Bigo Live Hesap Silme, Bigo Live

Dijital dünyada ve sosyal medya platformlarında kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Kullanıcıların arttığı ve giderek daha yaygın bir hal alan bu platformlarda harcanan zaman da özellikle salgının da etkisiyle hızla artıyor. Kullanımın ve sürelerin artması bir yandan platformlar için avantajlı olurken diğer yandan da bir dezavantaj halini alıyor. Daha uzun süreler aynı platformlarda vakit geçiren kullanıcılar hızlı bir şekilde sıkılarak kısa sürede başka platformları denemek istiyorlar. Bigo Live hesap silme seçeneği de bu kişilerin sık sık araması nedeniyle sık sorulan sorulardan biri haline gelmiştir. Ancak hesaplarını kapatmak isteyen kullanıcılara kötü bir haberim var, Bigo Live hesap silme seçeneğine sahip değil. Aynı zamanda platform kullanıcıları için dondurma olasılığı da sunmuyor. Bu yüzden eğer hesabınızı kapatmak isterseniz en kısa sürede Bigo Live destek ekibi ile iletişime geçmelisiniz.

Bigo Live Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Arkadaşlık ya da sohbet uygulamaları temelde kullanıcılarını aktif tutmaya odaklanır, bunun yanında hesabını kapatmak isteyen kişilere de olanak sağlarlar. Ancak Bigo Live hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen kullanıcıları için bir Bigo Live hesap silme yolu koymamış. Bigo kullanan bir kişinin Premium abone olması durumunda bu aboneliği birkaç dakika içerisinde bitirmesi mümkün ancak hesabı kapatma gibi bir yol yok. Kullanıcılar genelde bir süre platformu kullanıyor ancak daha sonra bu platformu uzun süre kullanmaları nedeniyle hesaplarını kapatmak istiyorlar. Ancak Bigo Live hesap silme şansına izin vermediği için genelde profillerindeki tüm bilgileri temizleme ve daha sonra uygulamayı silme yolunu kullanıyorlar. Ancak bu tam anlamıyla bir hesap kapatma işlemi olmuyor. Eğer hesabınızı tamamen kapatmaya kararlıysanız Bigo Live destek ekibi ile iletişime geçmelisiniz. Hesabın kapatılması için iletişime geçmeden önce profilde size ait olan tüm bilgilerden kurtulun ve sonrasında destek seçeneğiyle birlikte teknik ekibe hesabınızı kapatmak istediğinizi belirten bir mail gönderin. Kısa süre içerisinde destek ekibi size dönüş yaparak talebinizin sonuçlarını ileteceklerdir. Bu işlem yapılmadan önce eğer varsa ücretli aboneliğinizi iptal ettirmeniz gerekir, aksi taktirde hesap kalıcı olarak kapatılamaz. Diğer yandan eğer teknik ekip aracılığıyla hesabınız tamamen kapanırsa sahip olduğunuz bilgiler ve profile tanımlı olan ek haklar da kaybolacaktır. Tüm bunlar kalıcı bir silinme durumuyla karşı karşıya kaldıkları için geri döndürmenin bir yolu yoktur. Bu nedenle karar vermeden önce dikkatli şekilde düşünmeniz gerekir.

Bigo Live Premium Abonelik İptali

Bigo Live kullanıcısı olarak Premium versiyon kullanıyor olabilirsiniz. Bigo Live hesap silme gibi bir şansınız olmasa bile bu ücretli abonelikleri iptal edebilirsiniz. Böylece hesabınız açık kalmaya devam etse bile en azından ücret ödemekten kurtulursunuz. Bu aboneliği sonlandırmak için akıllı cihazınızdaki mağazaları ziyaret etmeniz gerekir. Bir Android cihaz kullanıcısı Play Store üzerinden Bigo Live hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Doğru Google Hesabı’nda oturum açıp açmadığınızı kontrol edin. Menü Abonelikler’e dokunun. İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin. Aboneliği iptal et’e dokunun. Talimatları uygulayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra aboneliğiniz sonlandırılmış olur. Kullandığınız cihaz Apple ise bu kez işlemleri Apple Store üzerinden yapmanız gerekecektir. Yine menüye girmeli ve aboneliklerinizi bulmalısınız daha sonra listelenen abonelikler arasında Bigo Live’ı seçerek iptal et butonunu kullanmalı ve aboneliği iptal etmelisiniz. Bu işlem gerçekleştirirken bir sorunla karşılaşırsanız ilk etapta size hizmet sağlayan mağaza ile ilgili bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışın eğer sorunun bu dijital mağazada olduğunu düşünmüyorsanız en kısa sürede Bigo Live ekibine ulaşın ve sorunu bildirin. Sorun hakkında Bigo Live ekibi size daha detaylı bilgi verecektir. Sorunun kendi ekiplerinin hatası nedeniyle gerçekleşmesi durumunda ise işleminizde size yardımcı olacaklardır.

Bigo Live Ekstra Özellikler

Tüm arkadaşlık ve sohbet sitelerinde olduğu gibi insanların yayın yaparak sosyalleştiği ve birbirleriyle sohbet ettiği Bigo Live uygulamasında da farklı kategoriler vardır. Standart kategori genelde ekstra haklara sahip değildir. Ücretli abonelik açtıran kullanıcılar ise VİP sınıfta yer alırlar ve bu kullanıcılar başta token olmak üzere birçok yeni özelliğinde sahibi olurlar. Ayrıca VİP üyeliğe geçiş yapmadan da normal bir üye olarak bağış tokenleri satın alabilirsiniz. Ancak tek tek bu özellikleri almak yerine bütüncül bir şekilde VİP üye olmak daha yararlı olabilir. Bigo ne kadar eğlenceli olsa da ekstra özelliklerine rağmen bir süre sonra insanların ilgisini çekmemeye başlayabilir. Bigo Live hesap silme işlemi olmadığı için hesabı kullanmayı bıraktığınız durumlarda ücretli aboneliğinizi de bitirmeniz gerekir. Bunu gerçekleştirmek için de cihazınızın mağazasında abonelikleri bulmanız ve buradan işlem yapmanız gerekir. Bigo’da hesabınız gönderdiğiniz mail sonrasında kaldırılmazsa hesabınız kalır ve istediğiniz an kullanıma devam edebilirsiniz. Böylece hesabınızdaki bilgiler siz kaldırana kadar kalacaklardır. Yine hesapta yüklü bulunan ek haklar da siz kullanana kadar profilinizde korunmaya devam edecektir. Hesabın tamamen kapanması durumunda ise tüm haklar ve size ait tüm bilgiler eski hesapla birlikte kaldırılır.

Yorum yapın