Getir Sipariş İptali

Konu Başlıkları

Getir, çevrimiçi bir market uygulaması olarak hizmet veriyor. İş prensibi olarak müşterilerin sipariş ettiği ürünleri 10 dakika içerisinde teslim etmeyi amaçlayan bir firmadır. Getir uygulaması şu anda İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, Bodrum ve de İzmir’de seçili olan bölgelerde müşterilerine hizmet veriyor. Getir kullanan müşteriler yalnızca market alışverişi değil aynı zamanda da yemek siparişi yapabiliyor.

Michael Moritz gibi yabancı yatırımcılar Getir uygulamasına yaklaşık 38 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Peki, Getir sipariş iptali nasıl yapılır? Getir sipariş iptali sonrası ücretim ne zaman iade oluyor? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Nasıl İptal Edilir?

Getir uygulamasından yaptığınız alışverişlerde siparişini iptal edebilmeniz için Getir Müşteri Hizmetleri’ne ulaşmanız gerekiyor. Ayrıca Getir Müşteri Hizmetleri’ne siparişini iptal etmek istediğinizde sizden geçerli bir sebep isteniyor. Eğer bu iptal ve iptalin sebebi müşteri hizmetleri tarafından onaylanırsa Getir otomatik bir şekilde iade işlemini gerçekleştiriyor.

Getir’e Nasıl Kaydolunur?

Getir uygulamasının hizmet verdiği bölgelerde ikametgah ediyorsanız marketlerden yapılacak alışverişlerinizi temassız bir şekilde uygulama üzerinden yapabilmek mümkün. Getir’le siparişlerde ödemeler MasterCard veya BKM Express altyapısına sahip olan kredi kartları tarafından yapılabiliyor.

Peki, Getir’e nasıl kaydolunur? İşte adımları:

 • Getir uygulamasından kayıt olmak için mobil uygulamasını indirin ya da internet sitesine girin,
 • Mobil uygulamada kayıt olmak için uygulama indikten sonra Getir uygulamasını açın,
 • Daha sonra karşınıza çıkan sayfada Kayıt Ol butonuna tıklayın,
 • Eğer internet sitesi üzerinden kayıt olmak isterseniz Getir’in resmi internet sitesine girin,
 • Karşınıza çıkan sayfanın aşağılarına doğru yavaşça gelin,
 • Büyük sarı bir butonda Hemen Üye Ol kısmına tıklayın,
 • Daha sonra karşınıza kayıt olma formu çıkacak,
 • Aktif bir şekilde kullandığınız telefon numaranızı girin,
 • Şifrenizi oluşturun,
 • Ad ve soyadınızı girin ve de isminizin gerçek isminiz olduğundan emin olun,
 • Aktif e-posta adresinizi girin.

Daha sonra tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizi kontrol ettiyseniz reCAPTCHA aracılığıyla yapılan Ben Robot Değilim testinin üzerine tıklayın. Testi geçtiğiniz takdir de kayıt olma işlemleriniz tamamlanıyor. Ancak son bir işlem olarak yalnızca kayıt olma formuna yazdığınız telefon numaranıza bir onay kodu gelecek. Onay kodunu internet sitesi üzerinden veya mobil uygulamaya yazarak hesabınızı aktif etmiş oluyorsunuz.

Nasıl Sipariş Verilir?

Eğer Getir uygulamasına internet veya mobil uygulama üzerinden kayıt olduysanız artık sipariş verebilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki Getir firmasının hizmet verdiği bölgeler dışından kayıt olduysanız sipariş verdiğiniz takdir de Zorunlu İade politikası uygulanıp sipariş iptal edilip paranız da iade ediliyor.

Getir uygulamasından sipariş verebilmek için yalnızca mobil uygulama yolunu kullanmanız gerekiyor. Getir’in internet sitesi üzerinden sipariş yapılamıyor. Getir uygulamasını açtıktan sonra ve de hesap bilgilerinizi giyip giriş yaptıktan sonra konumuzu açmanız gerekiyor. Konumu açmanızla bölgenizde satın alınabilir durumda olan ürünlerin listesi size açılmış oluyor. Ürünlerin fotoğraflarındaki artı işareti ile sepetinize ekleyebiliyorsunuz.

Sipariş edebilmek için Getir uygulamasına bir kredi kartı eklemeniz gerekiyor ve bu sayede Sipariş Ver butonuna basabiliyorsunuz. Daha sonra karşınıza kuryenizin ve siparişinizin durumu geliyor. Bu sayede siparişinizi getiren kuryenizin kaç dakika uzaklıkta olduğunu görüp tahmini teslim vaktini görebiliyorsunuz.

Siparişlerin Kontrolü

Getir uygulaması üzerinden verdiğiniz siparişleri anlık olarak kontrol edebiliyorsunuz. Siparişini getiren kuryenin fotoğrafı ve bilgileri uygulama içinde yer alıyor. Dilerseniz uygulama üzerinden kuryenizi arayabiliyor ve de mesaj da gönderebiliyorsunuz. Ayrıca siparişlerinizin hazırlanıp hazırlanmadığına dair de bilgi alabiliyorsunuz. Getir, uygulama içinde kullandığı harita ile müşterilerin siparişlerini harita üzerinden de takip etme olanağına sahip.

Zorunlu İade Politikası

Getir, müşterilerin yaşadığı aksilik veya problemlerde kolaylıkla zorunlu iptal veya iade politikası yapabiliyor. Müşterilerin verdiği sipariş eğer ilgili restorana ulaşamazsa siparişin zorunlu olarak iptal edilmesi bu örneklerden ilki.

Getir’in iade ve iptal politikası uyguladığı diğer durumlar şunlardır:

 • Sipariş edilen ürünlerin restoranda mevcut olmaması,
 • Müşterilerin sipariş ettikleri ürünlerden memnun kalmaması,
 • Sipariş edilen ürünün teslimat zamanının gecikmesi ve restoranın bu durumu onaylaması.

Bu gibi politikalarla Getir uygulaması müşterilerinin haklarını sahip çıkıyor. Elbette müşteriler haksız yere sipariş ettikleri ürünleri iptal etme girişiminde bulunur veya restoranlara, kasiyerlere haksızlıkta bulunursa Getir uygulaması müşterilerin hesaplarını tamamıyla kapatma hakkına sahip olduğunu da belirtiyor.

Getir Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Getir’e üye olmuş tüm kullanıcılar resmi kanalları kullanarak üyeliğini iptal ettirme olanağına sahip. Getir üyeliğini iptal etmek isteyen müşteriler sebep ya da neden vermeksizin kolay bir şekilde üyeliklerini iptal edebiliyor. Bunun içim Getir’in resmi iletişim yollarına başvurulmalı. Eğer istenirse Getir’in resmi e-posta adresine konu ile ilgili mail atılabiliyor ya da Getir Müşteri Hizmetleri aranarak da hesabınızı sonlandırabiliyorsunuz.

Getir Şikayet

Eğer kurye veya sipariş ettiğiniz restoranla ilgili şikayette bulunmak isterseniz Getir’e bu şikayetlerinizi bildirebiliyorsunuz. Ancak Getir, resmi olarak yaptığı Kullanıcı Sözleşmesi’nde kuryelerin davranışlarından firmanın yasal olarak sorumlu tutulamayacağına da kullanıcılarına bildiriyor. Şikayette bulunmak isterseniz Getir uygulaması içinde bulunan Şikayet bölümünden Getir yetkililerine bildirebiliyorsunuz.

“Getir Sipariş İptali” üzerine bir yorum

 1. Sipariş verdim ödeme yaparken bankanın gönderdiği şifreyi girdim onayladım sonra 75tlye tamamlayın diye bir yazı çıktı getir uygulaması paramı cekmismidir

  Cevapla

Yorum yapın