Banabi Sipariş İptali

Banabi uygulaması Yemeksepeti’nin sunduğu bir alt servistir. Yemeksepeti’nin sunduğu hizmete farklı olarak Banabi uygulaması sayesinde market alışverişlerini internet yolundan yapılmasına olanak sağlanıyor. Banabi sayesinde meyve, içecek, sebze, yiyecek, kozmetik ürünleri ve de daha fazlasını internet aracılığı sayesinde sipariş verebiliyorsunuz.

Banabi’nin hizmet verdiği bölgeler: İstanbul, Antalya, Ankara, Edirne, İzmir, Trabzon, Edirne, Denizli, Kocaeli ve Eskişehir’dir.

Peki, Banabi sipariş iptali nasıl yapılır? Banabi sipariş iptali aşamaları nelerdir? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Nasıl İptal Edilir?

Yemeksepeti’nin market ürünlerine özel sunduğu sipariş hizmeti olan Banabi 2019’un nisan ayında hizmet vermeye başladı. İlk başta hizmet bölgesi olarak yalnızca İstanbul ve İzmir iken daha sonra diğer büyük şehirlerde de hizmet vermeye başladı. Peki, Banabi sipariş iptali nasıl yapılır?

Siparişinizi iptal edebilmek için:

  • Yemeksepeti internet sitesini veya mobil uygulamasını açın,
  • Daha sonra Sipariş Geçmişi adlı sayfayı bulun ve ona tıklayın,
  • Henüz teslim edilmemiş siparişinizin geçmişini bulun ve Siparişi İptal Et kısmına tıklayın.
  • Eğer isterseniz Yemeksepeti’nin Canlı Yardım veya müşteri hizmetleri yoluyla da siparişini iptal etmek memnun.

Bu sayede kolayca siparişinizi iptal edebiliyorsunuz. Eğer aklınıza takılan bir soru veya yaşanan bir problem olursa Yemeksepeti’nin yardım hatları, canlı yardım hatlarından da konuyu çözüme kavuşturabiliyorsunuz.

Banabi’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Banabi uygulaması Yemeksepeti uygulamasının içinde yer alıyor. Eğer mobil uygulama aracılığıyla kayıt olunmak istenirse Yemeksepeti’nin telefonlara özel uygulama dükkanlarından indirilmesi gerekiyor. Daha sonra eğer Yemeksepeti üyeliğiniz bulunmuyorsa yalnızca Yemeksepeti’ne kayıt olarak Banabi uygulamasını ya da hizmetini kullanabiliyorsunuz. Eğer internet sitesi üzerinden kayıt olmak istenirse bunun için Yemeksepeti’nin resmi internet sitesine girilmesi gerekiyor.

Resmi internet sitesine girildiğinde karşınıza Kayıt Ol butonu çıkıyor. Bu butona basarak telefon numarası, ad ve soyad, e-posta bilgilerinizi girdikten sonra kayıt olabiliyorsanız. Daha sonra hesabınızın içinden sipariş verirken eğer bir adres tanımlamadıysanız sizi adres kısmına atıyor ve oradan siparişinizin gelmesini istediğiniz adresi yazabiliyorsanız. Ancak unutulmaması gerekir ki hesap kayıt olma işlemi sırasında yazılan isim ve soyadının kullanıcının gerçek isminin olması gerekiyor.

Ayrıca hesaba yazılan telefon numarası ve de e-posta adresinin de güncel ve aktif olarak kullanılması gerekiyor. Aksi takdir de sipariş verilen restoran veya kurye ile ilgili bir sorun yaşanıldığında iş yeri müşterilerini arayabiliyor. Banabi üzerinden sipariş yapmak istenirse Yemeksepeti’nin internet sitesinden ilgili kısmını bulup oraya tıkladığınızda Banabi’ye geçiş yapıyorsunuz. Yemeksepeti’nde kayıtlı bir adresiniz olsa dahi Banabi uygulaması üzerinden tekrardan ikametgah ettiğiniz adresin girilmesi gerekiyor.

Ödeme Yöntemleri

Tıpkı Yemeksepeti’nde olduğu gibi istenirse Yemeksepeti cüzdanı, kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor. Ayrıca kapıda nakit ödeme, pos makinesi ile ödeme gibi yöntemler de mevcut.

Fırsatları

Banabi üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde oldukça çok kampanya bulunuyor. Hatlara özel fırsatlardan yararlanılabileceği gibi anlaşılan bankalarla yapılan ödemelerle de indirim alabiliyorsunuz. Banabi üzerinden yapılacak siparişler firma ilk 3 siparişleri ücretsiz bir şekilde gönderiyor. Ayrıca da 100 TL ve üzeri alışverişlerde de hiçbir gönderim ücreti ödenmek zorunda kalınmıyor.

Banabi Hesabı’nın Kapatılması

Eğer Banabi hesabınızı silmek isterseniz bunun için Yemeksepeti hesabınızı da silmeniz gerekiyor. Ayrıca Yemeksepeti internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden de hesabını silmek isteyen kullanıcılar hesabını hızlı bir şekilde kapatamıyor. Bunun için Yemeksepeti’nin canlı destek, müşteri hizmetleri veya e-posta adresi yoluyla ilgili çalışanlara durumu bildirmeniz gerekiyor.

Banabi Sipariş

Yemeksepeti’nin internet sitesi üzerinden alışveriş yapmak isterseniz arama motoru üzerinden Yemeksepeti Banabi yazarak kolay bir şekilde Banabi’ye giriş yapabilir veya Yemeksepeti’nden Banabi kısmını bularak sipariş verebiliyorsanız.

Sipariş Nasıl Veriliyor?

Eğer Yemeksepeti mobil uygulaması üzerinden sipariş vermek isterseniz Yemeksepeti’nin uygulamasını telefonunuza indirin. İndirme bittikten daha sonra uygulamayı açın. Kayıt olmadıysanız Kayıt Ol kısmına tıklayın, eğer çoktan bir hesabınız bulunuyorsa Giriş Yap kısmına tıklayın. Giriş yapma işleminiz bittikten sonra karşınıza iki seçenek çıkıyor: Yemeksepeti, Banabi. Banabi’ye tıklayın.

Eğer adresiniz tanımlandıysa karşınıza bölgenizde satın alabileceğiniz market alışverişleri çıkıyor. Kategoriler üzerinden giderek istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebiliyor veya ana sayfada bulunan Fırsat ya da Kampanya kısmından kampanyalı ürünleri de sepetinize ekleyebiliyorsunuz. Daha sonra sepetinize istediğiniz ürünleri ekledikten sonra Sepetime Git yaparak sepetinize ilerliyorsunuz.

Siparişimi onayla kısmına geldiğinizde adresiniz, ödeme şekilleriyle ilgili sekmeler çıkıyor. Buradan isterseniz siparişin teslim edileceği adresi değiştirebiliyor ve de ödeme şekillerini seçebiliyorsunuz. Eğer kredi kartı ile ödeme yapmak istenirse çoğunlukla kredi kartları 3D Security özelliğini kullandığı için kart sahiplerinin kayıtlı numaralarına kodlar geliyor. Bu kodları girerek siparişini onaylayabiliyorsunuz. Daha sonra en alt kısımda bulunan Sipariş Ver kısmına tıklayarak satın almış oluyorsunuz.

Eğer müşteriler isterse kuryeye veya siparişin verildiği restorana istenen notları düşebiliyor. Bu sayede özen gösterilmesini istediğiniz şeyleri iş yerine bildirmiş oluyorsunuz. Temassız teslimat ve de bahşiş durumlarına da karar verebiliyorsunuz. Sipariş verilmeden önce izmir escort karşınıza sunulacak sözleşmeyi de Onayladım butonuna bastıktan sonra siparişiniz ilgili iş yerine iletilmiş oluyor.

Yorum yapın