasıl yapılıyor? Facebook hesap kapatma telefondan yapılıyor mu? Facebook hesap kapatma yaptıktan sonra hesabımı tekrar açabilir miyim? Facebook hesap kapatma yaptıktan sonra insanlar benim profilimi görebilir mi? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Facebook Hesap Kapatma Nasıl Olur?

Facebook hesabını kalıcı olarak da silebilirsiniz geçici olarak da kapatabilirsiniz. Facebook hesabını kalıcı olarak silmek sizin Facebook profilinizi tekrar açamayacağınız anlamına gelmektedir. Facebook hesabınızı geçici olarak kapatmak ise Facebook hesabınızı istediğiniz zaman geri açabileceğiniz anlamına gelmektedir. Öncelikle Facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatmayı nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedelim.

İlk olarak Facebook uygulamasını telefonunuzdan silin. Sonra https://www.facebook.com/help/delete_account bu linke tıklayın. Bu linke tıkladığınızda karşınıza bir pop-up penceresi açılacaktır. Pop-up penceresine kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Telefonunuza bir güvenlik kodu gelecektir. Güvenlik kodunu da yazdığınızda girdiğinizde Facebook hesap kapatma kalıcı olarak gerçekleşecektir.

Ancak 2 hafta boyunca Facebook hesabınıza girmemeniz gerekmektedir. Eğer Facebook hesabınıza 2 hafta içerisinde girerseniz Facebook hesap silme kalıcı olarak gerçekleşmemiş olacaktır ve Facebook hesabınızı tekrar dondurmak zorunda kalacaksınız.

Hesabını geçici olarak silmek istiyorsanız ise Facebook uygulamasına girin. Sağ üst köşede bulunan ok işaretinden ayarlara tıklayın. Ayarlardan Facebook bilgilerine tıklayın. Daha sonra dondurma ve silmeye tıklayın. Hesabımı dondura dokunun, hesabımı dondurmaya devam et yazısı çıkacaktır. En son olarak şifrenizi girin devama tıklayın ve hesabımı dondura dokunun. Bu işlemlerin sonunda hesabınız dondurulacaktır.

Facebook Hesap Kapatmadan Sonra Hesabımı Geri Nasıl açarım?

Facebook hesabını geri açabilmek için Facebook hesabınızı kapattıktan maksimum 30 gün geçmesi gerekiyor. Çünkü Facebook hesabınız kapandıktan 30 gün sonra Facebook hesabınız tamamen silinecektir. Facebook hesabınızı geri açmak için uygulamayı tekrar indirin veya bilgisayardan Facebook’u açın. Kullanıcı adınız ve şifrenizle normal giriş yapın.

Yorum yapın