Jaumo Üyelik İptali

Jaumo bir randevu uygulamasıdır. Arkadaşlık ve aşk gibi ilişki kurmak isteyenlerin konuşarak birbirlerini tanıma fırsatı verdiği bir platformdur. Uygulamada kullanıcılar diğer ilgi alanlarında olan kullanıcıların fotoğraflarına ve açıklamalarına bakarak bir değerlendirme yapar. Diğer uygulamalardan Jaumo’yu ayıran şey ise gerçek zamanlı video akışı yapabilme imkanı sunulmasıdır.

Peki, Jaumo üyelik iptali nasıl yapılır? Jaumo üyelik iptali aşamaları nelerdir? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Jaumo Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Jaumo 2009 senesinin 25 Mayıs’ında kurulmuş bir site ve uluslararası olarak bir arkadaşlık platformu olarak piyasaya sürüldü. Platform her ay 1 milyondan fazla kullanıcıya sahiplik yapıyor. Peki, Jaumo üyelik iptali nasıl yapılır?

Jaumo üyeliğinizi iptal etmek için:

  • Eğer Jaumo mobil uygulamasıyla hesabınızı silmek istiyorsanız uygulamayı telefonunuza indirin,
  • İndirme işlemi bittiğinde Jaumo mobil uygulamasını açın,
  • Uygulamayı açtığınızda sol yukarı tarafta üç düz çizgi (Menü) kısmına dokunun,
  • Karşınıza yeni bir menü çıkacak, bu menüden Ayarlar kısmına tıklayın,
  • Hesabınızı silmek istediğinize dair bir uyarı çıkacak oradan Evet kısmına basın,
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra da uygulamayı tamamen silin.

Eğer e-mail yoluyla silmek isterseniz Jaumo’nun resmi e-mailine Hesabımı Silmek İstiyorum adlı bir mail atın, bu sayede görevliler hesabınızı silecektir. Ancak Jaumo çalışanlarının hesap sürmesi bazen 3-4 günü geçebiliyor bunu da unutmamak lazım.

Nasıl Kaydolunur?

Jaumo uygulamasına kayıt olmak oldukça kolay. En fazla 5 dakika içerisinde kayıt olabiliyorsanız. Kayıt olmak için iki yol karşımıza çıkıyor: Facebook ile ve email ile. Eğer çoktan var olmuş bir Facebook hesabınızla Jaumo’ya kayıt olmak isterseniz Facebook ikonuna tıklamak yeterli.

Ancak unutmamak gerekiyor ki Jaumo, Facebook hesabıyla kaydederken Facebook hesabınızdaki tüm bilgileri Jaumo hesabınıza kaydediyor. Ayrıca Jaumo profili oluştururken Facebook hesabınızdaki resimlerden de yararlanabiliyorsunuz. Daha sonra cinsiyetiniz ve doğum tarihiniz soruluyor. Ayrıca uygulamanın daha doğru eşlemeler getirebilmesi için telefonunuzun konumunu da açmanız gerekiyor.

Eğer e-mail yoluyla kaydolmak isterseniz yine aynı şekilde cinsiyet, doğum tarihiniz soruluyor. Daha sonra da yine telefonunuzun konum özelliğini açmanız isteniyor. Bütün bu işlemlerden sonra istediğiniz gibi Jaumo uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

Uygulamanın Kullanımı

Eğer uygulamaya kayıt olduysanız ve kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kullanıcıları gezmek olacak. Diğer popüler uygulamalar gibi Jaumo da bir kullanıcıdan hoşlanıldığı zaman sağa kaydırma özelliğiyle çalışıyor. Eğer ilgi duymadığınız bir kullanıcı karşınıza gelirse sola kaydırıp diğer kullanıcılara geçebiliyorsunuz.

Eğer ilgi duyduğunuz birisi sizin profilinizi de sağa kaydırdı ise o zaman bir eşleşme oluyor ve o kişi ile konuşabiliyorsunuz. Eğer birini süper beğenmek isterseniz ve ücretsiz bir hesap kullanıyorsanız yalnızca bir hakkınız bulunuyor. Ancak eğer bu limiti kaldırmak isterseniz VIP üye aboneliği satın alarak istediğiniz kadar süper beğenme özelliğini kullanabiliyorsanız.

Jaumo Profili Oluşturma

Ücretsiz hesap kullanan kişiler diğer kullanıcıların profillerini ve fotoğraflarını herhangi bir limit olmadan görüntüleyebiliyorlar. Diğer arkadaşlık uygulamalarına göre Jaumo’nun profil seçenekleri oldukça bilgi verici. Yani, yaş, meslek ve genel konum gibi basit bilgilerin yanında aynı zamanda Jaumo, kilo, boy, din, içki içme, sigara içme gibi konularda tercihlerinizi sunmanıza olanak sağlıyor.

Tüm kullanıcıların profil bilgileri diğer kullanıcıları açıktır. Ancak eğer herkese açık görülmesini istemediğiniz şeyler varsa Jaumo’da profilinizin Bana Sor ya da Ask Me kısmından yararlanabiliyorsunuz.

Uygulamanın Özellikleri

Jaumo premium üyeliğe sahip kullanıcılarına zengin ve eğlenceli özel özellikler sunuyor. Diğer arkadaşlık uygulamalarına farklı olarak premium üyeliğe sahip olan kullanıcılar kendi profillerine kimlerin baktığını veya beğendiğini görebiliyor.

Profilinize kimlerin sağ kaydırdığını yani kimlerin beğendiğini listesini görebiliyorsunuz ve bu sayede sizi beğenen insanlara ilgi duyduğunuz takdir de sizde onların profilini beğenebiliyorsunuz. Canlı video akışı çekebiliyorsunuz. Ancak çektiğiniz video kurallara aykırı, yani saldırgan bir tavır içeriyorsa o zaman çektiğiniz video siliniyor veya hesabınızın da silinmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ayrıca çektiğiniz canlı videoları diğer kullanıcılar da izleyebiliyor.

Güvenli Bir Uygulama Mı?

Jaumo yaptığı açıklamada kullanıcıların hiçbir bilgisini üçüncü kişilerle paylaşmadığını ifade etti. Ancak yine de kullanıcıların güvenliğinin çoğunluğu kullanıcıların yine kendi hareketlerinde yer alıyor. Jaumo kendi sitesinde arkadaşlık sitelerinde güvenli kalmayla ilgili tavsiyelerde bulunuyor, bu tavsiyeleri okuyarak güvenliğinizi maksimuma çıkarabilirsiniz.

Jaumo Premium Üyelik Satın Alma

Eğer Jaumo üzerinden premium üyelik satın almak isterseniz ödeme yöntemleri oldukça zengin. Türkiye’de Paypal kullanımı artık geçerli olmasa da diğer ülkedeki insanlar için Paypal kullanımıyla Jaumo üzerinden satın alma faaliyetleri gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında kredi kartıyla satın alma imkanınız da bulunuyor. Ayrıca kullandığınız telefonunuzun işletim sistemine göre iTunes veya Google Play üzerinden de premium üyelik satın alınabiliyor.

Premium üyelik satın almak isteyen yeni kullanıcılara Jaumo 7 günlük bedava deneme fırsatı sunuyor. Eğer bedava deneme fırsatından kullanıcılar memnun kalırsa premium üyeliğe geçiş yapılabiliyor. Sistemde mevcut olan üyelik planlarından en uygun olanını kullanıcılar seçme hakkını sahip.

Yorum yapın