Aliexpress Üyelik İptali

Aliexpress günümüzde en çok tercih edilen dijital Pazar uygulamaları arasında yer almaktadır. Son derece uygun fiyatlarla oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan platform, kullanıcılarına bunların dışında pek çok farklı avantaj da vadetmektedir. Buna karşın bazı durumlarda kullanıcıların platform üzerine sahip oldukları hesapları veya üyelikleri sonlandırmaları gerekir. Aliexpress üyelik iptali konusunda kullanıcılarına cayma hakkı sunuyor olduğundan bu işlemlerin son derece basit bir şekilde kolaylıkla yapılabilmesi de bu bağlamda mümkündür.

Aliexpress Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Aliexpress tüm dünyada faaliyet gösteren devasa hacme sahip bir dijital Pazar olmaktan çok daha fazlasıdır ve günümüzde tüm dijital alışveriş siteleri arasında sahip olduğu özellikler ile fark yaratır. Kullanıcılarına son derece uygun fiyatlarla talep ettikleri ürün veya hizmetlere ulaşabilmeleri gibi oldukça efektif bir avantaj sağlayan platform, aynı zamanda Aliexpress üyelik iptali işlemlerini de kullanıcı hakları kapsamında saklı tutmaktadır.

Dolayısıyla kullanıcıların platform tarafından sağlanan hizmetlerden caymaları ve hesaplarını kapatabilmeleri mümkündür. Üstelik Aliexpress hesap kapatma işlemleri tıpkı üyelik işlemlerinde olduğu gibi son derece kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Bu kapsamda kullanıcılar arzu etmeleri durumunda hizmetlerden cayma hakkını kullanarak hesap kapatma işlemlerine başvurabilir.

Adım Adım Aliexpress Üyelik İptali

Aliexpress hesap silme işlemleri için öncelikli olarak giriş yapılması gerekir. Bu noktada kullanıcıların yaşadığı en temel problemler arasında uygulamada bulunan hesabın şifresinin hatırlanmaması gelmektedir. Bu tarz sorunlar ile karşılaşılması halinde hesap silme işlemlerinin tamamlanabilmesi adına öncelikli olarak şifrenin yeniden oluşturulması gerekir.

Aliexpress üyelik iptali için yeni şifre oluşturarak giriş yapmak isteyen kullanıcıların platforma giriş yapılmasını sağlayan bölümde yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanmaları gerekir. Bu seçenek kullanıcılara adım adım yeni şifre oluşturma konusunda yönlendirme sağlayacaktır. Bu yönlendirmenin takip edilmesi ile birlikte yeni parola aracılığıyla sisteme giriş yapılabilir ve buna bağlı olarak Aliexpress üyelik iptali işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Aliexpress hesap silme işlemleri için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak https://www.aliexpress.com/ adresi üzerinden firmanın sahip olduğu resmi web adresine geçiş yapılmalıdır.
 • Burada sağ üst bölümde yer alan “Hesap” sekmesine tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfada “Giriş Yap” butonu tıklanarak kullanıcı girişi bölümüne geçilmelidir.
 • Bu bölümde kullanıcı bilgileri talep edilecektir.
 • “E-posta adresi veya Üye Kimliği” bölümüne platform kapsamında sahip olunan üyelik ismi ya da platforma üyelik işlemleri bağlamında kullanılan mail adresi yazılmalıdır.
 • Hemen alt satıra geçilerek “Şifre” bölümüne uygulamaya giriş yaparken kullanılan şifre yazılmalı ve sonrasında “Giriş Yapın” butonuna tıklanmalıdır.
 • Aliexpress giriş işlemleri için Facebook, Google, Twitter ya da Apple adreslerinin de kullanılmasının mümkün olduğu belirtilmelidir.
 • Dolayısıyla kullanıcılar belirtilen sosyal medya araçlarında bulunan hesapları aracılığıyla da giriş işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte platformda bulunulan üyeliğe giriş yapılmış olacaktır.
 • Sağ üst bölümde yer alan “Hesabım” seçeneği tıklanmalıdır.
 • Sonrasında “Hesap Ayarları” bölümü bulunarak buraya giriş yapılmalıdır.
 • Bir sonraki adımda “Profilimi Düzenle” seçeneği tıklanmalı ve hesap kapatma sayfasına geçiş yapılmalıdır. Burada bir link görünmesi de mümkündür söz konusu linke tıklanması gerekir.
 • Burada açılan sayfadan “Hesabı Kapat” seçeneği tıklanarak işlemler sonlandırılır.

Bu adımların takip edilmesi durumunda Aliexpress hesap silme işlemlerinin tamamlanması mümkündür. Anında gerçekleşen işlemler sonrasında sahip olunan Aliexpress hesabı kapatılacaktır ve platform tarafından sağlanan hizmetler de tamamen kesilecektir. Bu bağlamda kullanıcıların hesap kapatma işlemlerine geçemeden önce sağlıklı şekilde düşünmesi ve kararını tekrardan göden geçirmesi tavsiye edilir.

Yorum yapın