Arayanı Bil Servis İptali

Telefon operatör firmaları günümüzde sağladığı pek çok farklı hizmet ile kullanıcılarına avantajlı paketler sunmaktadır. Özellikle telefon kapalıyken kim aramış Turkcell gibi operatörler tarafından sağlandığı gibi aynı zamanda Türk Telekom ve diğer tüm operatörler tarafından da söz konusu hizmet sağlanmaktadır.

Telefon kapalıyken kim aramış Türk Telekom tarafından sağlanan hizmetin özel ismi olarak da Arayanı Bil servisi sağlanır. Söz konusu servis Türk Telekom kullanıcılarına bazı kolaylıklar sağladığı gibi arayanların kim olduğunu öğrenme ve arayan hattın kime tanımlı olduğunu bilme hizmetidir.

Söz konusu servis ile sağlanan avantajlar ise hizmetin sahip olduğu isim ile anlaşılandan çok daha fazladır. Arayanı Bil servisi, bu hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcıların telefonları kapalı ya da açık olsun fark etmeksizin kimin aradığının anlaşılmasını sağlıyor olmasının yanı sıra kaç kere arandığının bilgisini de kullanıcılara sunar.

Bazı durumlarda ise kullanıcıların Arayanı bil servis iptali gerçekleştirmek zorunda kaldığı bilinmektedir. Özellikle servisin sağladığı olanaklardan faydalanmak istemeyen ya da servisin işlevini yerine getirdiği için artık hizmetlerden faydalanmak istemeyen kullanıcıların söz konusu hizmetten çatma hakları da bulunmaktadır.

Arayanı bil servis iptali son derece basit birkaç adımdan oluşuyor olmakla birlikte kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmesi ve dolayısıyla son derece hızlı bir şekilde servisten cayma hakkının kullanılabilmesi mümkündür.

Arayanı Bil Servisi Nedir?

Öncelikli olarak Arayanı Bil Servisi nedir? sorusuna bir cevap aranmak gerekirse, belirtilmiş olduğu gibi servis sadece adından anlaşılan hizmeti sağlıyor olmaktan çok daha fazlasını vadetmektedir. Türk Telekom tarafından sağlanan servisin sağladığı en temel avantaj kullanıcıları arayan telefon numaralarının rehberde kayıtlı olmalarına karşın ad soy ad bilgilerini sağlıyor olmasıdır.

Bununla birlikte Arayanı Bil Servisi kurumsal hizmetler bağlamında sağlanıyor olduğundan kullanıcıların edindikleri bilginin güvenirliği konusunda herhangi bir endişe duymalarına gerek de bulunmamaktadır. Türk Telekom tarafından gerçekleştirilen çeşitli iş birlikleri ile sağlanan bu servisin verdiği bilgiler kesin olma mahiyetine sahiptir.

Aynı zamanda Arayanı Bil Servisi iptal işlemlerine geçemden önce söz konusu servisin sahip olduğu 2 temel işlevden de bahsedilmelidir. Servis ulaşılamayan durumlar ve her durum için olmak üzere iki farklı seçenek sunar. Her durum için kullanılan servislerde telefonların açık olması durumunda bile arayanların ulaşılamıyor mesajı almalarını sağlar.

Servisin sunmuş olduğu bir diğer seçenek ise ulaşılamayan durumlar için servisin aktif hale gelmesidir. Bu tarz kullanımlarda da telefon kapalıyken yapılan tüm aramalar servis hizmetleri kapsamında depolanır ve aramayı kimlerin ya da kimin yaptığı ile ilgili detaylı bilgi kullanıcılara sağlanır.

Her iki işlev için de Arayanı Bil Servis iptali yapılması adına kullanılacak yöntem aynıdır. Her ne kadar servisin birbirinden farklı işlevleri bulunuyor olsa da kullanıcıların servisten cayma hakkı bağlamında her iki servisin iptali için de yapması gerekenler son derece basit ve kolay şekilde aynılık taşımaktadır.

Atayanı Bil Servisi Adım Adım İptal Etme

Arayanı Bil Servisi iptal etme işlemleri için adım adım yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikli olarak telefonun mesajlar bölümü açılmalıdır.
  • Buradan “Yeni Mesaj Oluştur” seçeneği tıklanmalıdır.
  • Mesajlar bölümünde “Alıcı” seçeneğine “5555” yazılmalıdır.
  • Yine aynı arayüzde altta bulunan “Metin Oluştur” ya da “Metin Yaz” bölümlüne “ARAYANIBIL IPTAL” yazılmalıdır.
  • Son olarak yazılan mesaj ve alıcı kısmı kontrol edildikten sonra kısa mesaj olarak gönderilmelidir.

Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte Arayanı Bil Servis iptali gerçekleşmiş olacaktır ve anında kısa mesaj ile operatör bilgi verecektir.

Yorum yapın