Facebook Sponsorlu Reklam İptal Etme

Facebook her ne kadar son dönemde tercih edilme konusunda sınırlılık içeriyor olsa da günümüzde henüz tam olarak işlevini kaybetmemiştir. Özellikle uygulama kapsamında yapılan son çalışmalar ile birlikte platformun dijital ticari girişimlerin etkili bir şekilde gerçekleştirilebildiği bir zemine sahip olması sağlanmıştır.

Bu kapsamda Facebook aracılığıyla yürütülecek reklam, tanıtım ve pazarlama olanaklarının da geniş yelpazede çeşitlilik kazandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle Facebook sponsorlu reklam anlaşmaları dijital ticari faaliyetlere giriş yapacak olan kullanıcılar başta olmak üzere tüm tanıtım ve reklam işlemlerinde oldukça sıra dışı avantajlar sağlamaktadır.

Facebook sponsorlu reklam hizmetleri aynı anda milyonlarca Facebook kullanıcısına ulaşabilme konusunda temel bir işleve sahip olmasının yanı sıra etkili bir reklam aracı olarak kullanılmaya da adaydır. Özellikle hedef kitlesinin belirlenmesi konusunda çalışmalar yürüterek bu çalışmalardan verimli sonuçlar elde etmiş olanlar için Facebook sponsorlu reklam hizmetleri etkili bir olanak sağlar.

Facebook Sponsorlu Reklam Nasıl İptal Edilir?

Belirtilen tüm avantajlarına karşın reklam çalışmalarında kullanıcıları sıkmayacak sürelerde tanıtımlar gerçekleştirilmelidir. Dolayısıyla Facebook sponsorlu reklam iptal etme işlemleri doğru zaman geldiğinde yapılması gereken zorunluluklar arasında yer almalıdır..

Facebook sponsorlu reklam iptali için kullanıcıların yapması gereken işlemlerde Facebook tarafından sağlanan kolay işlem yapabilme hizmetleri ile desteklenmiştir ve uygulamanın uzun yıllardır en çok tercih edilen sosyal medya platformu olmasını sağlayan basit işlem yapabilme özeliği önemli bir avantaj elde edilmesini sağlar.

Adım Adım Facebook Sponsorlu Reklam İptal Etme

Facebook sosyal medya uygulamalarının atası olarak kabul edilen ve günümüzde dünya çapında yoğun rağbet gören tüm sosyal medya platformlarının fikri temellerini oluşturduğu kabul edilen sosyal medya platformudur ve günümüzde bulunduğu konum ise bundan çok daha fazlasıdır.

Özellikle reklam, pazarlama ve tanıtım çalışmaları kapsamında geniş bir seçenek yelpazesi vadeden Facebook aracılığıyla en efektif şekilde milyonlarca insana ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda kullanıcıların söz konusu reklam çalışmalarından cayma hakları da Facebook sponsorlu reklam iptal etme işlemlerinde olduğu gibi Facebook tarafından korunmaktadır.

Facebook sponsorlu reklam iptali için tek bir aşamadan oluşan birkaç adımının gerçekleştirilmesi yeterli olacaktır. Hemen her reklam faaliyetinin yönetilebilmesini sağlayan bu işlemler ile diğer reklam çalışmaları hakkında işlem yapılması veya iptal edilmesi de mümkündür.

Facebook sponsorlu reklam iptal etme işlemlerin için takip edilmesi gereken süreç şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak web adresi üzerinden ya da mobil uygulama aracılığıyla uygulamanın ara yüzüne erişim sağlanmalıdır.
  • Açılan sayfada giriş işlemleri “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” giriş yapılarak tamamlanmalıdır.
  • Uygulamanın sahip olduğu arayüze kullanıcı girişi yapılmış olacaktır.
  • Sağ üst bölümde yer alan hesap isminin yazılı olduğu sekmeye tıklanmalıdır.
  • Burada açılan pencereden “Ayarlar” bölümüne geçiş yapılmalıdır.
  • Ayalar sekmesinde bulunan “Reklam Yöneticisi” bulunmalıdır.
  • Açılan sayfada reklamlar, reklam setleri ya da kampanyaların bulunduğu geniş bir alan oluşacaktır.
  • Bu alan içerisinde silinmesi arzu edilen sponsorlu reklam bulunmalıdır.
  • İptal edilmesi arzu edilen sponsorlu reklamın sağ bölümünde yer alan kutucuğun işaretlenmesi gerekir.
  • Alt bölümde yer alan işlem çubuğunda “Çöp Kutusu” simgesinin bulunduğu araca tıklanmalıdır.

Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte Facebook sponsorlu reklam iptal etme süreci de sonuçlanmış olacaktır.

Bu noktada Facebook sponsorlu reklam iptal etme işlemlerinin takip edilerek yapılan diğer reklam, tanıtım ve pazarlama anlaşmalarının silinmesi, iptal edilmesi ya da yönetilebilmesinin de mümkün olduğu belirtilmelidir. Facebook “Reklam Yöneticisi” bölümü aracılığıyla kullanıcılarının reklam ve pazarlama çalışmalarını en efektif şekilde yönetebilmelerine izin vermektedir.

Yorum yapın