Azar Hesap Silme, Azar Platformu

Son yıllarda internet hayatımızın merkezine yerleşti ve etkileyici özelliklere sahip telefonlarla birlikte sosyal medya platformlarını da beraberinde hayatımızın merkezine çekti. İnsanlar yoğun ve durağan günlerinde eğlenmek ve diğer insanlardan haberdar olmak için sosyal medyayı kullanıyor. Özellikle de 2020 yılında karşımıza çıkan ve hala etkisi devam eden salgın sosyal alanları çok fazla kısıtladı. Bu yüzden de insanlar sosyal hayatını neredeyse tamamen sosyal medya platformlarına bağladı. Bu süreçte aktif kullanıcı sayısı da artmaya başladı. Sonuç olarak Facebook, İnstagram ve Twitter dışında onlarca farklı sosyal medya platformu eyleme geçti ve milyonlarca kullanıcıyı kendine çekmeyi başardı. Bu platformlardan bazıları görsel içeriklere ağırlık verdi, bazıları yazılı, bazıları ise sadece video kabul etti, bu şekilde birçok platform yayına başladı. Azar platformu ise insanları canlı görüntülü görüşmelerde karşı karşıya getirmek üzerine kurgulanmıştır. Ancak bu görüşmelerdeki en önemli nokta kişilerin tamamen rastlantı sonucu karşılaşıyor olmasıdır. Sizin hesap açtıktan sonra kimlerle görüşeceğiniz tamamen sistem tarafından seçiliyor. Siz de karşınıza gelen kişiler ile sohbet ederek zaman geçirebiliyorsunuz. Özellikle salgın dönemi olduğu gibi evde uzun süre vakit geçirilen dönemler için oldukça popüler olan bir uygulamaydı. Ancak uygulamayı kullanıp artık eski zevki alamamaya başladıysanız Azar hesap silme seçeneğini bir değerlendirin diye tavsiyede bulunabilirim. Azar platformu ara vermek isteyen kişiler için bir hesap dondurma seçeneği sunmadığı için eğer hesabınızı diğer kişilere karşı da kapatmak istiyorsanız Azar hesap silme seçeneğini kullanmalısınız.

Azar Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarının sayısı çok fazla artınca kullanıcılar için birçok alternatif de oluşuyor. Bu nedenle kullanıcı bir platformu kullanmayı sevmezse ya da kullanmaktan sıkıldığı için yeni bir platforma üyelik açmak isterse ilk işlem olarak diğer platformdaki hesaplarını siliyor. Bu nedenle bu yazıda size Azar hesap silme işlemi nasıl yapılır konusunu anlatmaya çalıştık. Öncelikle bilinmelidir ki Azar platformu kullanıcılarının ara vermesi için onlara bir hesap dondurma seçeneği sunmaz, bu nedenle ister ara verin isterseniz de dönmemek üzere gidin yapmanız gereken şey kalıcı olarak hesap silmektir. Ancak bu durum dondurmanın avantajlarını da ortadan kaybeder. Çünkü dondurma işlemi ile bilgiler korunup tekrar girildiği taktirde aktif hale gelirken silme durumunda eski hesap tamamen silinir ve bilgiler de onunla beraber kaybolur. Tekrar girmek isterseniz de en baştan bir hesap açmanız gerekir. Azar hesap silme istediğinizden eminseniz; arkadaşlar sekmesine giderek ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar çarkına tıklayın. Hemen ardından “Azar Hakkında”ya tıklayın. Bu işlemin ardından da “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayın. Bu işlemlerin ardından, hesabınızı sildiğinizde arkadaşlar, iletiler, Değerli Taşlar ve hesabınızın tüm bilgilerinin kalıcı olarak kaybedileceğini hatırlatacak olan bir onay penceresi göreceksiniz. Eğer hesabınızı silmek istediğinize eminseniz, Tamam seçeneğine tıklayın. Azar hesabını silme hakkında unutmamanız gereken bir husus da aktif aboneliğiniz varsa bunu kapatmanız gerektiğidir.

Azar Hesap Silme ve Abonelik İptalleri

Azar platformunu kullanmaya ara vermek ya da tamamen bırakmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece bir işlem vardır, o da Azar hesap silme. Çünkü Azar kullanıcılarına hesaplarını askıya alabilmeleri gibi bir imkan tanımamıştır. Azar hesabınızı tamamen silme kararı aldıysanız dikkat etmeniz gereken oldukça önemli bir husus vardır. Sosyal medya platformlarının bir bölümünde Premium veya VİP adı altında ek hizmetler sunan seçenekleri vardır. Bunlar genelde görüşme, buluşma ya da arkadaşlık platformlarında bulunur. Azar platformu da ekstra özellikler için paketler sunmaktadır. Eğer bu paketlerden daha önce satın alarak VİP üye olduysanız hesap kapatma işleminden önce bu aboneliği sonlandırmanız gerekir. Eğer kullandığınız cihaz Android işletim sistemine sahipse bu işlemi Google Play üzerinden yapabilirsiniz.  Abonelik iptali için: Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Play Store’u açın. Doğru Google Hesabı’nda oturum açıp açmadığınızı kontrol edin. Menü Abonelikler’e dokunun. İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin. Aboneliği iptal et’e dokunun. Talimatları uygulayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra aboneliğiniz sonlandırılmış olur. Kullandığınız cihaz Apple ise bu kez işlemleri Apple Store üzerinden yapmanız gerekecektir. Yine menüye girmeli ve aboneliklerinizi bulmalısınız daha sonra listelenen abonelikler arasında Azar platformunu seçerek iptal et butonunu kullanmalı ve aboneliği iptal etmelisiniz. Her iki şekilde de iptal işlemin yaptıktan sonra bazı sorunlar oluşabilmektedir. Böyle bir durum meydana gelirse ilk olarak kendi hizmet sağlayıcınıza ulaşmanızı tavsiye ederiz. Ancak sorunu çözememeleri durumunda Azar platformu ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü aboneliğin iptal olmaması durumunda sizden ücret tahsil etmeye devam edeceklerdir. Ayrıca abonelik iptalinin hesap kapatma işlemi için gerekli olduğu unutulmamalıdır. Eğer Azar hesap silme işlemini tamamlamak istiyorsanız öncelikle aboneliği iptal etmelisiniz. Aksi taktirde platform sizin işlemi tamamlamanıza izin vermez.

Azar Hesabında Bilgileri ve Hakları Koruma

Azar hesap silme seçeneği bu platformda hesabınızı askıya alabileceğiniz ya da tamamen kapatabileceğiniz tek seçenektir. Genelde diğer platformlar kullanıcılarına bir dondurma seçeneği sunar ve bu seçenek ile kullanıcılar bilgilerini korumayı başarır. Ayrıca direkt bilgileri girerek kolay bir şekilde hesabı kaldığı yerden tekrar aktif hale getirebilir. Ancak Azar platformu sadece kalıcı olarak silme seçeneği verdiği için bilgileri ve haklarınızı koruma şansınız olmayacaktır. Eğer işlemi gerçekleştirerek hesabı kapatırsanız, kalıcı şekilde silinen profille beraber satın alınan ya da kazanılan haklar ve aynı zamanda tüm geçmişiyle beraber profilin tüm bilgileri silinecektir. Bundan sonraki süreçte bilgileri veya hakları tekrar almanız mümkün olmayacaktır. Çünkü tekrar dönerseniz platforma açtığınız hesap ekişinin devamı değil tamamen yeni bir hesap olacaktır.

Yorum yapın