Google Ads İptal EtmeGoogle Ads İptal Etme

Google Ads hizmetleri bilineceği üzere günümüzde kullanılan dijital reklam teknikleri konusunda sıra dışı bir tanıtım ve reklam aracı olarak görülmektedir. Dijital dünyanın sağlamış olduğu reklam ve pazarlama tekniklerinin en etkili şekilde kullanıldığı bu reklam hizmetleri ile kullanıcıların Google tarafından sahip olunan tüm araçlar aracılığıyla reklam çalışmalarının yürütülmesini sağlamaktadır.

Google’ın sahip olduğu diğer platformlar ve araçların son derece geniş yelpazede olduğu düşünülecek olursa söz konusu reklam çalışmaları aracılığıyla yerel olarak milyonlarca global olarak ise milyarlarca internet kullanıcısına ulaşılmasının mümkün olduğu görülecektir.

Bu bağlamda Google Ads hizmetleri tek bir reklam çalışması ile milyarlarca internet kullanıcısına ulaşma konusunda en büyük potansiyele sahip reklam ve tanıtım çalışmalarıdır. Bu potansiyelin bilincinde olan pek çok reklam veren tarafından Google Ads hizmetleri de yoğun bir şekilde tercih edilir.

Bununla birlikte bazı durumlarda reklam verenlerinde Google Ads hizmetlerinden yeteri kadar faydalandıklarını düşünmeleri ile Google Ads iptal etme talepleri ortaya çıkabilmektedir. Google’ın sahip olduğu kullanıcı memnuniyeti üzerine inşa edilmiş yönetim politikaları bu ve benzer tüm cayma işlemlerinde reklam verenlerin ve kullanıcıların haklarını en yüksek düzeyde gözetmektedir..

Google Ads Nasıl İptal Edilir?

Google Ads iptal etme için yapılması gerekenler işlemler birkaç basit adımdan oluşur. Google’ın bu tarz cayma işlemlerinde kullanıcılarına sağlamış olduğu kullanım kolaylığı avantajı ile söz konusu işlemlerin son derece kısa bir sürede hızla gerçekleştirilebilmesine imkan tanınmıştır. Bununla birlikte iptal etme işlemleri sonrasında kullanıcıların pişman olma ihtimalleri de gözetilerek iptal edilen hesaplar 30 gün süreyle güvence altına alınmaktadır.

Adım Adım Google Ads İptal Etme

Google, kullanıcılarına sağladığı araç ve servislerin tamamında kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bu bağlamda Google Ads iptal etme işlemleri de dahil olmak üzere tüm cayma işlemlerinin yapılabilmesine izin verdiği gibi kullanıcılarının haklarını da en etkili şekilde muhafaza etmektedir.

Özellikle Google Ads iptal etme işlemleri sonrasında 4 ile 12 hafta aracılığında kullanıcıların elde ettikleri tüm gelirleri aynı oranda herhangi bir kesintiye uğratmadan kullanıcılara sunuyor olması bu noktada verilebilecek en belirgin örnektir.

Ayrıca Google Ads iptal etme işlemleri diğer platformlarda olduğundan çok daha kolay ve efektif bir hesap kapatma olanağı sunmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşemeye uygun olan işlemlerin Google Ads web sayfasının ziyaret edilmesi ile başladığı da belirtilmelidir.

Google Ads iptal etme işlemleri için takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak Google Ads hesabında oturum açılması gerekmektedir. Bu işlemler için Google Ads servisinin web sitesi ziyaret edilmelidir.
  • Söz konusu web adresine geçildikten sonra giriş adımları takip edilerek kullanıcı adı ve şifre ile giriş işlemleri tamamlanmalıdır.
  • Açılan arayüzde sağ üst bölümde yer alan “Araç” simgesine tıklanması gerekir.
  • Bu bölümde işlemlerin devam edebilmesi adına “Tercihler” seçeneğinin bulunması gerekir.
  • Tercihler seçeneği “Kurulum” butonunun hemen altındadır.
  • Belirtilen seçenek bulunduktan sonra açılan sayfadan “Hesap Durumu” sekmesine geçiş yapılmalıdır.
  • Bir sonraki adımda “Hesabımı İptal Et” seçeneğinin tıklanması ile birlikte süreç tamamlanır.

Google Ads iptal etme işlemleri sonrasında 30 gün boyunca veriler korunmaktadır fakat bu sürecin tamamlanması ile birlikte yapılan reklam çalışmaları ve reklam eşleşmeleri de dahil olmak üzere tüm faaliyetler tamamen kaldırılır.

Aynı zamanda Google Ads hizmetleri kapsamında verilen tüm istatistik, analiz, pazarlama ve yeniden pazarlama listeleri hizmetleri de tamamen kaldırılmaktadır. Bu bağlamda Google Ads iptal etme işlemlerine başlamadan önce kullanıcıların birkaç kez düşünmesi ve aldığı karardan emin olmaları tavsiye edilmektedir.  

Yorum yapın