Sözcü Plus Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Sözcü Plus üyelik iptali nasıl yapılır? 2007 senesindeki kuruluşundan itibaren ülkemizde Atatürkçü yaklaşımla şeffaf haber üretimi sağlamakta olan Sözcü gazetesine üyeliğini iptal etmek isteyen kişiler tarafından öğrenilmek istenen konulardan biridir. Günlük bir gazete olan ve dolayısıyla her gün gündemin en güncel bilgilerine erişebilmeyi olanaklı hale getiren bu gazete, abonelik seçenekleri sunmaktadır. Dijitalleşen dünya ile birlikte internet üzerinden daha sık okunan ve tercih edilen bir seçenek olan Sözcü gazetesinin haberlerinden pek çok nedenle artık yararlanmak istememek ya da ücret ödememeye neden olacak durumlarla karşılaşmak söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda Sözcü abonelik iptali kolayca gerçekleştirilebilmektedir..

Fiziksel alanda ya da dijital alanda Sözcü gazetelerinden bilgi edinmek isteyen geniş bir kitle bulunmaktadır. Köşe yazarlarının kendine has yorumlarına erişebilmek, gündemi farklı perspektiflerden değerlendirebilmek imkanı sağlaması bakımından Sözcü, ülkemizin en önemli gazetelerinden biridir. Bu bağlamda abone olma işlemleri sağlanabildiği gibi sorunsuz bir şekilde bu aboneliğin iptali de gerçekleştirilebilmektedir. Sözcü abonelik iptali için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  1. Bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinden sozcu.com.tr adresine giderek burada sağ üst kısımda bulunan Sözcü Plus yani reklamsız Sözcü için kullanıcı adı ve şifrenin girilmesi ile birlikte giriş yapılmaktadır.
  2. Giriş işlemini gerçekleştirmenin ardından sağ üst bölümde ismin yer aldığı kısma tıklanması ve buradan çıkan dikey kısımda “abonelik durumu” seçeneğine gidilmesi gerekmektedir. Abonelik durumu seçeneğine gidilmesinin ardından “Otomatik yenilemeyi iptal et” yazısına tıklanılmasıyla iptal işleminin tamamlanması sağlanmaktadır.

Sözcü gazetesi Plus üyelik için satın alımdan 24 saat sonra gerçekleştirilmekte olan iptal durumlarında ilk ay boyunca abonelik ücreti ödemek bir zorunluluktur. Sözleşme kapsamında bu ödemelerin tüm aboneliklerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Fakat iptal bir sonraki ay yenilenmemekte ve böylece tekrar tekrar bu hizmetten yararlanmaya gerek kalmamaktadır.

Sözcü Plus Nedir?

Sözcü Plus nedir? Sorusu Sözcü gazetesine cihazlarından erişim sağlamak isteyen kişilerin bilmesi gereken bir alana işaret etmektedir. Normalde Sözcü gazetesinin yayınladığı haberlere erişmek mümkündür. Fakat daha iyi bir hizmet alınmak istenmesi halinde herhangi bir reklamla vakit kaybedilmesine gerek kalmadan haber okuyabilmek Sözcü Plus ile mümkün hale gelmektedir. Bu hizmetin en önemli faydası olan reklamsız erişim sağlamanın yanında, 7 gün 24 saat boyunca hem mobil uygulamadan hem de basılı versiyondan istenilen her yerden haberlere ulaşmak olanaklı hale gelmektedir.

Aboneliğin sağlamakta olduğu avantajlardan bir diğeri ise çok daha hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Okumaların daha akıcı, keyfili ve hiçbir kesinti söz konusu olmaksızın yapılabilmesi için Sözcü Plus uygun tasarımı ve altyapıyı sağlamaktadır. Sözcü gazetesinin Plus üyelikle sağladığı olanaklardan bir diğeri ise bütün cihazlarda yalnızca giriş yapılması ile bu olanaktan yararlanılabiliyor olmasıdır.

Sözcü Plus Fiyat

Sözcü Plus fiyat açısından herkesin erişebileceği uygun fiyatlı seçenekler sunmaya özen gösteren bir günlük gazetedir. Korkusuz ve AMK gibi kardeş gazeteleri olan bu gazete; Atatürkçü, Ulusalcı ve Seküler bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürmektedir. Birbirinden başarılı ve kalemi kuvvetli isimlerle haberlerin oluşturulduğu bu gazetede Metin Sarıkınacı editörlük yapmaktadır. “Sözcü susarsa Türkiye susar” sloganıyla uzun süreden beri eleştirel bir yaklaşımla hizmet vermektedir.

Tüm bu artı özelliklerinin yanında Sözcü gazetesi aylık ve yıllık abonelik seçeneklerini en uygun fiyatlarla abonelere sunmaktadır. Sözcü Plus aboneliği ile herkesin gündemden en hızlı şekilde haberdar olabilmesi olanaklı hale getirilmiş durumdadır.  20 lira civarındaki aylık abonelikle gazetenin tüm imkanlarına erişim sağlanabilmektedir.

 

Yorum yapın