Avast Üyelik İptali

Konu Başlıkları

Avast üyeliği, genel olarak bilgisayar programı kullanan bireylerin tercih etmiş olduğu bir uygulamadır. Bu uygulama kullanıldığı zaman, İnternet bağlantısı sağlandığında cihaza zarar verebilecek düzeyde olan tüm virüslerin engellenmesi sağlanır.

Özellikle özel dosyalar içeren bilgileri bulunan bireyler, kişisel verilerini korumak amacıyla bu uygulamayı daha çok terci eder. Ancak bazı durumlarda Avast üyelik iptali yapılması gerekir. Bu durum, çeşitli gerekçelere bağlı olarak gerçekleşirken; Avast üyelik iptali yapılırken izlenmesi gereken bazı adımlar söz konusudur. Gerekenler yapıldığı zaman Avast üyelik iptali işleminin başarılı bir şekilde yapıldığı gözlemlenir.

Avast Üyelik İptali Hangi Durumlarda Yapılır?

Avast üyeliği bulunan bireyler, aktif olarak yazılım cihazları kullanan bireylerdir. Bu durumdan çıkarılacak en kapsamlı sonuç, uygulamanın kullanılması için cihaza ihtiyaç duyulmasıdır. Doğal olarak da cihaz kullanımı son bulduğu zaman, Avast üyelik iptali yamak için geçerli bir sebep doğacaktır.

Bununla birlikte, genel olarak üyeliğin iptal ettirilmesi için ortaya çıkması gereken sebepler başlıca şu şekilde ifade edilebilir:

  • Cihaz kullanımının son bulması
  • Kullanılan cihaz için farklı bir virüs programının uygun görülmesi
  • Virüs koruma programı olan Avast kullanım süresinin dolması ve virüse karşı yeni önlem alınmak istenmemesi
  • Cihazda bulunan her türlü özel verinin ortadan kaldırılması

Gibi sebepler, Avast üyelik iptali yapmak isteyen bireylerin sahip olduğu sebeplerdir.

Avast Üyelik İptali Hangi Durumlarda Yapılamaz?

Bir program için üyelik satın alındığında, bu üyeliğin bir nevi sözleşme hükmünde olduğunu bilmek gerekir. Bu duruma bağlı olarak da her zaman Avast üyelik iptali işleminin yapıldığını söylemek doğru olmayacaktır. Ortaya çıkan sorunlara bağlı olarak iptal işlemine onay verilirken, sözleşme bozmaya bağlı olarak üyelik iptaline onay verilmez.

Böyle bir durum ortaya çıktığı zaman ise birey, sözleşmenin fesih edilmesine bağlı olarak ortaya çıkan zararları telafi etmek zorundadır. Avast üyeliği için yapılan ödemelerin tamamlanmadığı durumlarda üyelik iptal edilemez. Bunun yanı sıra, ödeme yapıldıktan sonra belirli bir zaman sınırı söz konusudur. Bu zaman geçtikten sonra da üyelik iptal edilmek istendiği zaman, iptali gerçekleştirmek isteyen bireyin hak talep etmesi söz konusu değildir.

Avast Üyelik İptali İçin Neler Gereklidir?

Avast üyeliği yapılırken gerekenlerin olması gibi, Avast üyelik iptali işlemi sırasında da yapılması gerekenler söz konusudur. Bu aşamada, ilk olarak temin edilmesi gerekenlerin tespit edilmesi gerekir.

Avast üyeliği bulunan bireylerin, iptal etmek için temin etmesi gerekenler şu şekilde ifade edilebilir:

  • Avast müşteri temsilcisine bağlanmak için kullanılacak olan operatör numarası
  • Bağlantı kurmak için kullanılacak olan telefon ve konuşma hakkı
  • İnternet üzerinden yapılacak olan Avast üyelik iptali için ise; ağ bağlantısı, akıllı cihaz

Gibi gerekenlerin temin edilmesi gerekir. Bu aşamadan sonra, üyeliğin iptal edilmesi için yapılması gereken işlemler yapılmalıdır.

Avast Üyelik İptali Sağlandığı Zaman Ortaya Çıkacak Olan Durumlar Nelerdir?

Avast kullanan ve bu alandaki üyeliklerini iptal etmek isteyen bireyler, işlemleri tamamlandıktan sonra karşılaşacak oldukları durumlar hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. İlk olarak, üyeliğin sın bulması durumunda cihazda ortaya çıkacak değişikliklerin bilinmesi gerekir. Bilindiği üzere Avast bir virüs uygulamasıdır.

Cihazın virüslerden korunmasını ve zarar görmesini önlemek amacıyla bulundurulur. Ortadan kaldırıldığı zaman ise cihaz, virüsler karşısında kendini koruyamaz hale gelir. Bu durum sonucunda özel dosyaların zarar görme ihtimali ortaya çıkabilir. Üyeliğin iptal edilmesinin ardından ortaya çıkacak olan bir diğer sonuç ise, üyelik için ödenmekte olan ücretin artık ödenmesine gerek kalmamasıdır.

Kullanım hizmeti almayan bireyler, hizmet bedeli ödemek zorunda değildir. Hem maddi anlamda hem de kullanım anlamında ortaya çıkan sonuçların yanı sıra bilinmesi gereken durum ise; üyeliğin iptal edilmesinin ardından tekrar üyelik talebi yapılabileceğidir. İptal sonrasında tekrar üyelik istendiği zaman, önceki sürece bağlı olarak sorun çıkarılmaz.

Avast Üyelik Nasıl İptal Edilir?

Avast üyeliği bulunan bireyler, bu işlemi iptal ettirmek istedikleri zaman farklı yöntemleri uygulayabilir. Bunlardan ilki, müşteri temsilcisine bağlanarak yapılacak olan üyelik iptali yöntemidir. Burada ilk olarak; bağlantı kurmak için uygun olan telefona, müşteri temsilcisine bağlanmak için kullanılacak olan numara yazılır.

Daha sonra arama sağlanarak bağlantı kurulur. Bulunan üyeliğin iptal edilmesi için, üye olarak adı kayıtlı olan kişinin bilgileri doğrulanır. Bu aşamadan sonra form doldurulması için çeşitli sorular sorulur ve cevaplar kayıt altına alınır. Kişinin üzerine bulunan bir borç durumu varsa, borcun kapatılması sağlanır ve bu şekilde üyelik son bulur.

Bir diğer yöntemde ise, ağ bağlantısı kullanılarak İnternet sayfasından yapılacak olan iptal işlemi söz konusudur. Burada, www.avast.com adresine giriş yapılır. Sayfa içerisinde yer alan üye giriş kısmına bilgiler yazılır ve doğrulama sağlanarak sisteme girilir. Üyeliği bulunan bireyin ‘üyeliğimi sonlandır’ kısmına giriş yapmasından sonra, borç durumu ve diğer sorgulamalar sağlanır.

Daha sonra ‘üyelik iptalini onayla’ seçeneği tercih edilerek iptal işlemi tamamlanmış olur. İşlemler sağlandıktan yaklaşık olarak yarım saat sonra üyelik son bulur.

Yorum yapın