Bitaksi Nasıl İptal Edilir?

Bitaksi nasıl iptal edilir? birçok yolcu tarafından araştırılan ve merak edilen bir konudur. Ulaşımın hızlandığı günümüzde, iki nokta arasında hızlıca gidip gelmenizi en etkili yolu araçlardır. Ancak kişilerin şahsi vasıtaları yoksa veya herhangi bir nedenle kullanılamıyorsa, taksiler devreye girer.

Her il ve ilçede şehir içi otobüsler de olmakla birlikte acil, hızlı ulaşım yapılması gerekliyse herkes taksi aramaya başlar. Ancak herkesin bildiği üzere uygun bir taksi bulmak oldukça zordur. Bitaksi de burada devreye girer.

Kullanıcılara konumlarına en yakın taksiyi hızlıca bulup, kısa sürede çağırma imkânı verir. Böylece hiçbir zorluk çekmeden, yorulmadan taksi adrese kadar getirilebilir. Ancak bazı kullanıcıları, üyeliğini silmeyi talep edebilir. Peki, Bitaksi nasıl iptal edilir?

Bitaksi İptali Nasıl Yapılır?

BiTaksi üyelik silme oldukça pratik bir işlemdir. Bunun için kullanılabilecek iki yöntem vardır. İlki hesaba giriş yaparak, bilgilerim ve ayarlar yolunu izleyerek, gerekli iptal işlemlerini gerçekleştirmedir.

Aynı zamanda telefonla irtibat kurarak da iptal edilebilir. Bunun için 0850 333 4700 numarası aranıp, işlem yapılabilir. Ancak burada dikkat etmeniz önerilir. Zira kullanılan telefon numarası ile maksimum 3 üyelik açılabilir.

Bu nedenle her üyelik silmede düşünmeniz önerilir. Eğer emin değilseniz ve üçüncü kez açmışsanız, karar vermeniz tavsiye edilir. Konu hakkında ve site üzerine detaylı bilgi için site ziyaret edilebilir.

Bitaksi Hangi Şehirlerde Vardır?

Bitaksi tarafından sunulan hizmet, birçok kişi tarafından kullanışlı bulunur. Bu sebeple herkes bulunduğu ilde aramaya başlar. Ancak uygulama şimdilik Ankara ve İstanbul içerisinde geçerlidir. Ancak diğer şehirler üzerine de çalışmalar yapılmaktadır.

Bitaksi İptal Politikası

Eğer uygulamanın kullanılabileceği şehirlerden birisindeyseniz, öncelikle Bitaksi iptal politikası nedir konusunu da bilmeniz gerekir. Bu konuda tüm maddeler, kullanım koşullarında yer alır.

Buna göre yolcu aplikasyona kaydını gerçekleştirip, açarak taksi çağırırsa kendine en yakın taksi yönlendirilir.  Sürücü kabul ederse araç ile sürücüye dair bilgiler, yolcuya aktarılır.

Yolcuların iptal etme hakkı bulunur. Bu ekranda yer alan ilgili iptal butonuna tıklandıktan sonra yapılabilir. Bu yapılmazsa ataması gerçekleştirilen taksinin bekleneceğini, binileceğini kabul edilmiştir. İptal işlemi sürücü atanması ardından,  2 dakika içerisinde yapılabilir.

Ancak bilmeniz gereken,  ilk işlem ardından size bir uyarı verilip, haksız iptallerde ücretlendirme olacağına dair bilgilendirme yapılır. Bundan sonra yeniden yapılması, her iptalde 5 Türk Lirası cezaya neden olur.

Bitaksi Nasıl Çalışır?

Peki, Bitaksi nasıl çalışır? Günümüzde birçok insan bir ürün veya hizmet almadan ne olduğunu, nasıl çalıştığını öğrenmek ister. Bu durum yolcular açısından da önemlidir. Bitaksi için en önemli soru duraklar veya plaka sahipleriyle çalışılıp, çalışılmadığıdır.

Kendi sitesinde yer alan bilgilere göre, sürücüler Bitaksi kadrolu çalışanı değildir ve sürücüler platformu kullanmak üzere üye olur.  Ayrıca sürücülerle çalışılır. Dolayısıyla durak ya da plaka sahipleri söz konusu değildir.

Bitaksi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bitaksi ödeme için farklı yöntemler vardır. Yolcular herhangi birini kullanabilecek olup, herhangi bir durum fark etmemektedir. Banka kartlarıyla ödeme yapılabilecek olup,

  1. Garanti Bankası,
  2. İş Bankası,
  3. Akbank,
  4. Yapı Kredi Bankası söz konusudur.

Kredi kartlarında ise MasterCard, Visa ya da American Express bulunan yurt içi ve dışı kartlar geçer konumdadır. Aynı zamanda toplamda 3 kart tanımlanabilir.

Genel olarak baktığımızda Bitaksi oldukça pratik bir uygulama olduğu görülür. Üye olunabilmekle beraber, kullanıcılar silme işlemleri de yapabilir. Ancak sisteme tanımlanan telefon numarasıyla en fazla 3 üyelik hesabı açılabilir. Dolayısıyla dikkat edilmelidir.

Yorum yapın