Avon Üyelik İptal Etme

Konu Başlıkları

Avon üyelik kişilere firma kapsamında temsilci olma imkânı vererek, bir gelir kazanmasına yardımcı olur. Bu nedenle Türkiye’nin dört bir yanından üyesi vardır. Bunun nedenlerinden biri de kolay bir hesap açma işlemi olmasıdır.

Bununla beraber kişiler bir süre sonra hesabını iptal etmek isteyebilir. Bunun birçok nedeni vardır. Kargolarda problem yaşanması, kişilerin artık satış yapmak istememesi bazı sebeplerdir. Üyelik iptali mümkün olmakla beraber, kişilerin tercih edebileceği çok sayıda yöntem vardır.

Peki, Avon üyesi olmak isteyenler ne yapmalıdır ve hesap nasıl silinir?

Avon Üyelik Şartları Nedir?

Avon üyelik öncesinde bazı şartların olduğu bilinmelidir. Bunun için öncelikle kişiler 18 yaş ve üzerinde olmalıdır.

Ayrıca Türkiye sınırları içerisinde yaşanmalıdır. Kişiler aynı zamanda kimlik numarasını da belirtmelidir. Kişiler üyelik işlemlerini, ülkemizin herhangi bir yerinden yapabilir.

Avon Üyesi Nasıl Olunur?

Avon üyesi olmak oldukça kolay olup, kendi sitesi üzerindeki formdan yapılabilir. Burada yer alan bilgiler şöyledir;

 1. Adı
 2. Soyadı
 3. Gün-Ay-Yıl Şeklinde Doğum Tarihi
 4. T.C. Kimlik No
 5. E-mail
 6. E-mail tekrar
 7. Cadde / Sokak
 8. Sokak
 9. Adres Diğer
 10. Bina no
 11. Posta kodu
 12. İl
 13. İlçe
 14. Mahalle / Köy
 15. İş Telefonu
 16. Ev Telefonu
 17. Ulaşılabilecek Telefon Numarası
 18. Ulaşılabilecek Uygun Zaman
 19. Avon’u Nereden Duydunuz

Gerekli yerlerin doldurulması ardından, gönder butonuyla form aktarılabilir.

Avon Satışları Nasıl Yapılır?

Avon içerisine her gün çok sayıda temsilci katılır. Bu nedenle bazı kişiler, satış yapmada büyük problemler yaşayabilir. Burada ilk tavsiye edilen, ürünleri sizin de kullandığınız izlenimi oluşturmak, bunu bir yaşam yapmadır.

Zira siz kullanmıyorsanız, başka insanların tercih etmesi de çok zordur. Ancak kişisel olarak kullanırsanız nasıl uygulandığını ve avantajlarını da dile getirip, ikna edici olabilirsiniz.

Ayrıca sürekli satış yapmaya çalışmak yerine, bunu yaşamın içerisine entegre edip, her fırsatta anlatmak daha avantajlıdır. Eğer çantanızda birkaç ürünü sürekli taşırsanız, arkadaşlarınızla konuşurken bile satış yapma imkânı bulabilirsiniz.

Ek olarak bölge satış yöneticisi de ilgili toplantılar yapar. Kişiler bunlara da katılmalıdır.

Avon Üyelik İptali

Avon üyeliğimi iptal et yapmak istiyorsanız, üç farklı seçeneğiniz mevcuttur. Ancak temsilciliğinizi sonlandırma durumunuza göre, bir çözüm bulmanız da mümkün olabilir. Birçok kişi kargoyla alakalı sorunlar yaşadığı için, bu yüzden iptal etmek isteyebilir.

Avon Türkiye’de çok sayıda müşteri ve temsilciye sahiptir. Söz konusu temsilciler sadece büyük şehirlerde değil, ilçe ve köylerde dahi bulunur. Dolayısıyla bazı durumlar kargoyla ilgili problemler yaşanabilir.

Bu gibi durumlarda tavsiye edilen iki durum vardır. Eğer kargonuzun geç gelmesi ya da adreste bulamama gibi meseleler varsa, ilgili şubeye gidilerek problem aktarılıp, sorun çözülebilir.

Konu üzerine yardımcı olacak bir diğer durum da Avon müşteri hizmetleri ile irtibat kurup, durumu anlatmadır. Böylece size bir çözüm sunulabilir.

Ancak doğrudan hesabınızı kapatmak istiyorsanız, ilk seçeneğiniz dilekçe yazmadır. Bunun için gerekli yazım kuralları bilinmedir. İnternete bakılırsa bunun üzerine çok sayıda örnek bulabilir. Doğru bir dilekçe yazıldıktan sonra, faks şeklinde atılabilir.

İkinci silme şekli ise 3 kampanya boyunca üst üste sipariş vermemedir. Eğer dilekçe yazıp, fakslamakla uğraşmak istemiyorsanız, tek yapmanız gereken 3 kampanyanın geçmesini beklemedir. Zira sistem, sizi otomatik olarak siler.

Ancak bazı üyeler beklemeden, hemen iptal etmek de isteyebilir. Bunun için sonuncu yöntem de bölge satış yöneticisine gitmedir. Her temsilci bir yöneticiye bağlıdır. Eğer kendisine ulaşırsanız, gerekli işlemleri başlatabilir.

Yorum yapın