Yönlendirme İptal Etme

Telefon neredeyse her yaştan insanın sahip olduğu bir cihazdır. Ancak birçok insan telefon kullanımında sorunlar yaşamaktadır. Kimisi dokunmatik ekrandan dolayı sürekli farklı yerleri ararken kimisi de yanlış mesajlar atmaktadır. Kişilerin problem yaşadığı en sıkıntılı konulardan birisi de yönlendirme olmaktadır. Bu yüzden insanlar artık bu durumdan bıktıkları için yönlendirme iptal etme yolları aramaya başlamıştır. Yönlendirme iptalinin sabit hatlara göre ve operatörlere göre farklılıkları vardır. Bu farklılıklar aşağıdaki gibi listelenebilir.

Cep Telefonu Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Cep telefonu herkesin kolay erişiminde bulunan ve pek çok kişinin vazgeçilmezi haline gelmiş bir cihazdır. Yediden yetmişe hemen herkesin cep telefonu vardır. Ancak bu demek değildir ki herkes muhteşem bir şekilde telefon kullanıcısı. Bazı insanlar yaşadığı teknik aksaklıklardan ya da yönlendirmeden rahatsızlık duyarlar. Bu yüzden de bunun iptalinin araştırmasını yaparlar. Cep telefonu kullanan insanların konuyla ilgili sordukları soru ise cep telefonu yönlendirme nasıl iptal edilir sorusu olmuştur.

 Cep telefonu yönlendirme iptali oldukça basit ve herkesin başarıyla tamamlayabileceği bir süreç olmaktadır. Bu sürece göre numara yönlendirmeyi sonlandırmak istediğinizde ise #21#, #61#, #62#, #67# ‘den birini tuşlamalı ve arama tuşuna basmalısınız. Böylece basit bir şekilde yönlendirmeyi iptal edebilirsiniz. Bu yol basit ve herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bir çözümdür.

Cep Telefonu Yönlendirme Ücretli Mi?

Cep telefonu birçok kişi tarafından kullanılan ve hayatlarımızın en büyük parçalarından birisi haline gelmiş bir cihazdır. Ancak cihazlar ve kullanılan operatörler vasıtasıyla cep telefonu yönlendirme durumu da bulunmaktadır. Yönlendirme kimi insanların işine gelse kimisi bundan fazlasıyla rahatsızdır. İptali mümkün olan bu yönlendirme hemen her insanda bulunur. Peki cep telefonu yönlendirme ücretli mi? bu soru birçok insan tarafından çokça merak edilen bir soru olmaktadır. Maalesef bu yönlendirme servisi ücretlidir.

Operatör fark etmeksizin bu servis ücretli bir hizmet olma özelliği taşımaktadır. Arama yönlendirmenin akıllı cihazınızda aktif olduğu zaman dilimi boyunca size gelen ve yönlendirilen her arama başına ortalama 2,5 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Telefon Yönlendirme işlemi 

Telefon yönlendirme işlemi birçok insan tarafından fazlasıyla kullanılmaktadır. Ancak karşılığında para ödemesi yapılmasından dolayı birçok insan da bu yönlendirme servisine dahil olmak istememektedir. Peki telefon yönlendirme işlemi nedir ve nasıl yapılır. Telefon yönlendirme işlemi birçok farklı noktalara ayrılmaktadır. Bunlar tüm gelen çağrıların yönlendirilmesi, sadece sabit telefon meşgulken yönlendirme ve sabit telefonunuza cevap vermediğinizde yönlendirme işlemidir.

Tüm Gelen Çağrıların Yönlendirilmesi

Bu yönlendirme servisini kullanmak oldukça basittir. Tüm gelen çağrıların yönlendirilmesi birçok insanın şirket hatlarında kullandığı taktiklerden birisi olmaktadır. Bunun için sabit telefonunuzdan *21* yazdıktan sonra yönlendirmek istediğiniz cep ya da sabit telefonun numarasını tuşlamanız ve ardından da # tuşuna basmanız gerekmektedir. Eğer ki bu yönlendirmeyi iptal etmek isterseniz de #21# tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Böylelikle bu çağrının yönlendirilmesini kaldırmış olursunuz.

Sabit Telefonunuz Meşgul İken Yönlendirme

Sabit telefonunuz meşgul olduğu zaman çoğunlukla size arayan insanlar size ulaşamaz ve eğer belli bir durumda anlaşmanız yoksa size karşı tarafın sizi aradığına dair bilgi de gelmez. Bu yüzden bu durum çoğu insana sıkıntı çıkarabilmektedir ancak yönlendirme servisi bu konuda aşırı etkili olmaktadır. Sabit telefonunuz meşgul iken yönlendirme yapılması da yine sizin karar verebileceğiniz bir durum olmaktadır.

Sabit telefon meşgul ise yönlenmesini diğer durumlarda çağrıyı almak isteyebilirsiniz. Bu durumda *60* yazıp meşgul durumda yönlenmesini istediğiniz numarayı tuşlayıp # tuşuna basınız. Yaptığınız bir yönlendirmeyi iptal etmek için ev telefonunuzdan ##002# tuşlamalısınız. Bu durumun iptali içinse sadece #60# tuşlarına basmanız yeterli olacaktır.

Sabit Telefonunuza Cevap Vermediğinizde Yönlendirme

Yönlendirme servisi birçok insan tarafından farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Özellikle sabit telefonunuza cevap vermediğinizde yönlendirme yapılması bazı insanların oldukça faydalı bulduğu bir durumdur. Sabit telefonunuzun yanında sürekli duramayabilirsiniz. Bu sebeple sabit telefonunuz cevap vermediği durumlarda telefonunuzu yönlendirebilirsiniz.

Bunun için *22* yazın cevap vermediğiniz yönlendirmenin yapılmasını istediğiniz numarayı tuşlayıp # tuşuna basın. Yaptığınız bir yönlendirmeyi iptal etmek için ev telefonunuzdan ##002# tuşlamalısınız. Ancak eğer ki bu yönlendirmeyi iptal etmek isterseniz #22# tuşlarına basmanız da yeterli olacaktır.

Yorum yapın